3D olarak yazdırabilecekken neden bir ev inşa edin: Amerika Birleşik Devletleri’nde zaten satılmaya başladılar.

Bazıları, 3D yazıcılar için bir sonraki büyük şeyin bu olduğunu söylüyor: büyük ölçekli çözümlere gidin ve matbaalara geçinBöylece geleneksel yöntemler kullanılarak inşa edilmek zorunda kalmayacaktı. Amerika Birleşik Devletleri’nde şimdiden New York’taki Riverhead kasabasında satılık bir ilk ev var.

O 3D baskılı evin orada 299,999 $ maliyeti – bu pazar için aşırı yüksek bir fiyat değil – ve matbaa şirketi SQ4D’den yapımcısına göre, “gelecek bu”, çünkü bu baskı sistemi “hızlı, ucuz” ve sonuç olarak “güçlü” evler ile.

10 kat daha hızlı ve yarı fiyatına inşa edin

Bu şirketin operasyon direktörü Kirk Andersen, CNN’e yaptığı yorumlarda Otonom Robotik Yapı Sistemi (ARCS) şantiyede altı ila sekiz saat içinde hazırlanabilir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/13/53/a2/5e7a30f03bef077074/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// img.youtube.com/vi/clp-iNinO9k/maxresdefault.jpg»}

o andan itibaren çimento katmanlarını tek tek oluşturmaya başlayınduvarların temellerini, zeminini ve iç ve dış yapılarını oluşturmanıza izin veren bir şey.

İspanya'daki ilk 3D baskı evleri yolda: karşılaştıkları zorluklar bunlar

Yöneticilerinden bir diğeri için, “inşaat maliyeti, New York, Riverhead’deki benzer yeni inşaat evlerinin maliyetinden %50 daha düşüktür, ve bunu 10 kat daha hızlı yapıyoruz«.

Satışa çıkarılan ilk evin bir 130 metrekare toplam alanve üç yatak odası, iki banyo ve hatta araba için bir garajı var.

ARCS sistemi ile üretim yapmak aynı zamanda iş için gerekli personeli de azaltmaktadır. sadece üç kişiye inşaat, ve sorumlulara göre, süreçte çok daha az enerji de kullanılıyor. Geleneksel görevlerin çoğu ortadan kaldırılır veya birleştirilir ve çimento kullanımı maliyetlerin düşürülmesine de yardımcı olur.

Bu ev satışa çıkmayı başardı yaşanabilirlik belgesini aldıktan sonra, bu tür inşaatları düzenleyen katı düzenlemeler nedeniyle kolay olmayan bir şey. Bu teknolojinin avantajlarını onaylayıp genişlemeyeceği henüz belli değil, ancak gerçek şu ki fikir çarpıcı.

üzerinden | CNN

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler 3D olarak yazdırabilecekken neden bir ev inşa edin: Amerika Birleşik Devletleri’nde zaten satılmaya başladılar. aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…