70’ten fazla araştırmacı ve akademisyen, hükümetten yüz tanımanın kullanımı düzenleninceye kadar moratoryum talep ediyor.

Bilgisayar bilimi, etik, tasarım ve felsefe alanlarında yetmiş kadar profesör ve uzman, İspanya Hükümeti’ne hitaben bir mektup imzaladılar ve bu mektupta yüz tanıma ve analiz sistemlerinin kullanımı ve pazarlanması üzerine bir moratoryum kamu ve özel şirketler tarafından.

İmzacılar bu ertelemeyi “mümkünse bu sistemlerin kullanımına hangi şekilde, hangi koşullar altında, hangi garantilerle ve hangi amaçlarla izin verileceğini Genel Mahkemeler ve Avrupa yasama kurumları tartışana kadar” talep ediyorlar. Sebep? Bu sistemlerin sunduğu ciddi eksiklikler ve risklertemin ederler.

“Sosyal adalet, insan onuru, adalet, eşit muamele ve içerme gibi temel konular tehlikede”

Yüz tanımanın “ciddi sorunları” var

Daire 3252983 1280

Konuyla şu ya da bu şekilde ilgili olan profesörler, profesörler, araştırmacılar ve diğer profesyoneller tarafından imzalanan mektup onu motive ediyor. “Bu sistemlerin İspanyol nüfusunun refahı, çıkarları, ihtiyaçları ve temel hakları üzerinde sahip olabileceği potansiyel zararlı etkilerle birlikte”. Ona göre, “sosyal adalet, insan onuru, adalet, eşit muamele ve kapsayıcılık gibi temel konular tehlikede.”

Makale özet olarak şunları sunar: “ciddi sorunların” bir seçimi insanların görüntü tanıma ve analiz sistemlerine ve buna bağlı olarak onları hesaplamalı olarak destekleyen makine öğrenimi algoritmalarına sahip olduğunu.

Buradaki fikir, teknolojinin kendisini düzenlemek değil, kullanımı sayesinde hangi kararların alındığını düzenlemektir.

Bu teknolojilerin sorunlu kullanımına ilişkin örnekler, bir kişiyi nüfus istatistiklerine dayalı belirli bir özellik veya eğilimle ilişkilendirmekten, bir kişinin fiziksel özelliklerini veya özelliklerini belirli varsayımlarla ilişkilendirmeye, algoritmaların opaklığından geçmeye kadar çeşitlilik gösterir. neden bir kişi belirli bir şekilde sınıflandırılmıştır. Bunlar ve diğerleri gösteriyor sorunludur ve potansiyel bir tehlike oluştururimzacıları ifade edin.

Sivil Muhafız, büyük olaylarda yüz tanıma ve diğer gözetim teknolojilerini test etmek istiyor

Tüm bu nedenlerle ve Renfe gözetim sistemi durumu göz önünde bulundurularak, Yöneticiyi hızlı müdahale etmeye çağırıyorlar “Bu sistemler genişlemeye ve fiili standartlar haline gelmeye devam etmeden önce” ve onların görüşüne göre “harcanabilir ve acil” bir moratoryum ihtiyacını araştırmak için bir komisyon oluşturma ihtiyacını vurguluyor.

“Biz bu komisyonun bağımsız olmalı ve bilim adamları, hukukçular, etik ve yapay zeka uzmanları ve sivil toplum üyelerinden oluşmalıdır.özellikle görülebilen grupların ilk bakışta bu sistemlerden etkilenir” diye yazıyorlar. Buradaki fikir, teknolojinin kendisini düzenlemek değil, kullanımı sayesinde hangi kararların alındığını düzenlemektir.

Yüz tanıma sistemlerinin uluslararası alanda güvenilmez olduğu kanıtlandı, eğitimde kullanımları İspanya’da uyarıldı ve IBM, Microsoft ve Amazon kullanımlarını polis güçleri tarafından karantinaya aldı. “Teknoloji şeffaflığı artırabilir ve polisin toplulukları korumasına yardımcı olabilir, ancak ayrımcılığı veya ırksal adaletsizliği teşvik etmemelidir”IBM’den savundu.

{«videoId»:»x7zob98″,»autoplay»:true,»title»:»DİJİTAL GÖLGE NEDİR ve NEDEN ENDİŞELENEBİLİR | Xataka TV»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler 70’ten fazla araştırmacı ve akademisyen, hükümetten yüz tanımanın kullanımı düzenleninceye kadar moratoryum talep ediyor. aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…