500 LinkedIn kullanıcı profilinin iddia edilen sızıntısı şirkete göre böyle değil: diğer hizmetlerden “toplanmış bilgiler”.

Son günlerde mahremiyet hakkında çok fazla konuşma yapıldı. Mark Zuckerberg tarafından yönetilen şirketi çevreleyen son tartışmalar. Eski bir Facebook ihlali, 533 milyon telefon numarasının ve doğum tarihi, konum veya medeni durum gibi diğer hassas verilerin ifşa olmasına neden oldu.

son saatlerde siber haberler bunu yayınladı 500 milyon LinkedIn kullanıcısının verileri bir forumda satışa çıktı ve bilgilerin kalitesinin kanıtı olarak, bir kez daha telefon numaralarının yanı sıra e-posta adresleri, tam adlar, cinsiyet ve diğer bilgilerin bulunduğu 2 milyon profilli bir dosya sağlandı.

«Aslında bir dizi web sitesinden ve şirketten alınan verilerin bir araya getirilmesidir»

Ancak LinkedIn’den, herhangi bir güvenlik ihlali olmadığını garanti ediyorlar.. Dedikleri gibi, hem halka açık hem de Microsoft’un sahip olduğu profesyonel platform dışındaki diğer hizmetlerden toplanan bilgiler olacaktır.

“Bu bir veri toplamıdır”

2668692 1280'de Bağlantılı

ifadelerinde Gizmodobir LinkedIn sözcüsü, veri setinin satılık olduğunu onaylamalarına rağmen, neler olabileceğini araştırmaya devam ettiklerini garanti ediyor. “LinkedIn’den toplanan ve diğer web sitelerinden veya şirketlerden toplanan verilerle birleştirilmiş, herkesin görebileceği bilgileri içeriyor gibi görünüyor”. Bir uygulama, ssaçmalıkplatformun hizmet şartlarını ihlal eden.

Bu olası sızıntıyı ilk kez bildiren medya, bunu zaten ileri sürdü. güncellenmiş LinkedIn profillerinin satılıp satılmadığı belli değildi veya veriler “LinkedIn veya diğer şirketlerin maruz kaldığı önceki bir ihlalden” toplanmış veya toplanmışsa. Perşembe günü yayınlanan bir açıklamada, LinkedIn “aslında bir dizi web sitesi ve şirketten gelen verilerin bir toplamı olduğunu” belirlediğini iddia etti. Sebep? İnceledikleri hesaplardan hiçbir özel veri yok.

LinkedIn’de hassas olabilecek herkese açık veriler yapmak mümkündür

Telefon numaranızın, Facebook ihlalinden sonra İspanya'da sızdırılan yaklaşık 11 milyon arasında olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Her halükarda, İtalya ve Hong Kong gibi çeşitli ülkelerdeki veri koruma yetkilileri, kaynağını ve bilgilerin satışını yayınlayan ortamı belirlemek için yayınlanan verileri araştırıyor, siber haberlere-posta hesabımızın bu iddia edilen sızıntıda görünüp görünmediğini kontrol etmek için bir araç sunuyor.

bunu unutmamalıyız LinkedIn’de e-posta adresimiz, Twitter profilimiz ve hatta telefon numaramız gibi hassas olabilecek verileri herkese açık hale getirmek mümkündür.ve herhangi biri tarafından görülebilirlerse, potansiyel olarak üçüncü şahıslar tarafından karanlık niyetlerle toplanabilirler. Bu nedenle, profilimizin gizliliğini gözden geçirmeye değer.

{«videoId»:»x80em3u»,»autoplay»:true,»title»:»FACEBOOK’TA BÜYÜK VERİ HIRSIZLIĞI 533 MİLYON ETKİLENEN kişiden biri olup olmadığınızı nasıl kontrol edersiniz»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler 500 LinkedIn kullanıcı profilinin iddia edilen sızıntısı şirkete göre böyle değil: diğer hizmetlerden “toplanmış bilgiler”. aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…