5G nedeniyle DTT kötü görünecek mi?

DTT, IPTV veya streaming gibi alternatiflerin pazar payı arttıkça pazar payı düşse de, televizyon kanallarını izlemek için en yaygın kullanılan araç olmaya devam ediyor. DTT’yi mobilde bile izlemenin mümkün olduğu doğru, ancak diğer teknolojiler kullanılarak yayınlanan premium içeriklerle mücadele etmek zor. Şimdi, 800 MHz bandında 4G’nin konuşlandırılmasında olduğu gibi, Hükümet olası parazitleri inceliyor. 700 MHz bandında 5G dağıtımı Bu teknoloji için yeni bir gerileme olacak olan 5G sinyalinde.

Marcos Sierra, televizyon sinyaline müdahale edip etmediğini görmek için hükümetin 5G ile gerçekleştirdiği testler hakkında daha fazla ayrıntıyı VozPopuli’de yayınlıyor. Bu, hepimiz 5G dağıtımı için öncelikler olarak tanımlanan üç frekans bandından biri olan 700 MHz açık artırmasının lansmanını beklerken geliyor. Bu müzayede Mart sonunda yapılmalıydı ama Nisan ayına girmek üzereyiz ve haberimiz yok. Dağıtım için başka bir aksilik olacak, ancak bu başka bir makalenin meselesi.

4G DTT’ye müdahale etti, 5G yapar mı?

5G’nin DTT’ye müdahale etmediğini görmek için önce 700 MHz’de konuşlandırılmış bir ağınızın olması gerekir.Bu bant yayınlandığı için ancak operatörlere atanmadığı için şimdilik Ciudad Real’de yapılabilecek bir şey. Bu şehirde, telekomünikasyon operatörleri gibi Telefonica, Vodafone ve Orange Huawei, Nokia veya Ericsson ile bu frekansla uyumlu altyapılar kurduk.

antenler 5g logo anten dağıtımı 700 MHz

Testlerin karşılaması gereken diğer bir husus, 700 MHz’nin DTT tarafından işgal edilmemesidir; bu, İkinci Dijital Temettü ile birkaç ay önce yapılmış bir şey. Birkaç yıl önce 800 MHz’i işgal edenlerin değiştiği gibi, birkaç kanal da frekanslarını değiştirmek zorunda kaldı.4G durumunda, testler olası paraziti tespit et Zamora’da yapıldılar.

Şu anda 5G’nin DTT sinyaline olası müdahalesi ile ilgili testler devam ediyor. Bu testlere dahil olan kaynaklar, her şeyin normal şekilde yapıldığını ve 5G ile televizyonun bir arada bulunmasının sorun yaratmıyor gibi göründüğünü açıklıyor. Dezavantajlar, DTT’ninkine bitişik bantta olabilir, bu nedenle, cep telefonu istasyonlarına çok yakın bazı binalarda veya evlerde televizyon sinyali alımının etkilenmesi mümkündür. Burada olmalı 4G’ye benzer filtreler yerleştirin.

5G nedeniyle DTT kötü görünecek mi? ADSLZone’da ilk ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…