2021’in ortasında Windows 2000’i yüklemek (ve daha yeni yazılımlarla uyumlu hale getirmek) için adım adım bir kılavuz hazırlayan var mı?

Windows 200095’ten beri çoğu Windows gibi, ortalama kullanıcı için kurulum sırasında herhangi bir zorluk teşkil etmez: Coğrafi alan ve dil seçimi gibi şeylerin yanı sıra, kurulum sürecinin çoğu birkaç kez “devam” düğmesine basılarak özetlenebilir.

Öyleyse neden şimdi aşağıdakilerden oluşan bir Windows 2000 kurulum eğitimine bakmanızı öneriyoruz? 27 adım, çoğu kesinlikle karmaşık gelişmiş olmayan bir kullanıcı için?

Nedeni basit: “Erken benimseyen”in tam tersiyseniz ve daha önce Windows’un en sevdiğiniz sürümüne yıllarca bağlı kaldınız Microsoft, haleflerini uzun zaman önce piyasaya sürdüğünde, bunu doğrulamış olacaksınız. güvenlik güncellemelerinin olmamasıyla temsil edilen güvenlik sorununa ek olarak Microsoft adına, günlük olarak bu kurulumla çalışırken başka bir büyük sorun var…

diğer işletim sistemlerini gerektirdiğinden uygulamaları yükleyememe/güncelleme ve/veya API’ler ve çerçeveler, favori Windows’unuz için mevcut değildir. Mevcut durumda bu uygulamalara bir örnek Office 2007 olabilir.

1985'ten Windows 11'e: Microsoft işletim sisteminin tarihinde bir gezinti

Bu nedenle, PhreakNet web sitesinin yazarları – çoğunlukla phreaking’e adanmıştır – “Windows 2000 Modernizasyon Kılavuzu” adlı eksiksiz bir öğretici geliştirmiştir. steroidler üzerine bir Windows 2000 yüklememizde bize rehberlik edin.

Birçoğunuz hatırlamayacak (çünkü hiç kullanma fırsatınız olmadı), ancak Windows 2000, her şeyden önce kararlılığıyla öne çıkan zarif bir işletim sistemiydi.

Eski dostunuz Windows 2000’i hipervitaminize etmek için 27 adım

Öğretici bize şunu söyleyerek başlar: Orijinal bir Windows 2000 yükleme medyası kullanalımgüncellemeleri entegre etmek için bir araç olan HFSLIP kullanarak değiştirebileceğimiz bir ISO’ya sahip olmak ve hizmet paketleri kurulumun kendisinde. Windows 2000’in bu değiştirilmiş sürümü yüklendikten sonra, yüklememiz gerekir. önemli bir bileşen: KernelEx.

‘Genişletilmiş Çekirdek’in kısaltması olan KernelEx, ‘BlackWingCat’ olarak imzalayan anonim bir programcı tarafından geliştirilmiştir: Windows 2000 API’sini genişletmeyi amaçlayan bir proje uygulamaların bu şekilde bir ‘fabrika’ Windows 2000’de çalışmayabilirler (çoğu durumda, hatta XP’de bile) belirli yazılım bileşenlerinin olmaması nedeniyle.

Oradan, Office 2007’ye ek olarak bir dizi uygulama ve yazılım paketi yüklememiz gerekecek. Windows’umuzu değiştirmeye, düzeltmeye ve tamamlamaya yöneliktir. daha modern yazılımın belirli özelliklerini dahil etmek için: bu nedenle, Calibri yazı tipine sahip olduğumuzdan emin olmak veya orijinal olarak Windows XP için tasarlanan kriptografik güncellemeleri manuel olarak indirmek gibi noktaları içerir.

JavaScript'in gücü sayesinde artık Windows 2000'i tarayıcınızda çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca birkaç DLL dosyasını yeniden adlandırmamız, bir yerden bir yere taşımamız ve hatta (onaltılık düzenleyici aracılığıyla) değiştirmemiz gerekecek. Bütün bunlarla ve başka bir ayrıntı (özellikle sistem konfigürasyonundaki değişikliklere atıfta bulunarak)çalışmaya hazır bir hipervitaminli Windows 2000’imiz olacak.

Elbette bu, modern Windows’ta kullandığınız tüm yazılımları kullanabileceğiniz anlamına gelmez (ancak Notepad++ veya VLC gibi bazı popüler uygulamalarda şanslı olmanız muhtemeldir), ancak öyledir. Windows Vista’nın piyasaya sürülmesinden çok sonra yayınlanan sürümleri yükleyebileceksiniz.

Ayrıca, deneme yanılma yöntemine başvurmak zorunda kalmamak için öğreticinin yazarı, bazı ana uygulamaların uyumlu sürüm numaralarını derlemiştir.