AB, Apple’ın yeni gizlilik önlemlerini övüyor, ancak olası rekabet karşıtı kullanım konusunda uyarıyor

bu iOS 14.5’te yeni gizlilik önlemleri ve bu baharda yürürlüğe girecek olan diğer sistemler Avrupa’da da dikkatlerden kaçmadı. Antitröst uygulamalarının başkanı Margrethe Vestager bu önlemleri övdü, ancak Apple’ı uygulamaları konusunda uyardı. Düzenleyicinin çıkarı, bunun piyasada gücün kötüye kullanılması olarak kullanılmasını önlemektir.

Adil uygulandığı sürece “çok iyi” bir girişim

bildirim

Reuters Pazartesi günü Vestager ile röportaj yaptı, Avrupa Komisyonu başkan yardımcısı nerede Apple’ın yeni şeffaflık önlemleri hakkında görüşlerini dile getirdi. Komisere göre:

Açık bir devre dışı bırakma seçeneğine sahip olmak çok iyi bir şey. Dijital Hizmetler Yasasına bakarsanız, orada baktığımız çözümlerden bazıları bunlardır.

Rekabeti etkileyip etkilemeyeceği konusunda Vestager, “Apple’ın kendi uygulamalarına aynı şekilde davranmadığı görülürse” olumsuz olabileceğini söyledi. Şimdilik, Apple’dan değişiklikler hakkında şikayet alınmadı. Facebook’un Apple tarafından bu önlemleri çok eleştirdiği, hatta medyada bir kampanya başlattığı düşünüldüğünde biraz garip bir nokta.

İki pazarlamacıya göre Facebook, Apple'a karşı savaşında şişirilmiş rakamlar ve yanlış bilgiler kullandı

Sosyal ağ, resmi şikayetini sunmak için bu baharda kullanıma sunulmasını bekliyor olabilir. Uygulama İzleme Şeffaflığı, bu bahar iOS 14.5 ve diğer işletim sistemleriyle birlikte gelecek. geliştiricileri izin başvurusunda bulunmaya zorlamak diğer uygulamalarda ve web sitelerinde onları izlemek için kullanıcı sayısı. Apple’ın AB’de App Store ve Apple Pay için iki açık yargı cephesi var.

Verilerimizin gizliliği ve kontrolü için çok önemli bir adım

Mark Zuckerberg

Apple, birkaç ay önce çerçeve platformlarında kullanması gereken geliştiriciler için. Amaç, kullanıcılara sorulabilecekleri bir iletişim kutusu sağlamaktır. veri toplamaya katılmak isteyip istemediklerini. Bunlardan yapılan kullanım, diğer uygulamalara ve web sitelerine kadar uzanır. bu dev Uyarıda bu verilerin ne için kullanıldığını belirtebilir ve böylece kabulü için argümanlar verebilirsiniz.

ATT, kullanıcıların bu tür uygulamaları verileriyle kontrol etmeleri için bir araçtır. Şimdiye kadar bilginiz veya rızanız olmadan yapıldı, bu yüzden Apple kullanıcıya sunar bu uygulamaların kabul edilip edilmeyeceği. Başka bir deyişle, Apple bunları yasaklamıyor, sadece kullanıcının daha önce veremedikleri bir kararı ellerine bırakıyor.

Facebook için, İzleme Şeffaflığı Uygulaması, iş modeline yönelik bir saldırıdır

Facebook, kullanıcıya karşı bu şeffaflığı iş modeline zararlı olarak görmektedir. KOBİ’lerde Gizlenmek, sosyal ağ Apple’ın kararından etkileneceklerini savunuyor. Ancak, bu argüman gizlilik savunucuları ve bazı çalışanları tarafından alaycı olarak eleştirildi.

Facebook veya iş modeliniz şeffaflıktan muzdarip olduğunda

AB, Apple’ın bu önlemleri rekabete zarar vermenin bir yolu olarak kullanabileceğinden endişe duyuyor. Apple’a göre, ATT’nin bir uygulamaya uygulanması yalnızca “bir uygulama son kullanıcı verilerini toplar ve uygulamalar ve web siteleri arasında izleme amacıyla diğer şirketlerle paylaşırsa” gereklidir. Böylece, kendi uygulamalarınız veri toplamıyorsa bu amaçlar için (ki yapmazlar), uyarıyı göstermemelidir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler AB, Apple’ın yeni gizlilik önlemlerini övüyor, ancak olası rekabet karşıtı kullanım konusunda uyarıyor aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…