Adobe Acrobat’ın ötesinde bir hayat var, PDF Shaper’ı ücretsiz deneyin

PDF formatındaki dosyalar, hem ev içi hem de profesyonel kullanım için giderek daha fazla kullanıldığı için uzun yıllardır bizimle birlikte. Ana özelliği, ister bir web sitesinden indirelim, ister başkalarına gönderelim, şeklini asla kaybetmemesidir. Onlarla çalışabilmemiz için buna uygun bir programa ihtiyacımız olacak, örneğin PDF Şekillendiricibundan sonra bahsedeceğiz.

Taşınabilir Dosya Belgesi resmi tanımıdır, ancak hepimiz onları kısaltmaları olan PDF ile biliyoruz. Adobe tarafından 1990’ların başında oluşturulan ve 2008’de piyasaya sürülen bu format, giderek daha çok kullanılan bir format haline geldi. Metinleri, grafikleri, formları, imzaları, web sayfalarını ve multimedya öğelerini içerme kapasitesine sahip bir belge türüdür. Düzenlemek için bir program seçerken, Acrobat en popüler olanıdır, ancak tek program değildir. Bu nedenle bugün PDF Shaper gibi ücretsiz bir sürümü olan mükemmel bir alternatiften bahsedeceğiz.

PDF Shaper hakkında konuşmak, yapabileceğimiz bir programdan bahsediyor. PDF formatındaki dosyalarla ilgili herhangi bir görevi gerçekleştirin. Bölme, birleştirme, filigran ekleme, dönüştürme, şifreleme, sayfa ekleme, metin ve resim çıkarma gibi her türlü görevi yerine getirebileceğimiz çok çeşitli işlevleri içerir. Kısacası, başka uygulamalara başvurmak zorunda kalmadan PDF dosyalarını sıfırdan düzenleyebilir veya oluşturabilir ve üzerlerinde birden fazla görevi yerine getirebiliriz.

Çok sayıda seçeneği nedeniyle bizi düşündürecek olmasına rağmen, bu araç bir süre için optimize edilmiştir. CPU’muzun düşük tüketimiBu, bilgisayarımızla başka işler yaparken çeşitli PDF dosyalarını işlememize izin verir. Çok çeşitli özellikleri arasında, komut satırı desteğini, dosyaları toplu olarak işleme yeteneğini, ORC ve çoklu dijital imzaları desteklemesinin yanı sıra Unicode ile uyumluluğunu vurgulayabiliriz.

Her türlü işlevi tek bir araçla gerçekleştirin

Uygulamayı çalıştırdığımızda ana menüsünü buluyoruz, burada bir olağanüstü kullanıcı arayüzünden daha fazlası: temiz, etkili, kullanımı kolay ve İspanyolca’ya çevrilmiş. Üst kısımda, sekmelerle düzenlenmiş klasik araç çubuğu bulunurken, sol sütunda kategorilere göre düzenlenmiş tüm işlevlerine doğrudan erişim buluyoruz: «Dönüştür», «Belge», «Güvenlik», «Sayfalar», « Çıkart», «Sil» ve «Filigran».

PDF Shaper ana menüsü

Kısımda Dönüşmek, dosyaları bir biçimden diğerine geçirebiliriz. PDF’den TXT’ye, PDF’den Görüntüye, Görüntüden PDF’ye, PDF’den PDF’ye, PDF’den DOC’a ve DOC’dan PDF’ye geçme imkanımız var. Belge bölümü için herhangi bir PDF dosyasını Birleştirme, Bölme ve Yeniden Adlandırma olanağına sahip olacağız. Kendi adına, bölümünde GüvenlikBir şifre belirleyebilir, Şifresini çözebilir, meta verileri düzenleyebilir ve İmza ekleyebiliriz.

