Acrobat Reader DC ile diğer dosyalardan ve görüntülerden PDF’ler oluşturun

Son yıllarda yaygın olarak kabul gören ve kullanılan dosya formatlarından biri de PDF’dir. Orijinal olarak Adobe tarafından geliştirilen bu formatın diğer formatlara göre bazı avantajları vardır, çünkü herkes onu düzenleyemez ve stilinin bozulmadan kalmasını sağlar. aracı ile Acrobat Okuyucu DC, Dosyaları veya görüntüleri PDF belgelerine dönüştürme olasılığı da dahil olmak üzere çeşitli işlevlere sahip olacağız.

PDF dosyalarını kullanmanın avantajları

PDF dosyalarından (Taşınabilir Belge Formatı) bahsettiğimizde, 1993’te Adobe Systems tarafından geliştirilen dijital belgeler için bir depolama formatından bahsediyoruz. Daha sonra, 2008’de PDF, açık standart bu nedenle diğer ticari marka türleri için kullanılabilir. Olmak ile karakterizedir çoklu platformçünkü hem Windows, macOS hem de Linux bilgisayarlarda kullanılabilir.

Bu dosya biçimi, metin, medya öğeleri (video veya ses), köprü metni öğeleri (bağlantılar ve yer imleri), bağlantılar ve sayfa küçük resimlerinin herhangi bir kombinasyonunu içerebilir. Daha ne, PDF’ler biçimlendirmelerini asla kaybetmez, ister kullanıcılar arasında gönderilsin ister indirilsin, sanki metin belgeleri gönderirken oluyormuş gibi. Daha ne, şifrelenebilir içeriğinizi dijital olarak bile korumak için.

Özellikleri nedeniyle, PDF dosyaları, hem etkileşimli hem de düzenli belge ve bilgilerin yanı sıra grafikler, kataloglar, haritalar, elektronik kitaplar ve sunumları depolamak için kullanılır.

Acrobat Reader DC kullanarak PDF dosyalarıyla çalışın

Adobe Acrobat DC, Adobe’nin kendi PDF belge görüntüleyicisi, bu tür belgeleri okuyabilmek için en eksiksiz program haline geldi. Bu sürüm Bedava ve bu tür belgelerle çalışmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Ayrıca, herhangi bir PDF belgesini doğrudan kendi tarayıcımızdan açmamıza izin veren web tarayıcılarıyla tam entegrasyona sahiptir.

Ana özellikler olarak, bu yazılımın bir basit arayüzün yanı sıra renkli bu, onu oluşturduğumuz programdan bağımsız olarak herhangi bir PDF belgesini açmamıza izin verecek. Ayrıca formları doldurmanıza ve dijital imzaların doğrulanmasına olanak tanır. Ek olarak, metnin boyutunu artırmak ve herhangi bir belgenin metnini ve görüntülerini kopyalamak veya vurgulamak için seçmenin yanı sıra büyüteç araçlarına sahiptir.

PDF’yi dönüştürmek için gerekli olan Adobe PDF Pack hizmeti

Acrobat Reader DC ile PDF belgelerini açıp okuyabiliyoruz, ancak istersek bir PDF dosyası oluşturun veya dışa aktarın hizmete ücretli bir abonelik satın almamız gerekecek Adobe PDF Paketi. Herhangi bir PDF dosyasını kolayca oluşturabileceğimiz, birleştirebileceğimiz, imzalayabileceğimiz ve gönderebileceğimiz bir Adobe Document Cloud hizmetleri paketidir. Benzer şekilde, PDF dosyalarını düzenlenebilir Word veya Excel dosyalarına dönüştürmemize de olanak tanır.

onun fiyatı 12.09 euro ayda (yıllık 145,05 Euro fatura ile) veya 18.14 euro yıllık taahhüt olmadan aylık.

