3 Euro’luk bir ekran koruyucu güvenliğinizi nasıl riske atabilir?

Tek niyetiyle yepyeni Samsung Galaxy S10’unuzun kırılgan ekranını güvende tutunLisa Neilson, çoğu akıllı telefon kullanıcısının ara sıra yaptığını yapmaya karar verdi: cep telefonunuz için bir ekran koruyucu satın alın. Hayal etmediğim şey, bu masum kararın bir sonuca yol açacağıydı. güvenliğiniz için risk.

Bu şekilde toplanır Güneşbu hikayenin kahramanı, Galaxy S10’unun ekranı için koruyucu bir tabaka yerleştirdikten sonra, herhangi bir parmak izi cihazınızın kilidini açabilir ilk denemeye kadar, böylece etkilenenlerin sözleriyle “herkes finansal uygulamalara erişebilir ve fon transfer edebilir”.

Kocasının bile bunu yapabildiğini öğrendikten sonra parmak izinizle terminalin kilidini açın –belli ki telefonda kayıtlı olmamasına rağmen– ve bu sorunun nedeninin ne olduğunu bilmeden birkaç gün önce eBay’den 2,70 sterline satın aldığı aksesuar, Lisa, Samsung teknik desteğe başvurmaya karar verdi. Sorunu araştırdıktan sonra şirket, şunları belirledi: sistemdeki bir güvenlik açığı olabilir:

“Müşteri hizmetleri görevlisi uzaktan telefonun kontrolünü ele geçirdi ve tüm ayarlara girdi ve sonunda bir güvenlik ihlali gibi göründüğünü kabul etti.”

S10 Kalkanı

Ancak aynı jel koruyucuyu aynı tip başka bir cihazda test ederek nasıl olduğunu görebildiler. sorun tekrarlandı, ve bu nedenle aksesuarın sebep olduğu sonucuna vardı. Samsung, kendi adına, davayı incelemek ve bu arada şunu hatırla İzin verilmeyen aksesuarların kullanılması tavsiye edilmez.marka cihazlarla uyumsuzluğu nedeniyle bu tür bir soruna yol açabilir.

Ancak, Basit bir plastik parçası nasıl böyle bir duruma neden olabilir? Korkarım cevap içinde yatıyor gizleyen teknoloji Samsung Galaxy S10’un ultrasonik parmak izi okuyucusunun arkasında.

OnePlus 7T’de bulunan gibi optik okuyucuların aksine, bu tür ultrasonik sensörler ekranın altından ultrason dalgaları ve kullanıcının parmağını sektirdikten sonra parmak izi bilgisi ile sensöre geri döner. Bilgi saklanan parmak iziyle eşleşirse, cep telefonunun kilidi açılır. Bu nedenle, başından beri, bir ekran koruyucunun kullanılması, kanıtlandığı için önerilmez. sensörün etkinliğini etkileyebilir.

Galaxy S10 ekran parmak izi okuyucusu

Bugün bizi ilgilendiren durumda, bir jel ekran koruyucu, levhanın ekrana yapışık kalmasını sağlayacak yapıştırıcıyı “etkinleştirebilmek” için su gerektiren uygulama. Muhtemelen, bu yapıştırıcı nedeniyle, sensör, parmak izlerini tanımlamaya çalışırken çarpık okumalar aldıböylece terminalin kilidi herkes tarafından açılabilir.

Hala merak uyandıran bir durum olsa da, bir hatırlatma görevi görüyor. uyumluluğu onaylanmış aksesuarların kullanılmasının önemi, ve bazı ünlü markalar. Sonunda, ucuz neredeyse her zaman pahalıdır.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

3 Euro’luk bir ekran koruyucunun güvenliğinizi nasıl riske atabileceği girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…