40 gün sonra, bir Twitter hesabının profil resminde ‘Pokémon Red’ oynamayı tamamlamayı başardılar (evet, göründüğü gibi)

Yaklaşık 40 gün önce Constantin Liétard, profil resminde ‘Pokémon Red’ oynamak için bir Twitter botu programladı. Temel olarak, sosyal ağ kullanıcıları bu tweet’e yukarı, aşağı, sol, sağ, A, B, Başlat veya Seç ile yanıt verebilir ve her on beş saniyede bir bot yanıtları toplar ve en çok tekrarlananı oyuna uygulayarak yeniler. daha sonra hareketi yansıtmak için profil fotoğrafı. Aradan 40 gün geçti ve Twitter oyunu tamamlamayı başardı.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Bu günlerde, Twitter kullanıcıları sosyal ağda 90.000’den fazla mesaj yayınladı. Onlarla sadece oyunu tamamlamayı değil, aynı zamanda Mewtwo’yu yakalamaya geldiler ve hatta Missingno’ya karşı savaşmak için Isla Canela’ya gittiler (oyundaki en ilginç hata). Bu satırların altındaki videoda, bir saatten biraz fazla süren oyunun gidişatını görebilirsiniz.

Twitter ‘Pokémon Red’i geçti

Bu yolculuk için Twitter, Başlangıç ​​Pokémon olarak Squirtle, daha sonra Blastoise’a dönüşmeyi başaran bir Pokémon. Pokémon’un isimleri, kısmen, bu kadar çok insanın aynı hareket üzerinde anlaşmaya varmasının ne kadar zor olduğunu gösteriyor, bu yüzden bazılarının adı DHY, AMAYBE, ABBPRI, CHAD ve TPP 🙂 ve diğerleri.

pokemon kırmızısı

Ancak, kullanıcıların tüm Pokémon’ları iyileştirmeyi, başkaları için yaratıkları değiştirmek ve en iyi saldırıları seçmek için Pokémon merkezlerine gitmeyi nasıl kabul ettiklerini görmek etkileyici. Sonrasında 40 gün, 30 dakika ve 25 saniye, Zapdos, Dragonite, Lapras, Growlithe, Dodrio ve Alakazam gibi görünenleri kullanarak «Elite Four»u yenmeyi başardılar. Final maçlarını izlemek istiyorsanız bu videoda var.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Ancak bu macera dramasız olmamıştır. 11-12 Şubat gecesi kendilerine Roket Takımı adını veren bir grup tweeter, AMAYBE, ABBPRI, ÇAD, DHY ve TPP’yi piyasaya sürdükullanıcıların eğitmeyi başardığı en iyi beş Pokémon (Blastoise, Graveler, Spearow, Jolteon ve Snorlax), ancak oyunu tamamlamalarını engellemeye yetmedi.

Constantin Liétard da bir video yayınladı. botu nasıl programladığını açıklıyor, kim TwitterBoy tarafından arandı. Kod GitHub’da bulunabilir. Şu anda başka bir oyun oynama planı yok gibi görünüyor, ancak şüphesiz çok ilginç bir proje oldu.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/2e/65/62/5ef36da64bd22f1c90/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/04/fe/72/5ef36fc74bd22f1c33/original/mini-pokemon-unite.jpeg»}

üzerinden | Eurogamer

– Haberler 40 gün sonra, bir Twitter hesabının profil resminde ‘Pokémon Red’ oynamayı tamamlamayı başardılar (evet, göründüğü gibi) aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…