Yüksek minimum gereksinimler

Acrobat Reader’ı bilgisayarımıza kurarken, birkaç oldukça yüksek minimum gereksinimler PDF belge görüntüleyici olmak. Ve en az 1.5 GHz işlemciye, ayrıca 1 GB RAM’e, sabit diskte 380 MB boş alana ve Internet Explorer 11’in yüklü olmasına ihtiyacımız olacak.Programın sorunsuz çalışmasını istiyorsak, sahip olmamız gerekir. en az 2 GB RAM. Yazılım, Windows 7’den Windows 10’a kadar çalışır.

Bir dosyadan veya görüntüden PDF oluşturun

Acrobat Reader ile herhangi bir Office dosyasını, resmi veya web sayfasını bilgisayar, tablet veya akıllı telefon fark etmeksizin herhangi bir cihazda mükemmel şekilde görüntülenebilen yüksek kaliteli bir PDF’ye dönüştürebiliriz.

PDF’ye dönüştürülebilen dosya türleri

Acrobat Reader ve Adobe Acrobat PDF Pack aboneliği ile birlikte aşağıdaki dosya türlerinden herhangi birini PDF’ye dönüştürebiliriz:

  • Kelime (DOC, DOCX)
  • PowerPoint (PPT, PPTX)
  • Excel (XLS, XLSX)
  • Yayıncı (PUB)
  • Metin (TXT)
  • PostScript (PS)
  • InDesign (INDD)
  • Doldur ve İmzala (FORM)
  • Resim (bitmap, JPEG, GIF, TIFF, PNG)
  • OpenOffice ve StarOffice sunumu, hesap tablosu, çizelge ve belge dosyaları (ODT, ODP, ODS, ODG, ODF, SXW, SXI, SXC, SXD, STW).

Acrobat Reader DC’den PDF oluşturma adımları

Yapmamız gereken ilk şey Acrobat Reader DC’nin kurulu olması bizim bilgisayarda. Bu yazılımı doğrudan web sitesinden indirebiliriz. İndirdikten sonra, onu kuruyoruz ve bunun için yaklaşık 320 MB depolama alanımız olduğundan emin oluyoruz. Daha sonra Adobe Acrobat PDF Pack’e abone olmanız gerekecek dönüşümleri gerçekleştirmek için. Aboneliğe kayıt olduktan sonra programı çalıştırıyoruz ve ana menüsü beliriyor.

Acrobat Reader DC ana menüsü

Şimdi, program açıldıktan sonra, giriş yapmak, sağ üst köşede bulduğumuz ilgili düğmeye tıklayarak. Adobe ID’miz ve şifremizle veya Google, Facebook veya Apple hesabımız üzerinden giriş yapmamız gereken yeni bir pencere açılacaktır.

Acrobat Reader DC oturum açma

Daha sonra seansın başlamasıyla birlikte, PDF dosyası oluşturmanın iki yolu. İlki, sol üst köşede bulunan “Dosya” sekmesinden yapılır. Üzerine tıklayın ve ardından “PDF Oluştur” seçeneğine tıklayın. Diğer seçenek, Araçlar sekmesine ve ardından “PDF dosyası oluştur” seçeneğine tıklamaktır.

Ardından, dönüştürmek istediğimiz dosyayı seçmemiz gereken bir Windows Gezgini penceresinin görünmesi için “PDF’ye dönüştürülecek dosyayı seçin” bölümüne tıklıyoruz. “Aç” iletişim kutusunda, dosyayı seçeceğiz dönüştürmek istiyoruz. “Dosya Türleri” açılır menüsünde desteklenen formatlara göz atarak tüm dosya türlerine göz atabilir veya belirli bir tür seçebiliriz.

Acrobat Reader DC, PDF'ye dönüştürülecek dosyaları seçin

Daha sonra dosya veya dosyalar zaten eklenmiş durumdayken düğmesine basın. “PDF’ye Dönüştür”. Dosya PDF’ye dönüştürüldüğünde, Adobe PDF Pack hesabımızda saklanacaktır. Dosyayı görüntülemek için Aç’ı veya yakın zamanda dönüştürülen dosyaların listesini görmek için Dönüştürülen Dosyaları Görüntüle’yi tıklamanız yeterlidir.

Acrobat Reader DC PDF'yi dönüştürün

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…