Açık Chrome sekmelerinin tüm bağlantılarını bu şekilde kopyalayın

Açık birçok sekmeniz olabilir ve uzaklaşmanız, bilgisayarı kapatmanız gerekebilir. Her zaman açık bırakamayız veya açık olanı kaybetmek isteriz. Bu yüzden tüm bilgileri kopyalamanın yolları vardır. Chrome’da açtığınız sekmelerdeki bağlantılar. Çok kullanışlıdır ve bunu yapmak için tüm yöntemleri açıklıyoruz.

Ya bir şey hakkında “araştırdığınız” her şeyi kopyalamak ve bilgisayarı kapattığınızda kaybetmemek istediğiniz için ya da sadece birisine bir konuyla ilgili bir dizi bağlantı göndermek istediğiniz için. Tüm bu durumlarda, kullandığınız tarayıcıda birkaç basit adımı uygulamanız yeterli olacaktır ve düz metin olarak URL’sine sahip olacaksınız. açık sekmelerinizdeki bağlantıların her biri.

tek tek kopyala

En kolay seçeneklerden biri, farklı sekmeleri açmak ve her bir bağlantıyı veya her URL’yi sekme sekme, tek tek kopyalamaktır. Ama oldukça meşakkatli bir süreç. Açık birçok sekmeniz varsa oldukça yavaş olduğu için herhangi bir bilgi veya kurulum veya ayar gerektirmez. Gezinme çubuğuna gidin, bağlantıyı seçin ve “Control-C” üzerine dokunun veya sağ tıklayın ve “Kopyala” üzerine tıklayın. Panoya kopyaladıktan sonra bir Word belgesine, not defterine veya “Control-V” yaparak veya sağ tıklayıp “yapıştır” yaparak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Ancak tek tek faydalı bulmazsanız, yapmanızı sağlayacak birkaç püf noktası izleyebilirsiniz. toplu olarak kopyalayın.

Mevcut sayfaları Chrome’da aç

Google Chrome’da o anda açtığımız tüm sekmelerin URL’sini kopyalamak için bir hile kullanabiliriz. Hangi açık sayfaları ve sekmeleri seçebiliriz ana sayfa olarak görünecek ve böylece tüm bağlantıları alacağız. Tarayıcıyı yüklemiş olmanız ve aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Öncelikle ihtiyacınız olacak veya kopyalamak isteyeceğiniz sekmeleri açın. Açıldıktan sonra, tarayıcıdaki ayarları açmalıyız. Adımlar şunlardır:

 • Bilgisayarınızda Google Chrome’u açın
 • Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun
 • Tarayıcı ayarları bölümünü açın
 • Chrome ekranının sol tarafında “Google ve siz” bölümüne gidin
 • Sayfanın en altına gidin

Burada “Açarken…” bölümüne ve üç seçeneğe ulaşacağız:

 • yeni sekme sayfasını aç
 • Kapatmadan önce her şeyi olduğu gibi açın
 • Belirli bir sayfayı veya bir dizi sayfayı açın

Genellikle ilki işaretlenir, ancak onu değiştirmeniz ve üçüncüyü işaretlemeniz gerekir: belirli bir sayfa veya bir dizi. Ve Firefox’ta olduğu gibi, iki şey yapmamıza izin verecek: Bir n ekleyinyeni sayfa / Mevcut sayfaları kullan.

eğer dokunursan “şimdiki sayfalar” İster üç ister yirmi farklı sekme olsun, sekmelerde açtığınız tüm bağlantılarla birlikte tam bir liste görünecektir. Buradan, her şey önceki durumda olduğu gibi arka arkaya değil, liste biçiminde görünecek. İhtiyacınız olan her yerde kullanmak için bağlantıların her birini kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir.

Bir şeyi aklınızda tutmalısınız: Açtığınız tüm mevcut sayfalar görünecektir ve yalnızca süreci yönettiğiniz pencerede olanlar değil. Google Chrome’da açık başka bir pencereniz varsa, mevcut bağlantılar burada da görünür. Ayrıca, “Mevcut sayfaları kullan” seçeneğine tekrar dokunana kadar bağlantıların “saklanacağını” ve o anda orada ne varsa otomatik olarak yenileneceğini de unutmamalısınız.

