Affinity Designer ile tasarım yaparak yaratıcılığınızı ortaya çıkarın

Bir sanat aşığıysanız ve bir süredir dijital dünyaya geçmeye karar verdiyseniz, burada sizi kayıtsız bırakmayacak bir yazılım çözümü bulacaksınız. Özellikle, adı verilen yazılıma atıfta bulunuyoruz. Yakın İlgi Alanı Tasarımcısıyaratıcılığımız için ihtiyacımız olan her şeyi bize sunan kavramsal sanat odaklı bir program.

Affinity, uzun yıllardır bizimle birlikte olan ve tasarım sektöründe uzmanlaşmış bir yazılım geliştirme firmasıdır. Bunun için de aynı satırlarda bahsedeceğimiz gibi çok ilginç bir dizi çözümü var. Yaratıcılığını bilgisayardan maksimum düzeyde geliştirmek isteyenler için özel olarak belirtilen bir program olan yukarıda bahsedilen Affinity Designer’dan bahsediyoruz.

İlk başta bu, daha çok macOS tabanlı bilgisayarlara odaklanan bir yazılımdı, ancak şimdi bunun için bir sürümümüz var. pencereler kurabileceğimiz ve kullanabileceğimiz.

Affinity Designer bize PC’de neler sunuyor?

Başlamak için ve burada bahsettiğimiz şey hakkında size küresel bir fikir vermek için, bunun aşağıdakilere odaklanan bir araç olduğunu söyleyin. vektör tasarımı ve rasterleştirilir. Bilgisayara kurar kurmaz kendimizi, diğer birçok şeyin yanı sıra kendi kavramsal sanatımızı yaratmamıza izin verecek bir uygulama ile karşı karşıya buluyoruz. Buna karşılık, programın entegre işlevleri, her türlü form, logo veya simge tasarlamamızı sağlar.

Bütün bunlar çok yönlü Kullanıcı arayüzü öyle ya da böyle bu tür işleri büyük ölçüde kolaylaştırmaya çalışıyor. Bu nedenle özellikle illüstratörlere, oyun geliştiricilere, web tasarımcılarına veya bu sektöre başlamak isteyen herkese yönelik bir çözümdür.

Affinity Tasarımcı Arayüzü

Tüm bunlar için, Affinity Designer bize çağa mükemmel uyum sağlayan modernize edilmiş bir kullanıcı arayüzü sunuyor. Ayrıca, kurduğumuz işletim sisteminde hiç uyumsuzuz.

Affinity Designer’ı kullanmaya başlamak için ilk adımlar

Tabii ki, program yüklendikten sonra, üzerinde çalışmaya başlayabilmek için kendimizi boş bir çalışma masası ile buluyoruz. taslak başlangıçtan sağa. Bu nedenle, Dosya / Aç menüsünden mevcut bir projeyi açabilir veya yeni bir proje ile başlayabiliriz. Ek olarak, program bize boyutu tanımlamamıza izin verir. orijinal belge Dosya / Yeni menüsünden ihtiyacımız olacak. Görünen pencerede, yeni belgeyle ilgili çok sayıda parametreyi de bu şekilde tanımlama olanağına sahip olacağız.

Yeni belge tasarımcısı

Orijinal değerleriyle seçilip özelleştirildikten sonra, orijinal çalışma masaüstüne yüklenir. Artık çalışmaya başlayabiliriz sorunlarçünkü boş belgeye ek olarak, Affinity Designer’ın bize sunduğu tüm işlevleri ve araçları buluyoruz.

Tasarım programı arayüzünden tam olarak yararlanın

Programın bize bir Arayüz Bu tür uygulamalarda alışılageldiği gibi, birkaç iyi farklılaştırılmış bölüme sahip kullanıcı arayüzü. Orta panelde çalışma masasını, solda ise bu konularda en yaygın araçları görüyoruz. Onları seçtiğimizde, üstte göreceğiz seçenekler her araç için özelleştirilebilir.

tasarımcı masası

Öte yandan, sağ panelde, uygulamanın biraz daha gelişmiş kontrollerine erişmemizi sağlayan birkaç sekme buluyoruz. Bu şekilde, oluşturduğumuz katmanlara erişebiliriz, Etkileri mevcut stiller, kayıt işin vb.

