Adobe Premiere ile videolarınızın hızını ve hareketlerini kontrol edin

Piyasada videolarımızı düzenlememize, düzenleme ve işleme görevlerini gerçekleştirmemize olanak sağlayacak farklı video düzenleyiciler var. İhtiyacımız olan şeye bağlı olarak daha basit veya daha muhteşem sonuçlarla basit olanlar ve diğerleri daha karmaşıktır. Profesyonel bir sonuç arıyorsak, Adobe Premiere şüphesiz piyasa standartlarından biridir.

En çok kullanılan profesyonel video düzenleyiciler her şeyden önce Avid Media Composer, Final Cut Pro ve Adobe Premiere’dir. Harika sonuçlar elde etmek için her birinin kendine has özellikleri ve avantajları vardır. Ancak, şüphesiz, Adobe’nin güçlü aracı Premiere’den çok daha fazlasını elde edebiliriz.

Adobe Premier, profesyoneller için video düzenleme

Video düzenlemede benchmark olarak değerlendirebileceğimiz programlardan biri de Adobe Premiere. Bu güçlü araç özel olarak geliştirildi görsel-işitsel sektördeki profesyoneller için, ancak zamanla kullanımı ev kullanıcıları arasında bile popüler hale geldi. Bu sayede alışılmış bir program haline gelmiştir. ev işi yapmak dijital kameralar veya mobil cihazlarla kaydedilen videoyu düzenlemek için. Ancak, ana dezavantajı fiyatıdır, çünkü ücretsiz olmaktan uzaktır ve kullanmak için aylık abonelik ödemeniz gerekecektir.

Adobe Premiere’de bir çok eksiksiz arayüzBir videoyu düzenlerken farklı aşamaları geliştirebilmek için farklı çalışma alanlarında düzenlenebilen ve özelleştirilebilen . Kliplerimizde her türlü varyasyonu ve iyileştirmeyi yapabileceğimiz montaj, kurgu, efekt, ses veya grafik gibi önemli seçenekler bulacağız. Daha iyi üretkenlik için, çalışırken görünmesini istediğimiz bölümleri belirtmek için “Pencere” seçeneğine sahiptir.

Güçlü Adobe programı bir şeyle karakterize ediliyorsa, o neredeyse tüm video formatlarını destekleyinRAW formatının yanı sıra ve elde edilen sonuçları çeşitli formatlara ve cihazlara aktarabilme imkanı ile.

Adobe Premiere kullanmanın avantajları

Görsel-işitsel içerik oluştururken, özellikle profesyonel bir sonuç elde etmek istiyorsak, bize harika sonuçlar verebilecek bir video düzenleme programına sahip olmak hayati derecede önemlidir. Adobe’nin teklifi en çok önerilenlerden biridir ve rakiplerine göre bazı avantajlara sahiptir:

  • Çoklu formatlarla uyumluluk: Bu program, JPG, GIF, PSD, MP3, MP4, vb. gibi en popüler formatların büyük çoğunluğu ile uyumluluk sunan, resim, video veya ses yoluyla her türlü eseri içe aktarmamızı sağlayacaktır. . Ayrıca sonuçların çeşitli formatlarda kaydedilmesine de olanak tanır.
  • Hızlı iş akışı: dönüştürmeye gerek kalmadan farklı dosya türleri ile çalışabileceğiz. Aynı şekilde, dosyaları projemizin zaman çizelgesine dahil ederken akıcı bir şekilde çalışabilmemiz için içe aktarırken belirli bir akıcılık elde etmemiz önemlidir.
  • Artan geçiş ve efekt sayısı: Adobe programının en son sürümleri, konu görüntü geçişlerini kullanmak veya videolara etiket eklemek olduğunda daha fazla ve daha iyi özellikler içerir. Bu efektler arasında videolarımızı daha dikkat çekici hale getirmek için verebileceğimiz hareket efektini buluyoruz.

Video düzenlemede hareket efekti nedir

Hareket etkisi, olasılık olarak düşünülebilir. fazladan bir hareket ekle yaratmamıza izin verecek şekilde daha fazla dinamizm ve çalışmalarımıza kişisel bir damga basmamıza yardımcı olacak ve şaşırtıcı sonuçlar elde edecek. Video düzenlemede animasyondan bahsettiğimizde, herhangi bir özelliğin zamanını değiştirebileceğiniz ve ekranda bir nesneyi hareket ettirmek zorunda olmadığı anlamına gelir.