Belirli uzantılar

Chrome, bu adımları izleyerek zaten yerel olarak buna izin veriyor olsa da, buna özel olarak ayrılmış bir uzantı kullanmak olan başka bir seçenek daha var. Bağlantıları kopyalayabilmek için Google Chrome’da görebildiğimiz ve tarayıcımızda ücretsiz olarak indirebileceğimiz birçok uzantı var.

Tüm URL’leri Kopyala

Google Chrome’da kullanabileceğimiz bir tanesi Tüm URL’leri Kopyala. ücretsiz olarak kurabiliriz tarayıcı uzantıları deposundan ve işlemi çok basittir.

krom-1.jpg

Uzantıyı tarayıcıya eklersiniz ve bir kısayol ile otomatik olarak sağ üste eklenir. Kurulduktan sonra o andaki açık sekmelerin bağlantısını kopyalayabiliriz. Önceki yöntemlerden çok daha hızlıdır ve tek yapmamız gereken bir düğmeye dokunmak. Linkleri kopyalamak istediğinizde sağ üstteki şemsiye ikonuna dokunup “Kopyala”yı seçmeniz yeterli. Bunu yaptığınızda, bağlantılar otomatik olarak kopyalanır ve bunları panoya, bir Word belgesine istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Chrome için URL’yi kopyala

Çok, çok hızlı bir başka seçenek de, yalnızca üzerine tıklamamız gereken ücretsiz bir uzantı olan Google Chrome için URL’leri Kopyala’dır. tüm sekme bağlantılarını görmek için her zaman açık olduğunu. Google tarayıcısında ücretsiz olarak indirin ve sağ üst köşedeki üzerine dokunun. Tüm URL’leri veya sadece web sayfalarını kopyalayabilir ve bunların görüntülenmesini istediğiniz formatı seçebilirsiniz. Yapabilirsin hepsini panoya kopyala veya ekteki fotoğrafta veya ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, yalnızca ihtiyacınız olanları tutmak için bağlantıları tek tek kopyalayabilirsiniz.

kopyala

Diğer tarayıcılar: Firefox

Mozilla Firefox’ta, o anda kaç tane olursa olsun, açtığınız farklı sekmelerin tüm bağlantılarını almak için bir numara kullanabilirsiniz. Bu işleve sahip bir araç değil ama bunu kolayca başarabiliriz.

Her şeyden önce, istediğiniz ve ihtiyacınız olan sekmeleri açın. Tüm sekmeler açıldıktan sonra tarayıcı ayarlarına gitmeli ve şu adımları izlemelisiniz:

 • Bilgisayarınızda Mozilla Firefox’u açın
 • Sağ üst köşedeki üç satıra gidin
 • Açılır menüdeki “Seçenekler” bölümüne dokunun
 • Sol tarafta, ev simgesiyle “Başlat” seçeneğini seçin

Burada bir kez bulacağımız ilk şey, “Yeni pencereler ve sekmeler” içeren bir menü. Burada “ana sayfanızı, yeni pencerelerinizi ve yeni sekmelerinizi açtığınızda ne göreceğinizi seçmenizi” sağlar. Bunu yaptıktan sonra göreceksiniz:

 • Başlangıç ​​sayfaları ve yeni pencereler
 • yeni sekmeler

İlk seçeneğe dokunun ve açılır menüyü açın. Üç seçenek göreceksiniz:

 • Firefox Ana Sayfası
 • özel URL’ler
 • boş sayfa

İkinci seçeneği seçmeliyiz: özel URL’ler. Bunu yaptıktan sonra iki düğme görünecektir: Mevcut Sayfaları Kullan / Yer İmini Kullan. Bizi ilgilendiren ilki: “Mevcut sayfaları kullan”. Seçeneğe dokunduğunuzda, otomatik olarak Mozilla’daki açık sekmelerin tüm bağlantıları görünecek o anda. Sadece kutuya dokunmanız ve kopyalayıp bir metin belgesine yapıştırmanız yeterlidir. Hepsi bir eğik çizgi ile ayrılacak |

firefox-1-715x365.jpg

Sadece farklı bağlantıları ayırmanız ve ihtiyacınız olan şey için kaydetmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra pencereyi kapatın ve ayarları kaydetmeyin. Veya yeni sekmelerde veya pencerelerde görünmesini istediğiniz seçeneği işaretleyin.

Bunun gibi açık Chrome sekmelerinden tüm bağlantıları kopyala yazısı ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…