PDF Şekillendirici Dönüştürme

Daha sonra şu bölümü buluyoruz: sayfalar, sayfaları Döndürebileceğimiz, Sayfaları kırpabileceğimiz, Sayfa ekleyebileceğimiz ve Sayfaları taşıyabileceğimiz yer. Sonra göreli fonksiyonları buluruz Çıkarmak. Buradan Metin Çıkarma, Metin Çıkarma (OCR), Metin Çıkarma (CSV), Sayfa Çıkarma ve Görüntü Çıkarma işlemlerini yapabiliriz. Son olarak, bölümleri buluyoruz. Kurtulmakbelirli sayfaları veya içeriği ve Filigran seçeneğini silebileceğimiz yer. Bu sayede bir resme, metne veya sayfa numaralandırmasına filigran ekleyebiliriz.

PDF Shaper Metin Özü

Tüm fonksiyonlarını bildiğimizde, bu yeterlidir. PDF dosyasını ekleyin üzerinde değişiklik yapmak istediğimiz yer. Bunu yapmak için araç çubuğunun sol tarafında bulunan Ekle düğmesini kullanacağız. Ekledikten sonra, işaretlemek için üzerine tıklamamız ve ardından gerçekleştirmek için sol sütunda bulduğumuz işlevlerden birini seçmemiz yeterli.

PDF Şekillendirici ücretsiz indir

PDF Shaper, ihtiyaçlarımıza en uygun olanı seçebilmemiz için üç versiyona sahiptir. Onun ücretsiz sürüm kendi web sitelerinden indirilebilir. Program, Windows’ta kullanabildiğimiz için Windows ile tam uyumluluk sunar. XP, 7, 8 ve 10 versiyonlarında 32 ve 64bit. Sihirbazı aracılığıyla yapıldığından kurulumu çok basittir. Kurulum sırasında dikkate almamız gereken şey, iki ek yazılım yüklememizi sağlamaya çalışacak Bitirmeden önce istenmeyen, bu yüzden ihtiyacımız yoksa yüklememeye dikkat etmeliyiz.

PDF Shaper’ın ücretsiz sürümünün yanı sıra, PDF Shaper Premium ve PDF Shaper Professional olmak üzere iki ücretli sürüm de bulacağız. Ücretsiz sürüm bize en çok kullanılan PDF araçlarını sunar ve ev kullanıcıları tarafından kullanılan temel görevler için uygundur. Sürüm Ödül ücretsiz sürümün tüm özelliklerini ileri düzey kullanıcılara yönelik çeşitli ek araçlar ve seçeneklerle genişletir. onun fiyatı $29.95. Son olarak, baskı Profesyonel, OCR tarayıcı veya PDF görüntüleyici dahil tüm PDF araçlarını bulacağımız en eksiksiz settir ve ticari kullanıma izin verilir. bir fiyatı var 49,95 dolar.

PDF’yi düzenlemek için diğer alternatifler

Piyasada, PDF Shaper’a bazı alternatifler önerdiğimiz, PDF’yi düzenlemek için çok sayıda uygulama buluyoruz.

PDF BOB’u

Belgelerimize metin ekleyebileceğimiz çevrimiçi bir PDF aracıdır. Vurgular, dikdörtgenler, daireler, çizgiler ve oklar gibi diğer araçları içerir. Diğer formatlar arasında JPG, SVG veya PNG ile uyumludur. PDF BOB, web sitesine erişerek kullanabileceğimiz ücretsiz bir programdır.

PDF-XChange Düzenleyici

Bu PDF görüntüleyici ve düzenleyici, küçük boyutu, hızı ve çok sayıda işlevi ile karakterize edilir. Bununla her türlü PDF dosyasını oluşturabilir, görüntüleyebilir, düzenleyebilir, not ekleyebilir ve dijital olarak imzalayabiliriz. PDF-XChange Editor, ev kullanımı için web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir.

PDFsam Temel

Açık kaynak kodlu, ücretsiz ve çok platformlu bir program arıyorsak, PDFsam Basic iyi bir seçenektir. Bununla, kolayca bölebilir, birleştirebilir, sayfaları çıkarabilir ve belgeleri döndürebiliriz. Ek olarak, bir belgenin öğelerini birleştirme veya ayırma olanağına sahiptir. Bu linkten indirebiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…