Akıllı telefonunuzun depolama alanı 100 GB’den az mı? ortalamanın altında

Neyse ki, yıllar önce yalnızca 8 veya 16 GB depolama alanına sahip mobil cihazlara sahip olmayı bıraktık. O zamanlar uygulamaları yüklemek ve güncellemek imkansız bir görevdi ve çoğu zaman şu mesaj belirdi: “Mobil cihazınızın depolama alanı dolu”.

Günümüzde mobil cihazların çok daha fazla dahili hafızası var. Buna, fotoğraf veya video gibi yüzlerce ağır belgeyle yüksek çözünürlükte çalışanlar için gerekli olan buluttaki hizmetleri eklemeliyiz. Şimdi, cihazlarınızda ne kadar bellek var? 100 GB’den azsa, ortalamanın altında olduğunuzu bilmelisiniz..

100 GB depolama belleği? Bence az!

Android akıllı telefonlar giderek daha fazla depolama belleğine sahip

Prestijli analist firması Counterpoint’in yeni bir raporuna göre, 2020’de akıllı telefonların ortalama depolama alanı ilk kez 100 GB’ı aştı. Bu, neyse ki, hem düşük, hem orta hem de yüksek aralıkta daha fazla depolama alanına sahip olduğumuz anlamına gelir.

iOS terminalleri için ortalama 141 GB iken, Android neredeyse 96 GB. En merak edilen şey, iPhone’un depolama alanı riske atılmaya devam ederken, Android telefonlar geçen yıl neredeyse %22 arttı. Öte yandan Android cihazlar ufkunu 1000 GB olarak belirledi, Apple ise 512 GB’ı geçmek istemiyor gibi görünüyor.

Android telefonların depolama alanını artırmanın olumlu yanı, düşük kaliteli cihazların daha iyi hale gelmesidir. 2019’da en az 128 GB’lık ucuz terminaller pazarın %25’ini işgal ederken, 2020’de neredeyse %40’a ulaştılar. Buna karşılık, 256 GB’lık cihazlar neredeyse %10’a yükseldi.

Bir mobil cihazda ne kadar fazla dahili depolama olursa o kadar iyi olduğuna şüphe yoktur. Uygulamalar ve oyunlar ağırlaşıyor, yeni uygulamalar ve araçlar daha sık ortaya çıkıyor ve artan kaliteleri nedeniyle fotoğraflar ve videolar giderek daha fazla yer kaplıyor. Bu nedenle Android cihazlar daha fazla GB ile piyasaya her çıktıklarında tüketici için olumludur.

Android cihazlarda mevcut olan bu pozitif büyümenin iOS’ta da olup olmadığını göreceğiz.. Her ne kadar burada farklılaşan bir nokta olsa da, Apple, kullanıcıları için daha fazla depolama alanına sahip iPhone’ları başlatmaktansa iCloud ile sözleşme yapmayı daha karlı buluyor. Piyasa arkadaşlar.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş Akıllı telefonunuzun depolama alanı 100 GB’den az mı? Ortalamanın Altında İlk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…