Blog

Ağ Sürücüsüne Erişilemiyor – Hata 0x80004005 Nasıl Onarılır

Bazen Windows 10 kullanıcıları, 0x80004005 hatası ağda paylaşılan bir kaynak kullanırken. Örneğin, paylaşılan bir sabit sürücüye girmeye çalışırken olabilir. Erişimi engelleyen ve çok farklı sebeplerden kaynaklanabilecek bir arıza. Örneğin, yanlış yüklenmiş ağ sürücüleri, yetersiz ağ izinleri veya bozuk bir Windows kayıt defteri olabilir. Bu sorunu çözmeye çalışmak için bazı ipuçları vereceğiz.

Bir ağ paylaşımı kullanılırken 0x80004005 hatası nasıl düzeltilir

Bahsettiğimiz gibi, bu hata Windows 10. Masaüstü bilgisayarlarda en yaygın olarak kullanılan işletim sistemidir, bu nedenle birçok kullanıcı bu sorundan etkilenebilir. Bazı çözümler basit ve sezgiseldir. Hangilerinin ana olduğunu açıklayacağız.

Ağ bulma özelliğini aç

Gerçekleştirmemiz gereken ilk adım, Windows 10’da ağ keşfi. Bunu yapmak için görev çubuğundaki İnternet simgesine tıklayabiliriz (Wi-Fi veya kablo ile bağlıyız), Ağ ve İnternet Ayarlarına erişebilir, Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne girebilir, Gelişmiş Paylaşım Ayarları’na tıklayabilir ve ağ keşfinin açık olduğundan emin olabiliriz.

Ağ bulma özelliğini aç

Değilse, etkinleştirmek ve değişiklikleri kaydetmek için düğmeye tıklamamız yeterlidir. Bu şekilde ağ paylaşımı kullanmamızı engelleyen 0x80004005 hatası gibi sorunlardan kaçınabiliriz.

IPv6’yı devre dışı bırak

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta ise, IPv6’yı devre dışı bırak. 0x80004005 hatasının arkasında bu sebep olabilir. Bu prosedür basittir ve sadece bahsettiğimiz adımları uygulamamız yeterlidir.

Denetim Masası’na girip Ağ ve İnternet’e tekrar Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne gitmeli ve Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir’e tıklamalıyız. Orada ilgili ağ bağdaştırıcısını seçmeliyiz, ikinci fare düğmesine tıklayın ve IPv6 seçeneğinin işaretini kaldırın. Daha sonra değişiklikleri kaydediyoruz.

IPv6'yı devre dışı bırak

Klasöre erişim izinlerini kontrol edin

Bunun nedeni, bir bilgisayara erişmeye çalışmak için uygun izinlere sahip olmamamız olabilir. ağ klasörü. Bu, temel olarak, kötü bir yapılandırma veya normal şekilde erişebilmemiz için gerekli izinlerin verilmemesi nedeniyle oluşur.

Bu nedenle, göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da, o klasöre doğru şekilde erişebilmek için o klasörün izinlerini kontrol etmektir. Uygun izinlere sahip değilsek, basitçe yapılandırmamız gerekir. Tüm izinleri ona atamalıyız.

Herhangi bir antivirüs veya güvenlik duvarının araya girip girmediğine bakın

Güvenlik araçları ağdaki bilgisayarlarımızı korumak için çok önemlidir. iyi antivirüs ve güvenlik duvarıörneğin, her türlü sorundan kaçınmak için her zaman gerekli olacaktır. Ancak, İnternet’te belirli hizmetleri kullanmaya çalışırken bazen müdahale edebilirler.

Bu, virüsten koruma veya güvenlik duvarının bir şekilde müdahale edip etmediğini ve dolayısıyla 0x80004005 hatası olup olmadığını kontrol etmemize neden olur. Onları anlık olarak duraklatabilir veya gerekirse devre dışı bırakabiliriz ve sorunun bu olduğu konusunda nettik.

Ağ sürücülerini güncelleyin

Ekipmanı güncel tutun İnternette sorun yaşamamak için doğru olması çok önemlidir. Bir yandan, o sırada mevcut olan performans iyileştirmelerini elde edeceğiz, ancak aynı zamanda cihazlarımızı açığa çıkaran güvenlik sorunları riskini de azaltacağız.

Bu nedenle, ağ sürücülerini güncellediğimizden emin olmalıyız. Windows 10 durumunda bu basit bir işlemdir. Basitçe Başlat’a gitmemiz, Aygıt Yöneticisi yazmamız, Ağ bağdaştırıcılarına erişmemiz, bizi ilgilendireni seçmemiz ve daha sonra Güncelle’ye tıklamak için farenin sağ tuşuna tıklamamız gerekiyor.

Ağ sürücüsünü güncelle

Kısacası, bu adımları izleyerek Windows 10’da bir ağ paylaşımına erişmeye çalışırken ortaya çıkabilecek 0x80004005 hatasını önleyebiliriz. Gördüğümüz gibi basit adımlardır, ancak bu sorunu çözebilirler.

Ağ sürücüsüne erişilemiyor: 0x80004005 hatası nasıl düzeltilir makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Publicaciones relacionadas

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada.

Botón volver arriba