533 milyon filtrelenmiş Facebook hesabı arasında olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

Facebook, bellekteki en ciddi kullanıcı veri sızıntılarından birine maruz kaldı. 533 milyona kadar kullanıcı Facebook verilerinin (hepsi değil, bazıları) çeşitli ağlar ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden dolaşan sıkıştırılmış bir dosyada nasıl çevrimiçi göründüğünü ve sonunda etkilenenler arasında olup olmadığımızı kontrol edebileceğimiz bir web sitesine dönüştürüldüğünü gördük.

Gezegen genelinde toplam 106 ülkede 533 milyon etkilenen kullanıcı ve İspanya’dan aktif hesaplarıyla 11 milyona kadar. Hesabımızı korumak ve Facebook’un ciddi hatasını (en iyi şekilde) düzeltmek için gerekli değişiklikleri yapabilmemiz için bu web sitesine gitmemiz ve verilerimizin çevrimiçi olup olmadığını doğrulamamız için iyi bir zaman.

E-postanızın veya telefonunuzun sızdırılıp sızdırılmadığı nasıl kontrol edilir

{«videoId»:»x80em3u»,»autoplay»:true,»title»:»FACEBOOK’TA BÜYÜK VERİ HIRSIZLIĞI 533 MİLYON ETKİLENEN kişiden biri olup olmadığınızı nasıl kontrol edersiniz»}

Dünya çapında 533 milyon Facebook kullanıcısının verileri ifşa oldu ve zaten olduğu gibi bunu önlemek için yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Yapabileceğimiz şey verilerimizin aralarında olup olmadığını kontrol edinçünkü tüm ağ kullanıcılarınınkiler filtrelenmedi ve bu nedenle telefon numaralarını, e-posta adreslerini değiştirmek veya istediğimiz buysa abonelikten çıkmak gibi önlemler alıyoruz.

Facebook hesabınızın e-postasını cep telefonundan nasıl değiştirirsiniz?

Telefon numaramızın veya e-postamızın sızdırılanlar arasında olup olmadığını kontrol etmek için, filtrelenmiş bilgi veritabanına dayalı bir sorgulama sistemi olarak oluşturulmuş ‘Pwned mi?’ web sitesine gitmemiz gerekiyor. Orada bir form bulacağız E-postamızı veya telefonumuzu girmek için.

iyi haberler

Uluslararası bir sosyal ağ olan Facebook’tan bahsediyoruz, bu nedenle telefon numaramız her zaman uluslararası önekle ilişkilendirilir. İspanya örneğinde, bu numara 34 veya +34’tür (her iki formül de geçerlidir), bu nedenle telefon numaramız 111111111 ise, 34111111111 veya +34111111111 olarak arayın. Posta normal olarak aranır.

Forma telefon numarasını veya e-postayı girdikten sonra ‘pwned?’ seçeneğine tıklayın. İki tür yanıt alabiliriz. İlki yeşil bir arka plana ve ‘İyi haber – pwnage bulunamadı!‘ ve bu, verilerimizin sızdırılmadığı anlamına gelir. İkincisi kırmızı bir arka plana ve ‘Oh hayır – pwned!’ ve bu, verilerimizin açığa çıktığı anlamına gelir. İkinci durumdaysak, önlem alınması gerekecek. En azından şifreyi değiştirin.

– Haberler 533 milyon filtrelenmiş Facebook hesabı arasında olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? aslen yayınlandı Android Samuel Fernandez tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…