3D yazıcı mı arıyorsunuz? Dikkate alınacak modeller

3D yazıcılar çok moda oluyor. Hayatınızı kolaylaştıracak her türlü parçayı basabilme imkanı, giderek daha fazla kullanıcının bu tür gadget’a bahis yapmasını sağlamıştır. birini arıyorum 3 boyutlu yazıcı Bu dünyadaki ilk adımlarını atmak için? Sizin için hazırladığımız ve göz önünde bulundurmanız gereken en iyi seçenekleri bulacağınız derlemeyi kaçırmayın.

Gerçek şu ki, bir 3D yazıcının sunduğu olanaklar çok çeşitlidir. Örneğin, yapabilirsiniz En sevdiğiniz masa oyunları için minyatürler yazdırıncep telefonunuz için bir destek, uzun zamandır aradığınız o parça bir hoparlörün tabanını sabitlemek için…

Fiyatı artık fahiş olmayan bir ürün

Paladin 3D Yazıcı

Gerçek şu ki, birkaç yıl önce bir 3D yazıcıya sahip olmak çok az sayıda cebin ulaşabileceği bir lükstü. Bu cihazların fiyatı çok yüksekti, bu nedenle parçalarınızı yazdırmak için özel bir mağazaya gitmek, makineyi satın almaktan daha değerliydi. Ama zaman değişti ve şimdi Bu tip bir yazıcıyı çok daha uygun fiyata bulmanız size maliyet getirmez.. Bu nedenle çok kısıtlı bir bütçeniz varsa göz önünde bulundurmanız gereken en iyi seçenekleri bulacağınız bir derleme hazırladık.

Göreceksin fiyatı 400 avroyu geçmeyen modeller, ancak derlememizde bu ekonomik tavanın çok altında 3D yazıcılar bulacaksınız. Bu sayede ne kadar dar olursa olsun bütçenize en uygun yazıcıyı almakta sorun yaşamayacaksınız. Uygun planı bulduğunuz veya kendi çalışmalarınızı oluşturacak 3D tasarım bilgisine sahip olduğunuz sürece, sizin için seçtiğimiz 3D yazıcılar ile her türlü nesneyi çok kolay bir şekilde yazdırabileceksiniz. Elbette hangi 3D yazıcının size uygun olduğunu bilmelisiniz.

filament yazıcılar

En yaygın 3D yazıcılarla başlıyoruz, filament modelleri (FDM). Bu tür cihazlar, katı bir parça oluşturmak için katman katman eriyen plastik bir bobin kullanır. Birçok farklı filament türü (PLA, ABS, PG, PTU, TP, Naylon, ASA ve kompozit malzemeler) olduğu gibi, zevkinize en uygun olanı seçebilmeniz için çok çeşitli renkler vardır.

Bu tip 3D yazıcıların çok uygun fiyata sahip olmasının yanı sıra çok basit bakım gerektirmesi ve minimum bilgisi olan herkesin yapabileceğini söylemek gerekirse. Öte yandan filament ile ürettiğiniz parçalarda gerekli olan son işlemlerin minimum düzeyde olduğunu da belirtmek gerekir. En fazla fazla malzemeyi ve çok az şeyi çıkarmalısınız. Pastanın üzerine krema mı? Filament yazıcı ile yapılan parçalar darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Darbeye dayanıklı özel filamentler bile satın alabilirsiniz!

Elbette sabırla silahlanmalısın, çünkü ekstrüderin parçayı oluştururken yaptığı yollar nedeniyle baskı süreleri çok yavaştır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak beş seçeneğe bakalım.

LABİSTLER 3D yazıcı

Yan LABİSTLER 3D yazıcı

Bu derlemeye şu şekilde başlıyoruz: en iyi filament 3d yazıcılar Bu özel model ile iyi bir fiyata. Her boyutta parça oluşturabilmeniz için 220 x 220 x 250 mm yapı hacmine sahip bir cihaz. Ve kullanım kolaylığı, onu yeni başlayanlar için mükemmel bir model haline getiriyor.

Creality Ender 3 Max

Creality Ender 3 Max açık

Dikkate alınması gereken bir başka mükemmel seçenek de bu Creality Ender 3 Max 3D yazıcı. Şaşırtıcı derecede geniş bir baskı yüzeyine (300 x 300 x 340 mm) sahip bir model, aynı zamanda oldukça sessiz bir model.

Prusa I3 Pro

Prusa I3 Pro

Üçüncüsü biz bu diğer Prusa I3 Pro FDM yazıcı. Ekonomik bir model satın almak söz konusu olduğunda bir referans noktası olan GEEETECH üreticisinin bir ürünü, bu nedenle çözümlerinden birkaçını en üstte göreceksiniz. Ve bu özel yazıcı beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Onun kaçmasına izin verme!

