After Effects After Effects'te videolar nasıl 60 FPS'ye geçirilir veya dönüştürülür - Basit Kılavuz Şu anda her birimizin...

After Effects After Effects’te videolar nasıl 60 FPS’ye geçirilir veya dönüştürülür – Basit Kılavuz Şu anda her birimizin…

Şu anda her birimizin birbirine bağlı olduğu bir toplumda yaşıyoruz, gezegendeki en büyük küresel ağla, internetle, internetle el ele iç içeyiz, insanlık evriminde şimdiye kadarki en yüksek noktada, o zamandan beri parmaklarımızın ucunda her şeyi yapabiliriz İnternet çok güçlü bir araç, onu iyi kullanırsak öğrenerek faydalanabiliriz.

Mesafe gözetmeksizin yüzlerce kişiye mesaj göndermekten, bilgi ve birikim kazanma fırsatına kadar. kurslar aracılığıyla çalışmak veya kendi hesabı, tüm bunlar dünyanın herhangi bir yerinden. Pek çok insan internetten yararlanmaya karar verdi ve örneğin grafik tasarım veya video düzenleme gibi mesleklerini seçecek olan, geleceklerinin ne olacağı konusunda çalışmaya başladı.

Video düzenleyiciler nelerdir?

Bir video düzenleyici, değişiklik yapmaktan sorumludur Bir görsel-işitsel projeye göre, bu işi yapmak önceden daha zordu çünkü daha önce bir video bilgisayarlarda değil, temizlenmesi ve kaliteli, kesilmiş ve birleştirilmiş vb. durumda tutulması gereken büyük bant ruloları üzerinde çalışıyordu. yani tasarlandığında mükemmeldi, şimdilerde pc yardımı ile hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Tamamen düzenleme görevlerine yardımcı olmaya adanmış yazılımın yardımıyla, editör kısa sürede videolar oluşturup düzenleyebilmekvizyonunuzu ve kime yönlendirildiğini ifade etmenin yanı sıra, YouTube gibi bir topluluk veya hatta bir üniversite sunum projesi olsun, Adobe markasından Adobe Premiere Pro veya After Effects gibi programlar kullanmak için mükemmel editörlerdir.

Adobe After Effects video düzenleyici

Adobe After Effects nedir ve nasıl çalışır?

Adobe tarafından After Effects’in sunumu için kullanılan slogan: “yaratamayacağın hiçbir şey yok Adobe After Effects ile“, bu program, post prodüksiyondan başlayarak, kompozisyonlara dayalı oluşturma ve modifikasyona odaklanmıştır, 2D veya 3D’de bir animasyonun yanı sıra, bir yangın veya bir elektrik fırtınası olsun, görsel efektlerle sıfırdan başlayabiliriz. saf yaratıcılık, bütün bir dünya yaratabilirsiniz.

Bu güçlü düzenleme ve prodüksiyon yazılımı ile oluşturulan bir görüntüye hayat ve hareket kazandırmak için harika efektler ve animasyonlar oluşturabiliriz, bu yardımcı program ile animasyonlar ve karakter tasarımları oluşturmak, hatta VHS tarzı geçişlerle efekt gibi efektler oluşturmak mümkündür, müzik yapımlarında bir trend olduğu için en çok kullanılan efektlerden biridir. sahip olduğunuz herhangi bir fikir editör onu yakalayabilir ve hayata geçirebilir After Effects ile.

After Effects’in popülaritesi o kadar büyüktür ve daha azı için değildir, sunabilecekleri o kadar büyüktür ki, en çok kullanılan video düzenleyiciler Hollywood genelinde aynı görsel-işitsel yapımlar içerisinde, çalışabilmek için basit ve rahat bir arayüze sahip olarak, yeşil ekranlardan faydalanarak, yapmak istediğiniz kısa film veya film için iyi video efektleri geliştirebilirsiniz.

After Effects sadece video ve ses efektleri yapabileceğimiz kütüphanesine sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda bu program bize üçüncü taraf dosyalarını da dahil etme fırsatı veriyor, tıpkı formatı ve hatta kalitesi ne olursa olsun her tür dosyayla çalıştığımız gibi, projemizin saniyede kare sayısı dahil 720 veya 1080 kalitesinde çıkma seçeneğine sahip, 30 fps’den 60 fps’ye, sonra açıklayacağız.

efekt düzenleyiciden sonra adobe'dan 60 fps'de oluşturma

60 fps’de bir video nasıl oluşturulur?

Bazen, kareleri bu hızda çoğaltabilen ve nasıl göründüklerinin tadını çıkarabilen bir televizyonumuz olduğu için projemizin veya bir filmin daha yüksek kalitede karelerde olmasını isteriz, ancak her zamanki 30 fps’de var. After Effects sahip olduğunuz herhangi bir videoyu 720 çözünürlükte 60 fps’de koyabilirsiniz.

Bunun için Kompozisyon sekmesine ve ardından Kompozisyon Ayarlarına gideceğiz, farklı seçeneklere sahip bir pencere açılacak, bunların arasında Kare hızı, 60’ı açıp seçiyoruz, sonra tekrar Composition sekmesinde Processing Queue eklemeye gideceğiz, sonra Output Module’ü veriyoruz – kayıpsız, audio çıkışını aktif ediyoruz, kaydediyoruz, dönüşümü kabul ediyoruz, bitmesini bekliyoruz ve bu kadar.

Leave a Reply