Acer Swift 5 (2020), analiz: piyasada bulunmanın gerçek bir nedeni olarak maksimum taşınabilirlik

bu Acer Swift 5 birkaç nesildir, dizüstü bilgisayarda iyi bir kıyaslama paranın karşılığı Buna her yıl ilginç bir tasarım ve her şeyden önce çok düşük bir ağırlık eklememiz gerekiyor.

Yeni Acer Swift 5 (2020), ekranıyla İspanya’da açılıyor. 14 inç ve 11. nesil Intel Core işlemciler. Taşınabilirlik konusunda bir pazar referansı gibi hissetmeye devam etmek için yeterli mi? Bizimle kontrol edelim derinlemesine analiz.

Acer Swift 5 (2021) veri sayfası

Acer Swift 5 (2020)

Ekran

Çözünürlük

İşlemci

grafik

Veri deposu

Depolamak

işletim sistemi

bağlantı

Ses

Boyutlar

pil ve ağırlık

Fiyat

14″ dokunmatik TFT IPS 16:9340 nit, sRGB %100 Corning Gorilla Glass antimikrobiyal
FullHD (1.920 x 1.080 piksel)
Intel Core i5-1135G7 (2,4 GHz)
intel iris xe
8 GB LPDDR4X
512 GB PCIe M.2 SSD
Windows 10 Ana Sayfası
Bluetooth 5.0Intel Wi-Fi 6 AX201, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/acR2+ax, 2×2 MU-MIMO
DTS Audio, iki mikrofon, Acer TrueHarmony, iki stereo hoparlör
318,9 x 206,98 x 14,95 mm 990 g
56Wh // 1050g
€999

Acer Swift 5 - 14" FullHD Dizüstü Bilgisayar (Intel Core i5-1135G7, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Windows 10 Home), Renkli Siyah - İspanyolca Qwerty Klavye

Acer Swift 5 – 14″ FullHD Dizüstü Bilgisayar (Intel Core i5-1135G7, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Windows 10 Home), Siyah Renk – İspanyolca Qwerty Klavye

Bayrağın hafifliği

Önceki nesillerde olduğu gibi tantana veya büyük haberler olmadan, zarif ve sade tasarımı Acer Swift 5 Özellikle ağırlık ve kalınlık açısından boyutlarından bahsetmek gerektiğinde öne çıkıyor.

Acer Swift 5’in tasarımı, yalnızca bir kg’lık azaltılmış ağırlığıyla dikkat çekiyor, ancak daha az kalite hissi veren bir kaplamadan muzdarip

Bu dizüstü bilgisayar, magnezyum-lityum ve magnezyum-alüminyum alaşımlarından yapılmış bir gövde kullanır, böylece sadece 1kg ağırlığında ve kalınlığı 1,5 cm’den az. Ve elimizde ve sırt çantamızda taşıdığımızda çok dikkat çeken ve takdir edilen bir şey.

Ağırlık seviyesinde başka bir ligde oynayan diğer dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi, bu özelliğin vurgulanması, ambalajın ve sağlamlık veya üstün yüzeyin hissini azaltır. Klavyeyi kullanırken bile açıkça fark edilen bir his. Bu konuda iyileştirme için oldukça fazla yer var.

Acer Swift 5 2020 İncelemesi Xataka Tasarım Kılıfı

Bu Acer Swift 5’in en farklı tasarım dokunuşu çok güncel. Ve görülmez. Hakkında konuşuruz antimikrobiyal kaplama dizüstü bilgisayarın neredeyse tüm yüzeyinde bulunan gümüş iyonlarının (BPR ve EPA düzenlemelerine göre). Kasada, klavyede, menteşede, Gorilla Glass 4 korumalı ekranda ve hatta kaymaz lastik ayaklarda buluyoruz.

Bu özel katmana sahip diğer bir unsur da parmak izi okuyucu, klavyenin altına izole bir şekilde yerleştirilmiş. Hassas ve rahattır. Onu suçlayacak bir şey yok.

Acer Swift 5 2020 İncelemesi Xataka Reader Ayak İzleri

dengeli bağlantı

Bu Acer Swift 5’in bağlanabilirliği hakkında konuşmamız gerektiğinde aklımıza dengenin tanımı geliyor. Nispeten ince ve çok hafif bir cihazla uğraştığımız doğru, ancak buna rağmen kullanıcı, yanlarında iyi bir liman yelpazesi bulun.

Sağ tarafta bir USB-A 3.2 Gen1 bağlantı noktası ve kulaklık girişi/çıkışı var. Zaten sol tarafta bir HDMI çıkışımız, ikinci bir USB-A bağlantı noktamız ve tek bir USB-C 3.2 Gen2 bağlantı noktası hem yükleme hem de video çıkışı için geçerlidir (Thunderbolt 4). Bu noktada kombinasyonun 2 USB-C ve tek bir Type-A bağlantı noktası olmasını tercih ederdik.