Efektler ve tasarımcı katmanları

Elbette, Affinity Designer’ın sunduğu tüm kısayollardan ve menü seçeneklerinden yararlanmak için, yaratıcılık ve deneyim çok önemli olacaktır.

Affinity Designer’daki diğer ilgi çekici özellikler

Bahsettiğimiz gibi bu, farklı alanlardan tasarımcıların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları için mükemmel bir çözüm. Bu nedenle, burada yıllar içinde aynı anlamda önemli ölçüde gelişen bir program buluyoruz. Bu nedenle, burada ne bulacağınız hakkında bir fikir edinebilmeniz için sizi ana işlevlerinden bazılarıyla tanıştırmaya değer:

 • Gerçek zamanlı olarak gradyanlar, efektler ve ayarlamalar.
 • Kullanımınız için önceden tanımlanmış binlerce nesne.
 • Katmanlarla çalışıyorum.
 • 60 fps’de kaydırın ve yakınlaştırın.
 • Dönüşümleri ve sürümleri eğriler gerçek zamanlı önizleme ile.
 • Piksel görünümü ve çizim çizgileri.
 • Vektör araçları.
 • kalem stabilizasyonu ve Fırçalamak serbest çizim yapmak için.
 • Efektler ve karıştırma modları.
 • araçları dolma kalem ve eğri düzenleme.
 • Metin kontrolü.
 • Sınırsız çalışma masası.
 • için destek CMYKLABORATUVAR, RGBPANTONE ve gri tonlamalı.
 • Kanal düzenleme başına tam 16 bit.

Affinity Designer nasıl indirilir

Bu muhteşem dünyayı keşfetmekle ilgileniyorsanız, vektör tasarımı, diğerlerinin yanı sıra, bunun çok ilginç bulacağınız bir çözüm olduğuna şüphe yok. Tabii ki öncelikle bu durumda ücretsiz bir program bulamadığımızı ve bunun için ücret ödememiz gerekeceğini hesaba katmalıyız. Elimizin altında bulunan şey, yapabileceğiniz 90 günlük bir deneme sürümüdür. indirmek bu bağlantıdan.

Oradan, işleyişi bizi ikna ederse, 54,99 Euro’luk bir fiyata macOS veya Windows için bir sürümümüz var. Öte yandan iPad için 21,99 Euro’ya bir versiyonumuz var.

fiyatlar yakınlık tasarımcısı

Dijital tasarım için diğer alternatifler

adobe illüstratör

Öncelikle bahsedeceğimiz adobe illüstratör, belki de dünyada bu türden en iyi bilinen öneri. Kendimizi, geometrik nesnelerden oluşan her türlü görüntüyü düzenleme ve değiştirme olanağına sahip olduğumuz bir vektör grafik editörü ile buluyoruz. Burada bu görevleri yerine getirmek ve yaratıcılığımızla çalışmak için gerekli tüm araçlara sahip olacağız. Diğerlerinin yanı sıra profesyonel çizim, web düzeni veya editoryal tasarım için bir uygulama olarak kabul edilebilir. Bütün bunları bu linkten görebilirsiniz.

yer çekimi

Öte yandan elimizde yer çekimi, çalışmadaki aşırı hassasiyeti ile karakterize edilen bir vektör tasarım aracı. Piksellerle yapılan tasarıma odaklandığı, çoklu dolgu, efekt ve bordür araçlarına sahip olduğu söylenebilir. Tümü katman desteğiyle eskizleri ve tasarım modellerini içe aktarmaya izin verir. Bu diğer teklifi indirmek ve kullanmak için buradan yapabileceğimiz bir şey.

SVG-Düzenle

Bunu da kullanabiliriz Web Uygulaması vektörel tasarımlarımızı oluşturabilmemiz için bize çok sayıda temel işlevsellik sunar. Düğümleri düzenlemek, renkleri değiştirmek, şekilleri döndürmek vb. için çok sayıda yardımcı program sunar. Buradaki temel fark, kurulum gerektirmemesi ve onu favori web tarayıcımızdan kullanabilmemizdir. İlk elden test etmek için bu bağlantıdan yapabiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…