30. doğum gününde Photoshop’a gelen haberler

adobe photoshop

Adobe Photoshop, 30 yıldır piyasada olan bir grafik düzenleyicidir. Kutlamak için, hem mobil sürümde hem de masaüstü sürümde tasarımına ve işlevlerine yeni güncellemeler ekledi.

Adobe Photoshop, iPad’deki aracını güncelleyerek uygulamayı bir milyon indirmeye çıkardı

Ana yeniliklerden biri zaten iPad’de yayınlandı. Adobe Photoshop’un iPad’e 2019’da geldiğini ancak birçok eksiklikle geldiğini hatırlayın. Ancak, 30. yılında Adobe, aşağıdakiler gibi yeni özellikler ekledi: tipografi bölümündeki kontroller. Artık kullanıcılar yeni harf biçimlerini büyük harf, küçük harf, üst simge ve alt simge olarak izleyebilecek, yönlendirebilecek, ölçeklendirebilecek.

Ayrıca iPad’de bulunan “nesne seçimi” işlevi, bu, üç ay önce masaüstü sürümüne gelmişti. Bu özellik, reklam öğelerinin daha karmaşık koşullarda birden çok nesneyi manipüle etmek için daha geniş bir seçim yapmasına olanak tanır. Bunun için, yapay zeka ve makine öğrenimini birleştirirbu da kullanıcılara daha fazla seçim kontrolü sağlar.

Bütün bunlar, bir nesneyi dikkatli bir şekilde yapmak zorunda kalmadan sadece gölgeleyerek seçmenize olanak tanır. Bu güncellemelerle Adobe Photoshop, halihazırda bir milyondan fazla indirme işlemi gerçekleştirmiş olan Apple iPad’ler için mobil sürümünü iyileştiriyor.

Masaüstü sürümü için, Adobe çalışma alanını iyileştirdi kullanıcının projelerini daha kolay geliştirmesi için. Başka bir deyişle, artık birden fazla nesne seçebilir ve bunlara aynı anda farklı türde efektler veya dolgular uygulayabilirsiniz.

Masaüstü sürümüne yapılan başka bir güncelleme, lens bulanıklığına dayanmaktadır., Bokeh’e benzer bir efekt yapar (bulanık arka plana sahip bir görüntüye değer verir). Bu geliştirme, doğrudan bilgisayarın Grafik İşlem Birimi’nde (GPU) çalışır ve oluşturma işlemini daha sorunsuz ve daha gerçekçi bir ön plana sahip hale getirir.