Acer Swift 5 2020 İnceleme Engadget Bağlantısı

2021’de Wifi 6 bağlantısı (GIG+ ve MU-MIMO) ve Bluetooth 5.1 eksik değil.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/79/89/42/600b0a5f4bd22f960c/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3d/aa/36/600b0bc34bd22f95fd/orijinal/wifi-6-3.jpeg»}

14 inç ekran

Bunun ekranı Acer Swift 5 köşegen ile sabitlenmiş bu nesilde kalır 14 inç, kullanım konforu ve taşıma kolaylığı arasında iyi bir dengeyi temsil eder. Aslında, %90 ekran-gövde oranıyla, 13,3 inçlik bir panele sahip bir dizüstü bilgisayarla karşılaştırıldığında, ekipmanın genel boyutunda bir artış gerektirmeden bir miktar yüzey alanı kazandığımız doğrudur.

Acer Swift 5’in ekranı, çözünürlükten diyagonal veya parlaklığa kadar tüm bölümlerinde dengelidir.

Ekran IPS tipindedir ve tek bir çözünürlük sunar: 1080p. 340 nit parlaklıkta bir parlaklığa ve sRGB renk uzayının %100 kapsamına sahiptir. Ortak veriler, doğru, ancak bu giriş aralığı için yeterli. Multimedya içeriği için çok uygun bir 16:9 formatı seçin.

Acer Swift 5 2020 İncelemesi Xataka Relfejos Güçlü ışık kaynakları ve yansımaları dışında ekran harika görünüyor

Aslında, çıplak gözle ekran, kontrollü ışıklı ortamlarda video içeriği veya görüntüler izlediğimizde yararlı olan CineCrystal teknolojisi sayesinde oldukça göz alıcıdır. Konsantre ışıkların olduğu dış mekanlarda veya iç mekanlarda, yansımalar biraz rahatsız edici bir görüntü oluşturur. Bu modelde belki de vazgeçilebilecek ekstra bir şey şudur: ekran dokunmatik (çok iyi tepki ile) dönüştürülebilir bir model olmamasına rağmen.

Acer Swift 5 2020 İnceleme Xataka Dokunmatik Ekran

Ses bölümünde, bu Acer Swift 5, düşük kalınlığı ve ağırlığı nedeniyle mucizeler yaratmıyor, ancak yine de, bas dahil tüm frekanslarda iyi bir tepki ve yeterince güçlü bir ses ile tipini koruyor. Ayrıca hoparlörler kasanın alt kısmında yer almasına rağmen iyi bir stereo ve hatta surround ses hissi sağlıyor.

Dts Ses

klavye ve dokunmatik yüzey

Ekipmanın genel kaplamasındaki kalite eksikliği hissi, özellikle cihazı kullandığımızda belirgindir. tuş takımı. Doğru bir seyahat ve iyi bir tuş boyutu sunmasına rağmen (bazı bölünmüş tuşlarla ve sayısal klavye olmadan), cevap sağlam değil ve bu fiyattaki bir laptoptan beklediğimiz seviyede bir hissiyat iletmeyi beceremiyor.

Klavye, bu Acer Swift 5’in kaplaması ve hafifliğinden etkilenenlerden biridir.

klavye arkadan aydınlatmalı ama sınırlamalarla. Örneğin sadece açma ve kapamayı destekliyor ve kasanın koyu yeşil rengi ve serigrafinin altın rengi nedeniyle, sadece alt kısmın yanmasına ek olarak, düşük ışıkta ekran özellikle dikkat çekici değil.

Acer Swift 5 2020 İncelemesi Xataka Tecvlado

Dokunmatik yüzey, ana dizüstü bilgisayar olarak bu ekipmanla çalıştığımız bu iki haftalık kullanımda bizde de benzer bir his bırakıyor. Yeterince kesindir, ancak ne boyut ne de bitiş, özellikle daha eksiksiz bir konfigürasyon aldığımızda, bu ekipmanın bize sunması gerektiğine inandığımız kadar değildir. Örneğin, jestler her zaman çalışmaz.

Iris Xe grafikleri fark yaratır

düzeyinde sürpriz yok. veri Sayfası bu Acer Swift 5’te işlemci kombinasyonu 8 GB RAM’li Intel Core i5-1135G7 Giriş modeline tekabül eden, fiyatına göre biraz kıt olan model, temel görevler, özellikle web tarama ve ofis otomasyonu ve multimedya için yeterli performansa sahip olmasına rağmen.

Kriterlerde Creative, Work ve Home’da sırasıyla 6500, 3055 ve 4782 puan aldık. Cinebench R15’te CPU testindeki puan 834 cb ve OpenGL testinde 92 fps’nin biraz üzerindeydi.

Cinebench R15

Ekipman, stres testleri dışında aşırı ses çıkaran bir model değildir. Aslında, zamanın büyük çoğunluğu genellikle sessiz kalır ve aşırı ısınma belirtisi göstermedi, hatta rutin işler için dizlerinin üzerinde kullanabildi.

11. Nesil Intel Core: CPU Tiger Lake ile gelişiyor, ancak nesiller arası bir değişim yaratan Intel Xe GPU'ların ilk çıkışı

Dahili depolamaya gelince, test ettiğimiz birim 512 GB SSD’ye sahip ve okuma ve yazma testlerinde sırasıyla 2277 ve 1020 MB/s rakamlarıyla bu tür cihazlarda test ettiğimiz en iyilerden biri değil.

