Affinity Publisher ile web siteleri, dergiler veya pazarlama projeleri oluşturun

Bu satırlarda, ürün kataloğunda tasarım için özel olarak belirtilen bir dizi programa sahip bir firmadan bahsedeceğiz. Geliştirici Affinity’den bahsetmiyoruz ve bu durumda Yayıncı çözümüne odaklanacağız.

merkezli olma amacına ek olarak, doğrudur. dijital tasarımFirmanın programlarını karakterize eden bir şey varsa, sundukları işlevsellik ile birlikte dikkatli kullanıcı arayüzüdür. Bu, hem acemi kullanıcıların hem de sektördeki profesyonellerin ihtiyaçlarına uyum sağlayan yazılımlara sahip olmamızı sağlar.

Pekala, bahsettiğimiz gibi, bu satırlarda masaüstü yayıncılık için fazlasıyla yeterli bir çözüm olan Affinity Publisher adlı programdan bahsedeceğiz. Bahsettiğimiz gibi, diğer geliştirmelerde olduğu gibi güçlü noktalarından biri, daha sonra göreceğimiz gibi uygun fiyatlı bir arayüz. Bu yazılımın popüler yazılımlara ciddi bir alternatif olarak değerlendirildiğini belirtmekte fayda var. InDesign devin Adobe ve müşterilerinin bir kısmını devralmak için orada olduğunu.

Affinity Publisher’ı kullanmak bize nasıl yardımcı olacak?

Aynı satırlarda neden bahsettiğimiz hakkında daha net bir fikir edinmemiz için, editoryal sayfalar, reklam tasarımı, reklam tasarımı gibi öğelerin oluşturulması ve geliştirilmesi için bir programdır. , vb. Bu nedenle tasarımla ilgili her türlü çalışma için gerekli fonksiyonları ve araçları bize sunar. Dediğimiz gibi, dev Adobe’den InDesign ile doğrudan rekabet ediyor.

Bu şekilde devreye aldığımızda kitap, dergi ya da her türlü pazarlama materyalini ortaya koyma imkanına sahibiz. Bu çözümü sosyal ağlar, web sitesi maketleri ve çok daha fazlası için şablonlar gerçekleştirmek için de kullanabiliriz. Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm bunlar hem takımlarda hem de Mac os işletim sistemi Windows’ta olduğu gibi. Photo and Designer firmasının diğer iki büyük başlığında olduğu gibi, Publisher, kullanıcıların kişisel projelerine entegre etmek için görseller oluşturmasına ve düzenlemesine izin vermekten sorumludur.

Yayıncı ana arayüzü

Affinity Publisher’ı kullanmaya başlama ve başlama

Bu, bir kez bilgisayara yüklenen bir programdır. bilgisayar, bize çoğu için çok anlaşılır ve uygun fiyatlı bir arayüz sunuyor. Firmanın diğer çözümlerinde deneyimi olan veya sektördeki diğer rakipleri olan kullanıcıların, yorumunu yaptığımız bu öneriye daha kolay sahip olmaları mantıklıdır. Tek yapmamız gereken dosyanın biçimini seçmek için Dosya / Yeni menüsüne gitmek. belge ile çalışmaya başlayacağız. Ayrıca, içinde belirli özelleştirilebilir parametreleri tanımlama olanağımız da var.

yeni yayıncı

Çünkü bu, birden fazla üzerinde çalışmamıza izin veren bir programdır. sayfalar eş zamanlı olarak, bunlar ana arayüzde düzenli bir şekilde yerleştirilir. Aslında, sol tarafında bir sekme özel olarak ona adanmış, sözde sayfalar. Bu, bu öğelere hızlı bir şekilde erişebilmemiz için Kaynaklar ve Envanter’in yanında bulunur. Bütün bunlar birlikte projeyi bu şekilde geliştirmemize yardımcı olacak.

Ayrıca görünümü biraz daha sola yerleştirirsek, sırayla uygulamanın temel araçlarını buluruz. Burada bu tür işler için metin, kalem, metin çerçeveleri, resimler, şekiller vb. gibi bazı temel işlevleri göreceğiz.

Kullanıcı arayüzünden nasıl yararlanılır

Sıfırdan yeni bir proje geliştirmeye başlayabilmek için programın bize sunduğu yukarıda belirtilen araçları kullanacağız. Bahsettiğimiz gibi, bu çözüm, her türlü düzenleme söz konusu olduğunda işleri bizim için çok daha kolay hale getirmeye çalışıyor. dijital içerik. Böylece sol panelden temel çalışma araçlarını seçtiğimizde, çalışma masasının sağ tarafında kişiselleştirilebilir seçeneklerinin karşımıza çıktığını görüyoruz.

