Affinity Photo ile fotoğraflarınızı bir profesyonel gibi düzenleyin ve rötuşlayın

Şu anda fotoğraf düzenlemeyi çevreleyen her şey, kullanıcıların büyük çoğunluğunun erişebileceği bir şeydir. Bunun için, bize yardımcı olan çok sayıda yazılım çözümünü kullanabiliriz. Yakınlık Fotoğrafı.

Bahsettiğimiz bu işler için kimisi ücretli kimisi ücretli her türlü programı bulabiliriz. Bedava. Aynı zamanda, aynı sektörde çok eksiksiz uygulamalar varken, diğerleri kullanım kolaylığına odaklanıyor. Bir başlığı veya diğerini seçme gerçeği, büyük ölçüde her birinin ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Aynı satırlarda, yıllardır bizimle olan ve birçok kişinin güvenini kazanmış bir tekliften bahsetmek istiyoruz.

Özellikle, dünyadaki birçok bilgisayarda yüklü olarak bulabileceğimiz ticari bir yazılım olan Affinity Photo adlı çözümden bahsediyoruz. Birkaç yıl önce bunun fotoğraf düzenleme görevleri için Apple Mac dünyasındaki en popüler programlardan biri olduğunu belirtmekte fayda var. Bu başarının ardından geliştiricileri, sistem için bir sürüm yayınlama kararı aldı. pencereler itibaren microsoft. Bu sayede çok daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşılması sağlandı.

Affinity Photo’yu ne tür kullanıcılar kullanabilir?

Affinity Photo’dan bahsederken bahsettiğimiz gibi aslında adından da anlaşılacağı gibi bir fotoğraf düzenleme uygulamasından bahsediyoruz. Programın bu görevler için erişebileceğimiz çok sayıda seçenek sunması ile öne çıktığını belirtmekte fayda var. Ayrıca bizim hizmetimize sunar Kullanıcı arayüzü oldukça sezgisel ve herkes için uygun. Bununla sizlere Affinity Photo’nun hem sektördeki uzmanlar hem de bu konulara yeni başlayanlar için çok faydalı olabileceğini söylemek istiyoruz.

Yakın İlgi Alanı Fotoğrafı arayüzü

Bu noktada size programın birden fazla desteği desteklediğini söyleyeceğiz. Diller, İspanyolca dahil, bu da işleri çok daha kolaylaştırıyor. Aynı zamanda burada sunulan işlevler nedeniyle iyi bilinen Adobe Photoshop veya GIMP’ye ciddi bir alternatifle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu, hem acemi hem de profesyonel fotoğrafçılar ve görüntü rötuşçuları tarafından kullanılan bir programdır.

Kullanıcı arayüzünden en iyi şekilde yararlanın

Aslında, teklifini kullananlar AdobeAffinity Photo’nun kullanıcı arayüzünün aşağıdakine çok benzer olduğunu hemen fark edeceksiniz. Photoshop. Her iki üründe de benzer özelliklerin birçoğunu ve hatta pratik olarak aynı olan birkaç komut ve işlevi bulduk. Burada bulduğumuz araçların birçoğunun diğer rötuş alternatiflerini kullananlara çok tanıdık geleceğini söyleyebiliriz.

Böylece programı olduğu gibi yüklerken gördüğümüz ilk şey, Arayüzsoldakiler normal mi araçlar bu tür uygulamalardan. Aynısı, bu görevlerdeki en temel ayarlamalardan bazılarında bize yardımcı olacaktır. Yakınlaştırmak için kısayollar, maske için bir fırça, bir silgi, klasik kırpma aracı, beyaz dengesi için başka bir araç vb.

Yakın İlgi Alanı Fotoğraf Araçları

Öte yandan, ana pencerenin sağında, üstte yüklenen görüntü hakkında bilgi içeren bir dizi sekme görüyoruz. Bunların arasında Histogramı, rengi, mevcut fırçaları vb. vurgularız. Sırasıyla, bunların altında, eşit olarak ayrılmış başka bir bölüm görüyoruz. sekmeler için katmanlaro Etkileristiller veya görüntü ayarları.

Affinity Photo’yu kullanmaya başlama

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu hem gelişmiş hem de en acemi olmak üzere her tür kullanıcı için geçerli bir uygulamadır. Sol tarafta bu programlarda birkaç ortak araç bulduğumuzdan daha önce bahsetmiştik. Öte yandan fotoğraflarda en sık yapılan ayarlamaları yapmak için sağdaki Ayarlar sekmesine geçebiliriz. Burada pozlama, beyaz dengesi, gölgeler, vurgular, Çıktı profilibir haritası bozulmuşvb.

Temel fotoğraf ayarları

Aksi nasıl olabilir ki, bu, bugünlerde çok yaygın olan katmanlarla çalışmayı da destekleyen bir programdır. Onlarla çalışma, aynı adı taşıyan Katmanlar sekmesinden gerçekleştirilir. Ek olarak, rötuşla ilgili her şeyi büyük ölçüde kolaylaştırmak için, yanında bu öğelerin çok sayıda olduğu başka bir Efektler sekmesi görüyoruz.

Fotoğraf rötuşu için diğer önemli özellikler

Bu, herkes için uygun bir rötuş programına ihtiyaç duyanların çoğunu memnun edecek bir fotoğraf rötuşlama çözümüdür. seviyeler. Yukarıda bahsedilen araçlara ek olarak, ana arayüzün üst kısmında, diğer özelliklerine erişmemizi sağlayan bir dizi menü buluyoruz.

Böylece, aynı ada sahip menü seçeneğinden veya metinlerle çalışmaya ayrılmış başka bir bölümden çok çeşitli filtreler buluyoruz. Burada, genellikle işlenmiş fotoğraflara eklediğimiz bu öğeyle ilgili çok sayıda işlev buluyoruz.

metin aracı

Affinity Photo programı nasıl indirilir

Bu programı ilk elden denemek istiyorsanız, bunun bir program olmadığını söyleyin. ücretsiz çözüm, ancak 90 gün boyunca geçerli bir deneme sürümümüz var. Bu linkten ulaşabiliriz. Bu süre geçtikten sonra programı satın almaya karar verirsek toplam 54,99 Euro ödememiz gerekecek. Bu, hem macOS hem de Windows sürümlerini durdurur. Öte yandan iPad için 21,99 avro fiyatla bir versiyonumuz var.

Affinity Photo için diğer alternatifler

photoshop elementleri

Bu durumda düzenleme için bir program hakkında konuşacağız Fotoğraflar abisinden daha kolay ve hızlı. Bu nedenle Photoshop Elements, bu belirli içeriği düzenlememize yardımcı olmanın yanı sıra, kullanıcıların fotoğraf oluşturmasını ve düzenlemesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bunun için oldukça sezgisel olan çok sayıda araca sahiptir. Bütün bunlar bu bağlantıya erişerek elde edilebilir.

Paint.NET

Paint.net gibi aynı anlamda en iyi bilinen önerilerden birini de kullanabiliriz. Birçoğu bunu düşünüyor fotoğraf Editörü Windows Paint ve Photoshop arasındaki orta yol olarak. Fotoğraflarımıza her türlü rötuş veya düzenleme yapmamıza yardımcı olan çok basit ve sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…