2023 yılına kadar 25.000 dolara direksiyon simidi olmayan bir Tesla: Elon Musk, söylentilere göre ‘Model 2’nin tamamen özerk olması için kapıyı açık bırakıyor

Geçtiğimiz Battery Day sırasında Elon Musk, 25.000 dolarlık bir model hazırladıklarını doğruladı. İspanya’da daha yüksek olması beklenen düşük bir maliyet, ancak bu, şirketin daha uygun fiyatlı bir araç üzerinde bahse girme ve yeni sürücülere ulaşmaya çalışma niyetini iyi yansıtıyor. Ya da belki yolcu demeliyiz.

Electrek tarafından bildirildiği üzere Elon Musk, Tesla çalışanlarını bu yeni aracı 2023’te piyasaya sürme niyeti hakkında bilgilendirdi ve ayrıca bir direksiyon simidi olmaması için kapıyı açık bıraktı.

Otonom aracın "kim kim": Sektörü ele geçirmek isteyen firmalar bunlar

2023, Tesla’nın otonom sürüşü tamamen benimsediği yıl mı olacak?

Tesla Modeli 2

“Tesla, 25.000 dolarlık çekici bir elektrikli araç yapacak ve aynı zamanda tamamen özerk“Elon Musk, yaptığı iç açıklamada açıkladı. 35.000 dolarlık Model 3’ten önemli ölçüde daha ucuz bir fiyat.

İsmi kesinleşmeyen bu söylenti Model 2, Tesla’nın yeni pil ve hücre üretiminden yararlanacak, pil maliyetini %50 azaltacak yeni bir üretim süreci olacak kompakt bir SUV olacaktı. Shanghai Gigafactory’de üretilmesi ve diğer pazarlara ihraç edilmesi beklenen bir model.

Ancak şüphesiz en çarpıcı olan ve şirket içinde önemli bir değişiklik anlamına gelecek olan şey, direksiyon simidi eklememe niyetidir. Electrek’e göre Musk, çalışanlara direksiyon simidi veya pedalları olmayan bir Tesla’ya hazır olup olmadıklarını sordu. Ve Musk bu niyetini ilk kez göstermiyor.

Tesla dünyayı böyle görüyor: Bir bilgisayar korsanı otonom sürüş sistemlerinin kontrollerini ortaya çıkarıyor

2019’da Musk, 2020’de ortak otonom taksi hizmetinin başlayacağına söz verdi ve 2022’ye kadar, sürücünün “gözlerini yoldan ayırabileceği ve hatta uyuyabileceği” tamamen otonom Tesla ile Autopilot platformunun yeni bir versiyonuna sahip olacağız. gösteren bir Bu aracın iç kısmının nasıl görüneceğine dair bir görüntü. Klasik merkezi ekrana sahip ancak direksiyon simidi olmayan bir iç mekan. Resmi bu makalenin kapağında görebilirsiniz.

Tesla’nın Musk tarafından vaat edilen programa ilk kez uymaması değil, ancak şirketin bu projeyi gerçekleştirmek için çalıştığını yansıtıyor. WSJ muhabiri Tim Higgins’e göre Musk, Model Y’de bulunan direksiyon simidini ortadan kaldırmak istedi. Ancak, otonom araba yarışı daha karmaşık hale geliyor Musk’ın kendisinin isteyeceğinden daha fazla. Kendisinin tanıdığı bir şey.

{«videoId»:»x806ghd»,»autoplay»:false,»title»:»TESLA MODEL 3 otopilot, acımasız hızlanma ve %100 ELEKTRİK ile bir gün»}

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler 2023 yılına kadar 25.000 dolara direksiyon simidi olmayan bir Tesla: Elon Musk, söylentilere göre ‘Model 2’nin tamamen özerk olması için kapıyı açık bırakıyor aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…