Bir dizüstü bilgisayarı yeni 11. nesil Intel Core ile yenilemek için bu yıl seçilmesinin nedeni bu Acer Swift 5 ile çok daha açık. Entegre GPU kullanımıyla sağlanan grafik performansındaki sıçramadan bahsediyorum. intel iris xe.

Temel modelin teknik sayfası çok belirgin olmasa da, Iris Xe grafikleri, grafik seviyesindeki niteliksel sıçrama için buna değer.

Yoğun oynayacak bir takım olmadığı aşikar ama 1080p çözünürlük ile örneğin 30 fps’de sınırda Fornite oynayabilir ve hatta en çok tercih etmezsek Battelfield V gibi diğer oyunlarda bunu aşabiliriz. zorlu mod, her zaman 1080p çözünürlükten bahsediyor. Benchmark seviyesinde 3DMark Fire Strike testinde 2120, Time Spy’da 1554 ve Night Raid’de 16333 puan elde ettik.

Acer Swift 5 2020 İnceleme Xataka Genel Kaynak

bu Acer Swift 5 Windows 10 Home, epeyce Acer aracı ve bir avuç dolusu başka araçla birlikte gelir. bloatwareözellikle Booking veya ExpressVPN gibi gündelik oyunlar ve yazılımlar.

mükemmel özerklik

Bu yeni Acer Swift 5 hakkında vurgulanacak bir şey varsa, o da onun ruhudur. mobil çalışma ekibi. Bunu doğrulamak için temel özellikleri düşünürsek, bunlar açıkça ağırlık ve özerklik olacaktır.

Test ettiğimiz sürüm, en yüksek kapasiteye sahip pili içeren sürümdür. Ekipmanın toplam ağırlığını birkaç gram artırır, ancak bu yeni Acer Swift 5’i seçerken kimsenin göz ardı etmemesi gereken bir seçimdir.

bunlarla 56Wh ve bağlantı ile gerçek çalışmaya, yaklaşık %50 parlaklık ve web’de gezinme, görüntülü aramalar, bazı medya ve çeşitli arka plan uygulamaları ile karışık görevlere dayanan olağan testlerimizde, Acer Swift 5’in ortalaması 8 ila 10 saat arasında gerçek özerklikPCMark pil testinde de 13 saatin üzerinde bir rakama ulaştı.

Acer Swift 5 2020 İncelemesi Xataka Marcos

Acer Swift 5 taşınabilirliğin hakim olduğunu belirttiğimiz bir ultrabook olmasına rağmen tescilli şarj cihazını korurdaha yavaş bir hızda olsa da şarj USB-C üzerinden yapılabilir.

Acer Swift 5, Xataka’nın görüşü ve notu

altında 1000 euro dizüstü bilgisayar pazarı son derece büyük. Ve genelci. Doğu Acer Swift 5 Fiyat etiketinde bu rakamın altında kalıyor ve yine de bize fark yaratan iki unsur sunuyor: çok düşük ağırlık ve bütün bir iş günü boyunca sorunsuz çalışabilme özerkliği.

Bunlar bir yapının iki sütunu Acer Swift 5 fiyatına göre adil bir teknik tabloyla, dengeli ekranı ve entegre Iris Xe sayesinde grafik seviyesindeki performans artışıyla da öne çıkıyor. Öte yandan, detay seviyesindeki bitiş, ekstra dokunmatik ekran veya klavye ve dokunmatik yüzey ile ilgili duyumlar buna karşı bir şeyler oynuyor.

8.6

Tasarım9.25

Ekran8.5

Verim8.25

klavye/izleme dörtgeni7.75

yazılım8.75

Özerklik9.5

Lehine

  • Bu ekran boyutuyla mükemmel ağırlık
  • Iris Xe ile grafik performansında büyük sıçrama
  • Bir ultrabook’ta olması gerektiği gibi özerklik

Karşısında

  • Teknik sayfası fiyatına göre biraz adil
  • Parlak kaplama ve geniş ekran formatı ekrandan uzaklaşıyor
  • Kullanılan malzemelere rağmen bitiş seviyesi düşük

Acer Swift 5 - 14" FullHD Dizüstü Bilgisayar (Intel Core i5-1135G7, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Windows 10 Home), Renkli Siyah - İspanyolca Qwerty Klavye

Acer Swift 5 – 14″ FullHD Dizüstü Bilgisayar (Intel Core i5-1135G7, 8GB RAM, 512GB SSD, Intel Iris Xe Graphics, Windows 10 Home), Siyah Renk – İspanyolca Qwerty Klavye

Bilgisayar, Acer tarafından test edilmek üzere ödünç verilmiştir. İşletmelerle ilişkiler politikamızı sorgulayabilir

– Haberler Acer Swift 5 (2020), analiz: piyasada bulunmanın gerçek bir nedeni olarak maksimum taşınabilirlik aslen yayınlandı Xataka Javier Penalva’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…