9to5Google’a göre Pixel 6, Google tarafından yapılan tescilli bir “Whitechapel” işlemciye sahip olacak

Yeni sızıntılar, Google’ın bir sonraki amiral gemisi olan Google Pixel 6’nın içinde yeni bir Google işlemcisi taşıyacağını gösteriyor: ‘GS101 Whitechapel’. Bu isimle ilgili söylentiler bir yıldır ortalıkta dolaşıp Nisan 2020’ye girmiş durumda. Samsung ve Google arasında yeni işlemciler oluşturmak için bir işbirliği hakkında bilgi vardı beş nanometre odaklı Pixel ve Chromebook’lar.

Google’ın 2021 için şüphesiz mobil endüstrinin en alakalı hareketlerinden biri olacak hamlesi hakkında henüz çok fazla ayrıntı yok. Kendi donanımına sahip bir Pixel, Google telefon ailesinde tarihi bir değişiklik olacaktır. ve “Android’in iPhone’una” sahip olmaya daha da yakın bir yaklaşım.

Whitechapel, Google’ın kendi işlemcisi

google piksel

9to5Google, Google Pixel 6’nın Google tarafından ve Samsung ile işbirliği içinde geliştirilen bir işlemciye sahip olacağını bildiriyor. Bilgi, kaynağa göre, erişilen dahili belgelerden gelir. Whitechapel, bu bilgilere göre, yeni işlemcinin (veya işlemcilerin) sahip olacağı adesas olarak Google Pixel ve Chromebook’lara yöneliktir.

Kaynağa göre Google, hem bilgisayarlar hem de cep telefonları için kendi işlemci ekosistemini oluşturmak istiyor.

Google Pixel 5, analiz: Parlamak için en iddialı donanıma ihtiyacınız yok

Böylece Google, tıpkı Apple’ın iPhone ve Mac’inde yaptığı gibi hem mobil hem de bilgisayar için kendi çip ekosistemine sahip olmaya çalışacaktı.Pixel 6 için özel model, ‘GS’nin kısaltması olduğu söylentileriyle GS101 Whitechapel olurdu. ‘Google Silikon’. İşlemci Samsung ile işbirliği içinde geliştirilecekExynos işlemcilerinde kullanılan bazı bileşenlerin paylaşabileceği kaynağı belirtir.

{«videoId»:»x7zv8ug»,»autoplay»:true,»title»:»BAŞARILI OLABİLECEK 10 GOOGLE UYGULAMASI»}

9to5Google’a göre, Google Pixel 6 bu işlemciyi başlatmaktan sorumlu olacak, bu nedenle sonbaharda yapılması beklenen bir sonraki Google etkinliğinde Qualcomm’un varlığını göremeyebiliriz. Google tarafından onaylanmış bir şey yok, bu yüzden sadece bu işlemcinin gerçek olup olmadığını görmek için beklemek kalıyor.

üzerinden | 9to5Google

– Haberler 9to5Google’a göre Pixel 6, Google tarafından yapılan tescilli bir “Whitechapel” işlemciye sahip olacak aslen yayınlandı Android Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…