‘2067’: iyi fikirler ve daha iyi niyetlerle dolu fütürist bir macera için eko-kıyamet ve zaman yolculuğu

Movistar+’da ve Filmin’de kiralık olarak yayınlanan ‘2067’, uzun zamandır bir bilimkurgu klasiği olan bir fikirle başlıyor: insanlık mahvoldu ama gelecekten işaretler geliyor, bu çıkmazdan nasıl çıkılacağını bulması için birini gönderelim.. Bu durumda, bu kazanamayan durum, bizi bitkisiz bırakan ve dolayısıyla oksijenin tükendiği ekolojik bir soykırım durumudur.

Ve teknoloji, birini geleceğe göndermemize izin veriyor, ancak onları nasıl geri getireceğimiz tam olarak açık değil. Ama tersine bir tür ’12 maymun’da (Bu, talihsizliklerimizin kökenini keşfetmesi için birini geçmişe göndermekle ilgili değil, geleceğe göndermekle ilgilidir., nasıl hayatta kaldığımızı öğrenmek için), bir çocuğa bu görev verilir. Niye ya? Gelecekten aldığımız tek mesaj tam olarak onun adı.

Şimdi Oynayabileceğiniz Acımasız Gelecekleri Anlatan 13 Harika Kıyamet Sonrası Film

Bu fikir o kadar güçlü ki (gelecekten 400 yıl sonra, birisi çok, çok özel bir kişinin varlığını talep ediyor) ki neredeyse çözülemez bir gizem olarak arsanın kalbinde parlıyor ve film onun etrafında dönüyor. Talep edilen kahramanımızın elbette geleceğe seyahat etmesi dışında daha fazla ayrıntı vermeyeceğiz, ancak orada bulduğu durum geride bıraktığından daha kasvetli ve çözümsüz.

‘2067’ özünde mükemmel bir fikre sahip olduğunu biliyor ve bazen zaman yolculuğuna katı bir mantık vermek gibi diğer konularla ilgilenmez. Zaman akışında seyahat eden nesneler (o çiçek nasıl geçmişe gider?), daha fazla zaman makinesi yaratmanın asla gerekçelendirilmemiş imkansızlığı, kahramanlar arasındaki garip ilişki… İzleyici fazla düşünmediği sürece çalışan anahtarlar. onlar hakkında ve gelecekten gelen mesajın mükemmel gizemi sayesinde sürdürüldükleri (geleceğin o dünyasına varır varmaz kasvetli bir keşifle tamamlanır).

{«videoId»:»x80fd4k»,»autoplay»:true,»title»:»2067 – İspanyolca Fragman»}

kusurlu gelecekler

İnsanlığın kaderini kurtarmak için bu güzel ve mütevazı maceranın sorumlusu, bir Tayland dövüş sanatları filmi olan ‘Tombiruo’ ve Hollywood’daki dijital efektler şefi olarak kapsamlı bir kariyerin ardından Yeni Zelanda’ya seyahat eden Seth Larney’dir. bu ‘2067’yi ele alın. Dağıtımlarında öne çıkıyor Kodi Smit-McPhee (her şeyden önce ‘Yol’daki çocuk gibi çocukluk rolleriyle hatırladığımız) ya da ‘Let me in’in Amerikan versiyonu) ve tek başına ve neredeyse tamamen arsanın ağırlığını taşıyan Ryan Kwanten (‘True Blood’).

Ne yazık ki, hiçbiri film boyunca izleyicinin ilgisini çekecek kadar varlığa sahip değil. Komut dosyası bu sorunu şu şekilde güçlendirir: diyaloglar her zaman doğru veya makul değil ve göründüğünden çok daha zayıf bir olay örgüsü yapısı. Bütün bunlardaki anahtar sorun, çok yaygın bir sorun: Larney, kendi çözümünü ortaya koyan bir karakterle empati kurmamızı istiyor. baba sorunları ve insan ırkının geleceği hakkında çok az şey bildiğimiz bir aşk hikayesinden.

2021'in şimdiye kadarki en iyi filmleri ve en çok beklenenler

Ancak nihai sonuç, tutarlı olmanın da ötesinde ve hikayeyi noktalayan sürekli parlak ayrıntılar sayesinde. Makine bir topmuş gibi, yolcuyu geleceğe “atmak” fikri veya oksijen ticaretinin yapıldığı yakın geleceğin siberpunk kenarlı portresiveya genel olarak, birkaç öğeden oluşan karmaşık bir dünya öneren ortamın sayısız yönü. Uzak bir gelecekte geçen ayarlar, genellikle çok daha iddialı filmlere layık özel efektlerle telafi edilir ve bu da Larney’nin sahadaki deneyimini fazlasıyla netleştirir.

‘2067’nin yürütülmesinde birkaç sorunu var, belki de bunların çoğu kendini fazla ciddiye almaktan kaynaklanıyor: bize kahramanın bir mesih olduğunu sattığı kemiren ısrarı ve onun tarih-içi hikayesi travmatik ona karşı oynuyorlar, sanırım Larney umutsuzluğa kapılıyor. Sonuç olarak, olumlu ayrıntılar fazlasıyla yeterli ve distopya, kıyamet ve zaman yolculuğu hayranları ilginç ayrıntılardan paylarını bulacaklar.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘2067’: iyi fikirler ve daha iyi niyetlerle dolu fütürist bir macera için eko-kıyamet ve zaman yolculuğu aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…