3.281 drone ile Şanghay’daki bu etkileyici gösteri yeni bir dünya rekoru kırdı

Drone’ların yetenekleri son birkaç yılda geliştikçe, yaratabilecekleri şovlar da var. Intel’in 2018 Kış Olimpiyatları savurganlığında kullandığı 1.200’den fazla insansız hava aracı çılgınsa, Son zamanlarda Şanghay gökyüzünü aydınlatan 3.200’den fazla dron daha da öyleler.

3.281 dronun koreografisi

3.281 mükemmel zamanlanmış dron Yeni bir dünya rekoru kırdılar. Bu başarı, Hyundai’nin lüks otomobil markası Genesis tarafından elde edildi. Gerçek şu ki, Genesis’in Çin pazarına girişini duyurmak için bir tanıtım kampanyasıdır, ancak teknolojik bir başarı olmayı bırakmaz.

{«videoId»:»x80evdb»,»autoplay»:true,»title»:»GENESIS BRAND NIGHT | YARATILIŞ”}

Gösteri sırasında, 3.281 dron, bir dizi ortak dans gerçekleştirdi. üç boyutlu ve devasa şekiller oluşturur. Bunların arasında örneğin bir elimiz, çift sarmalın DNA’sı, Genesis otomobillerinin ikonik ön kısmı, G80 ve GV80 modellerinin yeniden yaratılmış hali, metin mesajları ve tabii ki Genesis logosu var.

Otomobil üreticisi, akıllıca “Yaratılış’ın doğuşu” başlığıyla Çin pazarına girmesi. Ama aynı zamanda ona başka bir şey için de iyi hizmet etti: aynı anda en fazla sayıda koordineli insansız hava aracı rekorunu kırmak.

Resim1

Önceki rekor sahibi, yine Çin’de bulunan ve bunu kuran Shenzhen Damoda Akıllı Kontrol Teknolojisi idi. geçen yıl eylül ayında 3.051 drone ile rekor kırdı. Artık daha fazla sayıda dron olmasına rağmen, Shenzhen Damoda Akıllı Kontrol Teknolojisi gösterisinde meraklı koreografiyi de görebildik:

Bütçeye göre hangi drone satın alınır: 13 ila 3.300 Euro arasında seçilebilecek 23 model

Gösterilere ek olarak, dronlar her türlü endüstride bir yer edindiler ve tüketici pazarı. Geleneksel tüketiciler bunları genellikle yukarıdan video kaydetmek için bir araç olarak kullanırlar, ancak ordu gibi endüstriler de polisin yaptığı gibi avantajlarından yararlanır. Kullanıldıkları için, yüzenlerin olduğu kumsallarda köpekbalıklarını tespit etmek için bile kullanılırlar.

üzerinden | EngadgetDaha fazla bilgi | Yaratılış

– Haberler 3.281 drone ile Şanghay’daki bu etkileyici gösteri yeni bir dünya rekoru kırdı aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…