Bu şekilde bir video klibi birkaç saniye içinde ekranın bir köşesinden diğerine taşıyabiliriz. Bununla, bir animasyon efekti oluşturan görüntünün bir panoramasını oluşturuyoruz. Bir klibe hareket eklemek söz konusu olduğunda, görüntünün “Konum”, “Ölçek” ve “Döndürme” araçlarıyla oynayabiliyoruz ve bu sayede son derece göz alıcı sonuçlar elde edebiliyoruz.

Dizilerimize hareketler nasıl eklenir

Adobe Premiere ile videolarımıza hareket efekti eklemeye başlamak için ihtiyacımız olan ilk şey uygulamanın yüklü olması. Kullanmak için bir abonelik ödemeniz gerekecek Ayda 24.19 Euro. Test olarak indirebiliriz 7 gün boyunca ücretsiz sürüm web sitenizden.

Bilgisayarımıza yükledikten sonra yapmamız gereken ilk şey, düzenlemek istediğimiz klibi içe aktarmak ve zaman çizelgesine ekleyeceğiz. Bunu yapmak için “Dosya” sekmesine gideceğiz ve “İçe Aktar” ı tıklayacağız. Dışa aktarıldıktan sonra, zaman çizelgesine sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Basit bir harekete bir döndürme sistemi ekleyin

Eklendikten sonra “Efekt Kontrolleri” paneline gidiyoruz ve “Hareket” bölümünde bulduğumuz “Döndürme” aracını seçiyoruz. Burada, yapmalıyız bir başlangıç ​​noktası tanımla (örneğin 15) ve bir son nokta belirgin bir hareket efekti elde etmek için negatif bir zıt değere (örneğin -16) ayarlayın. Bu şekilde videonun rotasyonunda bir animasyon oluşturuyoruz.

Ancak, bazıları var siyah çizgiler çok estetik olmayan çerçeve içinde. Bunları kaldırmak için “Hareket” bölümüne dönüyoruz ve bu sefer “Ölçek” bölümüne gidiyoruz. Buradan siyah çerçeveleri kaldırabiliriz. resmi büyütme, bu yüzden siyah alanlar kaybolana kadar değerini yükseltmeliyiz. Bu sayede videomuza daha dinamik bir kamera hareketi kazandırmayı başardık.

Adobe Premiere döndürmede siyah arka plan

Videonuza bir yakınlık duygusu verin

Şimdi bir oluşturalım yakınlık hissi videomuzda «Ölçek» ve «Konum» işlevlerini kullanarak. Onlarla, bir hedefe ulaşırken ilerleme hissi ile ortak bir hareketi dönüştürebiliriz. Bunu yapmak için “Efekt Kontrolleri” paneline geri dönmeliyiz. Buradan, ona tercihlerimize göre bir değer vererek ve klibin sonuna sürükleyerek «Ölçek» bölümünden ona daha büyük bir yakınlaştırma hissi verebiliriz. İsteğe bağlı olarak «Pozisyon» bölümüne gidebiliriz, ona ince bir dokunuş vermek için yükseklik değerlerini ayarlayabiliriz.

Adobe Premier Ölçeği

Hareketin olmadığı görüntülere efekt ekleyin

Elimizde serbest kayıt yaptığımız bir klibimiz varsa ona da verebiliriz. artan stabilizasyon aracılığıyla videoda bulabileceğimiz herhangi bir harekete hız azaltma. Bunu yapmak için düzeltmek istediğimiz klibin üzerine sağ tuşla tıklamalıyız. Ardından “Hız / Süre” seçeneğini seçiyoruz ve üzerindeki Hız değerini güncelliyoruz. 45 veya %50 ve “Kabul et”e tıklayın. Ardından sağ tuş ile videoyu tekrar kırpıyoruz ve açılır menüden şimdi “Nest” seçiyoruz. Son olarak, “Efektler” panelinde ve şu seçeneği arayın: Warp Stabilizasyonu arama kutusunda. Bize bir kez göründüğünde, sadece klibe sürükleyin böylece otomatik olarak stabilize olur.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…