GJ Crafts Yazıcı

GJCrafts 3D yazıcının yanında uyuyan kadın

Satın alabileceğiniz en iyi filament yazıcıların bu derlemesine devam ederken, GJCrafts firmasının bu modelini kaçırmak istemedik. A Yeni başlayanlar için ideal FDM tipi yazıcı ve bu, 3D baskı dünyasında ilk adımlarınızı atmanızı sağlayacaktır.

GEEETECH A20 Prusa I3

GEEETECH A20 Prusa I3 3D Yazıcı,

Tavsiye edeceğimiz son FDM tipi 3D yazıcı, GEEETECH firmasının bu diğer modelidir. Gereğinden fazla kaliteye sahip olduğu için sizi hiç hayal kırıklığına uğratmayacak bir model.

reçine yazıcılar

Öte yandan, elimizdeki reçine bazlı (SLA) yazıcılar. Mekanizması, katı bir parça oluşturmak için foto-kürlenebilen bir sıvı tabakasının katman katman kullanılmasından oluşur. Burada ayrıca farklı reçine türleri de bulabiliriz (standart, renklendirilebilir, diş kullanımı için ve esnek). Gerçek şu ki, reçine yazıcılar bir LCD ekran veya lazer kullanırken çok daha hassastır, ancak karşılığında fiyat biraz daha yüksektir. Öte yandan, baskı alanı daha sınırlı olduğu için baskı hacminin çok daha küçük olduğunu belirtmek gerekir.

Bunu da bilmek zorundasın reçine yazıcı çok daha hızlı yazdırır ince kenarlar ve pürüzsüz yüzeyler ile sade bir şekilde mükemmel bir sonuç elde etmenin yanı sıra, çok yüksek çözünürlüklü bir parça yazdırmanız gerekiyorsa mükemmeldirler.

Reçineden yapılan parçaların baskı sonrası bir işleme ihtiyacı olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Fazla reçine çıkarılmalı, parça bir solvent (izopropil alkol mükemmeldir) ile temizlenmeli ve sert hale getirmek için ultraviyole ışık kullanılarak kürlenmelidir. Özetle, reçine veya SLA yazıcılar daha yüksek düzeyde hassasiyet sunar, bu nedenle çok küçük veya ince parçalar oluşturmak için mükemmeldirler, ancak tüm süreçten umutsuzluğa kapılmamak için 3D baskı dünyasında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir.

PHROZEN Sonic Mini 4K

PHROZEN Sonic Mini 4K 3D Yazıcı

Kısıtlı bir bütçeniz varsa ancak mükemmel kalite arıyorsanız, satın alabileceğiniz en iyi reçine yazıcılardan biriyle başlıyoruz. Bu PHROZEN Sonic Mini 4K 35 µm’de yazdırır ve son derece ayrıntılı 3D modeller üretir en iyi sonuçlara ulaşmanız için.

ANİKUBİK Foton Mono

Yandan ANYCUBIC Foton Mono 3D Yazıcı

Bir başka mükemmel seçenek de ANYCUBIC Foton Mono yazıcıdır. Bir SLA yazıcı için çok makul bir fiyata yüksek baskı hızına (50 mm/sa) sahip bir reçine modeli.

ELEGOO Mars Pro MSLA

ELEGOO Mars Pro MSLA 3D Yazıcı Yan Yana

Peki ya bu ELEGOO Mars Pro MSLA, çok basit bir kullanıcı arayüzüne sahip reçine yazıcı, böylece bu modeli kullanırken herhangi bir komplikasyon yaşamayacaksınız.

ELEGOO 2 Mart

ELEGOO 2 Mart

Size önermek istediğimiz bir diğer ELEGOO 3D yazıcı, 2 Mart. Bu model, tartışmasız kullanılabilirliğe ek olarak, bu yazıcıya heybetli bir görünüm kazandırmak için CNC ile işlenmiş bir alüminyum gövdeye sahiptir.

Comgrow Creality LD002R

Comgrow Creality LD002R 3D Yazıcı

En iyi 3D yazıcılardan oluşan bu derlemeyi Comgrow Creality LD002R ile kapatıyoruz. sağlayan bir ultraviyole ışığa sahiptir. Katman başına 4 saniye böylece parçalarınızı hiç olmadığı kadar hızlı yazdırabilirsiniz.

Giriş Bir 3D yazıcı mı arıyorsunuz? Dikkate almanız gereken modeller ilk olarak Topes de Gama’da karşımıza çıkıyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…