Burada attığımız adımların her birinden en iyi şekilde yararlanmak için çeşitli yönlerle ilgili parametreleri ayarlayabildiğimizi söyleyebiliriz. Genel olarak tasarım dünyasında olduğu gibi, bu durumda da renk, numuneler ve vuruşlardan bahsediyoruz.

Özelleştirilebilir Yayıncı Parametreleri

Ancak, kullanıcı arayüzünü kullanmaya gelince hepsi bu kadar değil. Yakın İlgi Alanı Yayıncısı. Bunu söylüyoruz çünkü en üstte bakmakla ilgilendiğimiz bir dizi menü görüyoruz. Bu tasarım sektörünün bir parçası olan en önemli unsurları kontrol etmek için bize sayısız çalışma yöntemi sunuyorlar. Burada metinlere odaklanmış bir bölüm gördüğümüzü kastediyoruz, başka bir belge olduğu gibi, tablolar veya katmanlar için.

Menü Yayıncı metinleri

Programın diğer önemli işlevleri

Ama elbette tahmin edebileceğiniz gibi bu, tasarladığımız yayınlar için bize çok yardımcı olacak işlevlerle dolu bir program. Hepsi, rahat çalışabilmemiz, zamandan ve emekten tasarruf edebilmemiz için işleri bizim için çok daha kolay hale getirme sağlıklı hedefi ile. Bu nedenle, burada bulduğumuz ve son derece yararlı olacak en çarpıcı işlevlerden bazılarını aşağıda listeleyeceğiz:

  • Dosyaları PDF formatında düzenleme
  • Daha hızlı IDML içe aktarma.
  • Belgenin, resimlerin ve resimlerin paketleme işlevi Kaynaklar.
  • Favori iş ayarlarını kaydetmek için ön ayarlar.
  • İyileştirmeler Metin izlendi.
  • Özelleştirilebilir girintiler ve kenar boşluğu kılavuzu renkleri.
  • Çalışma masalarının yaprak şeklinde kullanılması.
  • Dosyalar için bitmap gösterimi psd.

Affinity Publisher nasıl indirilir

İster sektörde profesyonel kullanıcılar olun, ister sektöre yeni başlıyor olun, bu çok faydalı bir çözümdür. Bu nedenle, bu dünyayı derinlemesine bilmekle ilgileniyorsanız, editoryal tasarım digital, bahsettiğimiz bu çözümü mutlaka denemelisiniz. Hiç şüphe yok ki, bu çok ilginç bulacağınız bir çözüm. Ama her şeyden önce, dikkate almamız gereken bir şey varsa, o da bu durumda ücretsiz bir programla uğraşmadığımızdır.

İndirmek ve kullanmak için aynı zamanda elimizde bir 90 günlük deneme sürümü. Bu linkten yapabilirsiniz. Bütün bunlar bizi ikna ederse, programı 54,99 Euro’ya bu şekilde kullanabiliriz.

Affinity Publisher için kullanılacak diğer alternatifler

Adobe InDesign

Daha önce de belirttiğimiz gibi, tasarım için sektördeki en büyük referanslardan birini burada buluyoruz. dijital yayınlar. Dünya çapında profesyoneller tarafından kullanılan editoryal tasarım çerçevesinde dünya lideri olarak kabul edilir. Her türlü editoryal projeyle yüzleşmek için çok sayıda işlevselliğe sahiptir. gibi işler web Geliştirmegazeteler, dergiler, pazarlama veya her türlü yayın. Bu programı bu linkten deneyebilirsiniz.

VivaTasarımcı

Dijital mizanpaj ve baskıya tam olarak girmemizi sağlayan başka bir programdır. Çok iyi tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüne sahip ve bize her türden 1.000’den fazla tasarım sunuyor. Burada bize önemli miktarda tasarruf sağlayan her türlü katalog ve yayın örneğini buluyoruz. zaman ve çaba. Bütün bunlar, bu konudaki kişisel projelerimizi geliştirmemize yardımcı olmak için. Programı bu linkten indirebilirsiniz.

joomag

Burada çevrimiçi olarak çalışan ve dergiler, kitaplar ve web sayfaları tasarlamamıza yardımcı olan bir program buluyoruz. Bunun için bize her türlü görüntüyü düzenleyebilmemizi sağlıyor ve ayrıca 300’den fazla seçim yapmamız gerekiyor. önceden hazırlanmış şablonlar. Tüm bunlar, uygulama ile günlük işlerimizde zamandan ve emekten tasarruf etmemize yardımcı olacaktır. Bunları buradan indirme imkanınız var.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…