300 Euro’luk en iyi cep telefonu olma yarışı her zamankinden daha rekabetçi (Clear the X #133)

Onlar iyi, güzel ve ucuz. ile oynayan cep telefonları 300 euro bariyer Üst düzey terminallere her zamanki 1.000 Euro’yu (veya daha fazlasını) yatırmak için giderek daha az açık nedenin olduğu bir segmentin kralları olmayı başardılar.

Tam olarak bu günlerde, bu alanda kahraman olmayı hedefleyen iki cep telefonu tanıyoruz, ancak birbirleriyle rekabet eden ancak aynı yönde kürek çeken büyük bir rakip grubuyla rekabet etmeleri gerekecek: bizi bu cep telefonlarının olduğuna ikna etmek için. yeterince iyi değiller ama gerçekten iyiler.

Belki birkaç yıl önce bu daha tartışmalıydı, ancak bugün 300 avronun altındaki cep telefonları hemen hemen her kullanıcının beklentilerini karşılamaktan daha fazlasını yapabilir. Bunun hakkında konuşmak için, Clear the X’in bu bölümü bir araya getiriyor Jose Garcia (@josedextro), Xataka’nın editörü ve bir sunucu, Xavier Papazı (@javipas). Kontrollerde, her zaman olduğu gibi, Santi Araujo (@santiaraujo), Genbeta’nın editörü ve bu ve Loop Infinito gibi diğer şirket içi podcast’lerin yapımcısı.

‘Clear the X’i dinleyin ve abone olun

dijital ses dosyası

Bu haftaki bölümü aşağıdan dinleyebilirsiniz. Eğer tercih edersen, direk abone olabilirsiniz Bulunduğumuz platformlardan herhangi birinde, bu nedenle her yeni taksit çıktığında endişelenmenize gerek kalmayacak.

Yaşasın pazarlık telefonları

POCO X3 Pro ve realme 8 Pro, teknolojik haftayı canlandırdı. ile yaptılar gerçekten dikkat çekici özellikler, tasarım ve fiyatlar 300 avro sınırının altında bile.

{«videoId»:»x8045pf»,»autoplay»:true,»title»:»POCO X3 PRO VE POCO F3 Yenilmesi zor bir PAZARLIK!»}

Aslında, her iki modelin de teknik özellik sayfasını inceleyerek, 300 Euro’luk bir cep telefonunun her zamankinden daha fazla doğrulandığı doğrulandı. Çok daha pahalı terminalleri kıskanacak çok az şeyi var ve teorik olarak çok daha yüksek. Elbette fedakarlıklar var, ama çok dikkat çekici değil.

300 Euro'dan daha düşük fiyata en iyi cep telefonları (2021): Xataka uzmanlarının görüşü

Yüksek fiyat etiketine sahip olmak için açık bir bahane olarak kullanılan klasik bölümlerden birinde bile değil. Bu cep telefonlarının kameraları zaten harikave bir fotoğrafın 1000 euroluk bir cep telefonundan mı yoksa 300 euroluk bir telefondan mı olduğunu ayırt etmek giderek zorlaşıyor.

Yıl boyunca satılan toplam birim hacminin önemli bir kısmının burada olduğunu bilen, neredeyse piyasadaki tüm büyük oyuncular bu piyasadadır. Xiaomi öne çıkıyor örneğin İspanya’da -Huawei artık Google hizmetlerine ve uygulamalarına sahip olmadığı için düşüyor- ama onunla rekabet eden Samsung (tabii ki), OPPO, realme (pozisyon tırmanan) veya Vivo gibi üreticiler.

Sonunda, net görünen şey, spesifikasyonların artık bir cep telefonunun ne kadar iyi (veya kötü) olduğunun o kadar açık bir göstergesi olmadığı ve bazı bölümlerde teorik olarak daha mütevazı olan ve sonunda daha pahalı hale gelen ileri teknoloji cep telefonları olduğu. diğer nedenlerle: bir marka veya modelin kişisel algı faktörü anahtardırözellikle yüksek aralıkta ve üreticiler bunu biliyor.

Sonuç açıktır: Kullanıcıların büyük çoğunluğu için, 200 ila 300 Euro arasında bir fiyat aralığında satılan cep telefonları genellikle tüm ihtiyaçlarınızı mükemmel şekilde karşılarlarve bu, kendisini kesinlikle demokratikleştiren ve her türden kullanıcıya harika özelliklere erişim sağlayan bir segment için harika bir haber.

Her hafta yeni bir bölüm

Ve unutmayın: Her Perşembe podcast’imizin Clear the X’in yeni bir bölümü var. Her haftanın harika teknolojik temasını derinlemesine analiz ediyoruz.

Bize katıldığınız için teşekkürler!

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler 300 Euro’luk en iyi cep telefonu olma yarışı her zamankinden daha rekabetçi (Clear the X #133) aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…