ABD’de bazı polis memurlarının şarkıları kaydettiklerinde çaldıklarını ve böylece videoların telif hakkıyla cezalandırılmasını kınadılar.

Telif hakkı şu amaçla mevcuttur: içerik oluşturucular eserlerinin izinsiz kullanımını önleyebilir.

Bu nedenle, ticari müziğin sosyal platformlarda yayınlanması, genellikle otomatik tanıma yetenekleriyle donatılmış filtrelerin bu zamanlarında kullanıcılar için oldukça fazla baş ağrısına neden olur.

Ama ya denemek için bir yol olsaydı bu hakları koruma mekanizmalarını hileli bir şekilde kullanmakve konu materyallerinin olası meşru kullanımlarını değerlendirmeye gelince, sadece esnek olmayan plak şirketlerinden bahsetmiyoruz?

Bu, Beverly Hills Polis Departmanından canlı bir yayın sırasında bir tehditle yüzleşmek zorunda kalan Kaliforniyalı aktivist Sennett Devermont tarafından internete sorulan sorudur. Bir çavuşun garip tepkisi vücudun.

A capella şarkılarıyla boşanmayla ilgili videolar: Bazı kanallar YouTube'da telif hakkını bu şekilde önler

Beverly Hills’de ‘DJ Ajanları’ mı?

Devermont, bir polis memurunun vücut kamera görüntülerini talep etmek için bir form göndermek için tesise başvurmuştu. Kayıt sırasında bahsi geçen çavuşla kısa bir diyalogdan sonra, bir kez diyaloğunuzun yayınlandığını size bildirirsorularına cevap vermeyi bırakıyor…

… ve akıllı telefonunda bir şarkı çalmaya başlar: Ska Sublime’dan ‘Santeria’. Devermont, Instagram videosunun açıklamasında memura inandığını belirtiyor.

“Bu videoları sosyal medyada yaymamı engellemek için telif hakkıyla korunan müzik kullanıyor.”

pencere._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};_JS_MODULES.instagram = doğru;

Devermont, bunun gibi bir şeyin ilk kez olmadığını da iddia ediyor:

«Ben konuşurken başka bir ajanın nasıl müzik çaldığını görebileceğiniz başka bir videom var. Komutanlardan bir emir mi?

Beverly Hills Polis Departmanı sözcüsü, ikincisini yalanlamaya çalıştı ve bu pratik (bir vatandaşın sorularını cevaplarken korumalı müzik çalın) önerilen prosedürün bir parçası değil ve bunun “soruşturulacağını” söyledi.

Devermont, o sırada canlı akışını çevrimdışına almayı seçti, ancak daha sonra tam videosunu yayınlamaya karar verdi, arka plan müziği ile snippet dahil ve hala çevrimiçi. Yani polis memurunun ‘müzik yayını’ hareketi istenilen etkiyi yaratmadı.

öngörülemeyen algoritmalar

Kuşkusuz, multimedya içeriğinin (Facebook, Instagram, Twitch, YouTube vb.) yayılmasına izin veren büyük sosyal ağların algoritmaları, küçük bir yüzdesinin Telif Hakkı ile korunduğu tespit edildiğinde genellikle maddi yükleyen kullanıcılara baş ağrısı verir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/36/18/12/60016b7d4bd22fc846/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/53/43/22/60016a474bd22fc84b/orijinal/17-sayfa-indirmek için-müzik-ücretsiz-ve-videolarınızda-tamamen-yasal-kullanımı- bq.jpeg»}

Ancak, her ağın içerik politikalarını da dikkatlice okumalısınız: neredeyse bir yıl önce Instagram, videolarına ticari müziğe dahil edildiğini açıkladı. yasaktı… o parçanın ana karakteri olduğu sürece. Durum böyle değilse, dahil edilen klibin süresi gibi diğer faktörler de dikkate alındı.

iyi ki bu doğru otomatik algoritmalar tahmin edilemezve elimizdeki duruma kıyasla, kendi eserlerini canlı çaldıkları için cezalandırılan bazı sanatçılar gibi başkalarını da bulabiliriz.

Her halükarda, sosyal platformların, patentler gibi telif haklarının nasıl olduğu konusundaki tartışmayı gündeme getirmesinin zararı olmaz. ‘tramvay’ için kullanılabilecek yasal bir kaynak. Ve bu konuda çözümler arayın.

üzerinden | TorrentFreak

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ABD’de bazı polis memurlarının şarkıları kaydettiklerinde çaldıklarını ve böylece videoların telif hakkıyla cezalandırılmasını kınadılar. aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…