Adobe Creative Cloud’u iki bilgisayarda kullanmak için bilmeniz gereken her şey

PhotoshopPremiere ve Acrobat bize sunduğu birçok programdan sadece birkaçı Adobe Yaratıcı Bulut. Bu programları kullanmak için kutuyu gözden geçirmek ve kullanacağımız programlara bağlı olarak değişen bir abonelik sözleşmesi yapmak gerekir. Normalde, her hesap kişiseldir ve ana bilgisayarımızda kullanılmak üzere devredilemez. Ancak, iki bilgisayarımız olabilir ve hesabı birinden diğerine geçirmek zorunda kalabiliriz. Veya daha az harcama yapmak ve hesabı diğer iş arkadaşlarımızla paylaşmaya karar vermek için pikaresk kullanabiliriz. Adobe bu durumda neye izin veriyor?

Adobe’nin bize netleştirdiği ilk şey şudur: lisanslar bireyseldir, yani bir lisans yalnızca tek bir kullanıcı için geçerlidir. Lisansın paylaşılmasına izin verilmiyor ve bizi yakalarlarsa hesabı kapatabilirler. Her durumda, Creative Cloud’un bu uygulamalardan kaçınmak için kesin olarak uygulanan bir dizi sınırlaması vardır.

Adobe Creative Cloud’u aynı anda kaç bilgisayarda kullanabilirim?

Adobe CC, yüklemeler, etkinleştirmeler ve kullanım arasında ayrım yapar. Adobe, Adobe Creative Cloud’u ve anlaşmalı olduğumuz programları istediğimiz tüm bilgisayarlara kurmamıza izin verecek. sınır yok bu konuda ve ayrıca herhangi bir işletim sistemi kısıtlaması yoktur.

Bulduğumuz ilk sorun aktivasyonda. Creative Cloud’u kullanabilmek için, bilgisayarı sunucu içinde etkinleştirmek (veya aynısı, kaydettirmek) gerekir. Bu sayede ekipmanlar belirlenecek ve uygulamaları kullanmasına izin verilecektir. Burada, Adobe, Creative Cloud’u yalnızca iki bilgisayarda etkinleştirmenize izin verir farklı. Programdan indirdiğimiz uygulamaları sadece bu iki bilgisayar kullanabilecek.

Creative Cloud hesabını başka bir arkadaşımla paylaşabilir miyim? Evet. Ve hayır. Adobe yalnızca programları tek bir bilgisayarda kullanın aynı zamanda. Başka bir kişiyle paylaşırsak ve Photoshop’u veya herhangi bir programı başka bir kişiyle aynı anda kullanmak istersek, yapamayız. Kabul etmezsek, paylaşabiliriz, ancak Adobe’nin bizi yakalaması ve asla okumadığımız kullanım koşullarına aykırı olduğu için hesabı kapatması riskiyle karşı karşıyayız.

Bilgisayar nasıl açılır veya kapatılır

Bir bilgisayarı etkinleştirmek ve Adobe CC uygulamalarını kullanmasına izin vermek için tek yapmamız gereken Creative Cloud istemcisini indirmek, bilgisayara yüklemek ve hesapla oturum açmak. Bilgisayar, kendi benzersiz kimliğiyle otomatik olarak etkinleştirilecektir. Ve o andan itibaren içindeki uygulamaları indirip kullanabiliriz.

İşlem, ilk iki bilgisayar için tamamen görünmez olacaktır. Ancak, üçüncü bir bilgisayarı etkinleştirmeye çalışırsak, bunu gösterecek bir pencere bulacağız. aktivasyon sayısını aştık ve bizden bilgisayarlardan birinden çıkış yapmamızı isteyecek.

Adobe Creative Cloud - Bilgisayarı devre dışı bırak

« düğmesine basacağızOturumu Kapat» oturumu istediğimiz bilgisayarda sonlandırmak için. Daha önce de yapabiliriz Adobe CC’yi yükleyin bu linkten hesabımızla giriş yapıyoruz. Oturum bilgisayarlardan birinde (veya her ikisinde) kapatıldığında, sihirbaza devam etmek için “Devam” a tıklayabiliriz. Bu, boş bir pozisyon olduğunda otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Adobe Creative Cloud - PC'yi etkinleştir

Ve artık aboneliğimize dahil olan tüm Adobe programlarına erişebiliriz. Çıkış yaptığımız bir bilgisayarda uygulamalardan birini çalıştırmayı denersek, bilgisayarımızdan girmek için bilgisayarlardan birinde oturumu bitirmemizin isteneceği önceki adıma döneriz.

Adobe lisansını başka bir bilgisayarda kullanmak için bir bilgisayardan devre dışı bırakın

Adobe, lisansın yasal olarak kullanıldığını periyodik olarak doğrular. Ve garip aktivite tespit edilirse devre dışı bırakılabilir. Bu nedenle Photoshop veya herhangi bir Creative Cloud programını bir PC’de kullandıktan sonra o bilgisayarı tekrar kullanmayacaksak lisansı devre dışı bırakmamız gerekecektir.

Bir PC’nin lisansını devre dışı bırakırken ücretsizdir ve aynı programı başka bir bilgisayarda kullanmamıza izin verecektir. Program lisansı, Creative Cloud hesabını etkinleştirdiğimiz bilgisayarlardan bağımsızdır. Bir programın lisansını devre dışı bırakmak için yapmamız gereken söz konusu programı (örneğin Photoshop) açıp şuraya gitmektir. “Yardım” bölümü “seçeneğini seçmek içinOturumu Kapat«.

Adobe Photoshop - Bilgisayar lisansını devre dışı bırak

“Çıkış” seçeneği görünmeyebilir, ancak uygulamaya bağlı olarak görünen “Devre Dışı Bırak”. Genel olarak konuşursak, bu seçenek aynı şekilde çalışır. Ancak, programı geçici olarak devre dışı bırakmak veya askıya almak (başka bir bilgisayarda kullanmak ve gelecekte geri dönmek için) veya kalıcı olarak devre dışı bırakmak isteyip istemediğimizi seçebileceğiz, bilgisayardan lisans anahtarının silinmesi ve programı tekrar kullanmak için seri numarasını yeniden girmek zorunda kalmak.

Programı devre dışı bırakmadan kaldırırsam ne olur?

Programı PC’den devre dışı bırakmadan önce zaten devre dışı bırakmış olabiliriz. Bu nedenle yeni bilgisayarda kullanmaya çalışmak bize sorun çıkarıyor. Peki bu durumda ne yapmalıyız? Çok kolay. Adobe, programı eski bilgisayara yeniden yüklememizi önerir, böylece yüklendikten sonra uygulamayı yukarıda belirtildiği gibi oturumu kapatarak devre dışı bırakabiliriz.

Eski bilgisayara artık erişemezsek, iki seçeneğimiz var, ya hesap profilimizden erişemediğimiz bilgisayarda programı devre dışı bırakmayı deneyin ya da adobe teknik destek sorunu çözmek için.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…