Así han mejorado las tarifas de fibra y móvil más baratas a lo largo de 2021

2021 boyunca en ucuz fiber ve mobil fiyatları bu şekilde iyileşti

2021 boyunca en ucuz fiber ve mobil fiyatları bu şekilde iyileşti

Altı yıldır yılın başında olduğu gibi, İspanya’daki telekomünikasyon pazarı genellikle operatörlerin premium markalarında, pazarın gerçekliğinin yalnızca bir kısmını yansıtan yeni zorunlu fiyat artışlarına kapı açmıştır. düşük maliyetli markalaraydan aya kilo almaya devam eden, fiyatları değiştirmeden koşulları iyileştirmeye devam etmek.

En iyi oranlar sıralamamızda aylık olarak yakından takip ettiğimiz ve şimdi daha küresel bir bakış açısıyla analiz edeceğimiz koşullarda bir iyileşme, bunun ne olduğunu bulmak için. 2021 yılı boyunca uygulanan iyileştirmeler, hem mobil hem de fiber. Bunu yapmak için, Aralık 2020 ile Aralık 2021 arasındaki en iyi oranların gelişimini karşılaştıracağız.

Ön ödemeli kartta ayda 10 GB’a kadar daha fazla

Ön ödemeli kart oranlarından başlayarak, iyileştirmeler, aynı fiyata ayda 2 ila 10 GB daha fazla çoğu durumda, ancak bu yıl en yüksek veya en düşük bölümde herhangi bir gelişme olmamasına rağmen. A) Evet, giga’nın minimum ortalama fiyatı 50 sentte kalıyorancak ona erişmek artık yalnızca en pahalı fiyatla mümkün değil, aynı zamanda 10 Euro’dan başlayan oranlara da genişletildi.

Ancak uygulanan iyileştirmeler, kendimizi bulduğumuz fiyat aralığına ve Giga’nın ortalama fiyatı, daha az tüketenler için 1,67 Euro’dan başlayacak. Bu durumda, bir yıl öncesine göre biraz daha düşük bir fiyat. Ama parça parça görelim:

Telefónica, Vodafone, Orange ve MásMóvil düşük maliyeti benimsiyor, ancak sonuçları daha az ödemenin ötesine geçiyor

  • İçin 5 euro Geçen sene olduğu gibi llama ile dakika bonusu eşlik ettiğinde maksimum 3 GB kaldığı için çok büyük bir değişiklik yok. Dahil edilen dakikalar olmadan, Simyo şimdi sunuyor 4 Euro için 7 GB.

  • İçin 7 euroDigi’nin 2020’de sunduğu minimum 5 GB’lik limitsiz dakika oranları, Simyo’nun 2021’de sunduğu minimum 7 GB’a düştü.

Ön ödemeli bir karttaki giga’nın ortalama fiyatı 2021’de 1,7 avro ile 50 sent arasında değişiyordu.

  • İçin 10 avro Sınırsız dakikaya sahip olan Digi’nin 10 GB’ı da lmaya tarafından tahttan indirildi. Dakikalar dahil olmadan, Simyo’nun 20 GB’si artık mevcut değil çünkü şimdi 9 Euro’ya 25 GB sunuyor.

  • İçin 15 avrollamaya, rakibinden 10 GB daha fazlasını sunarak Digi’yi bir kez daha geride bıraktı. Dakikalar olmadan, Simyo 15,50 Euro’ya 35 GB sunuyor.

  • İçin 20 euro bu yıl herhangi bir değişiklik olmadı ve Digi 40 GB kümülatifiyle daha cömert olmaya devam ediyor.

2021'de En Ucuz Kart Oranlarının Evrimi

Sözleşmeyle ayda 10 GB’a kadar daha fazla

Sözleşme oranlarında 2021’in öne çıkan özelliği, oranların genişletilmesi oldu. sınırsız mobil veri Bu, Xenet’te 21 Euro’dan veya Digi ve Jiayu Mobil’de 25 Euro’dan fiyatların düşürülmesine devam edilmesine yardımcı oldu.

Ancak buna ek olarak giga’nın ortalama fiyatındaki düşüş de daha düşük fiyat aralıklarında dikkat çekiyor. Bir yıldan çok daha önce. 2020’de giga’nın minimum ortalama fiyatı 63 sentten başladıysa, bugün fiyat düştü GB başına 17 sent 120 GB Ion mobile gibi oranlar sayesinde 20,75 Euro’ya.

Diğer her şey için, Xenet çoğu fiyat adımında bu 2021’de en iyi koşulları elde etmeyi başardı, 10 euro oranının gigabaytlarını üçe katlamakve 15 Euro karşılığında 54’ten 60 GB’a çıkıyor.

2021'de En Ucuz Sözleşme Oranlarının Evrimi

Digi, maksimum fiber hızında ince ağı tahtından indiriyor

alanında birkaç MVNO’nun bozulmasına rağmen sadece lif Digi gibi zorlu bir rakip, fiber fiyatını 300 Mbps ile eşleştirerek ve Digi’nin 1.000 Mbps’sinin 600 Mbps’den maksimum hızını artırarak tahtın bir parçası olmasına rağmen, 2021 boyunca, en ucuz oranlar esas olarak Finetwork’ün elinde bulunmaya devam ediyor. Mbps ince ağ.

Finetwork ve Digi, sabit hatta ihtiyacınız olup olmadığına veya kısa bir süre aradığınıza bağlı olarak en ucuz fiber tekliflerine sahiptir.

Eğer lif 20,90 Euro için 100 Mbps Finetwork’ün bugün en ucuzu, 300 Mb/sn Digi’den eklemenize izin verir sabit hat isteğe bağlı olarak Finetwork’tekilere sahip olmanız daha olasıyken fiber kapsama Digi evinize gelmezse.

2021'de En Ucuz Elyaf Oranlarının Evrimi

Fiber ve mobili birleştirmek, daha az rekabet ama daha ucuz

Geçen yıla göre daha fazla değişikliğin gözlendiği yer yine ucuz fiber ve mobil bir arada. O zaman, neredeyse tüm rekabet Lowi’nin 35 avro için iyi, güzel ve ucuz fiyatını tekrarladıysa, 2021’in büyük yeniliği, kombinasyon için ödenecek minimum fiyatın 35 avrodan 30 avroya düşmesi oldu.

Fiber evime ulaşır mı?  Telefónica, Orange, Vodafone ve diğer operatörlerin kapsama alanı olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Amena, República Móvil veya Vodafone yu ile vedalaştıktan sonra rakip sayısındaki azalmaya eşlik eden, ana düşük maliyetli markaların güçlendirilmesi sayesinde minimum fiyat indirimi sağlandı.

Geçen yıla kıyasla, minimum fiber hızı çoğu durumda üç katına çıkarak 300 Mbps’ye ulaştı ve fiber ile 600 Mps veya daha fazla seçenekler çoğaldı.

Aralık 2021'de En Ucuz Mobil Fiber Paketleri

Diğer oran karşılaştırmaları

Kapak Resmi | Freepik.

– Haberler 2021 boyunca en ucuz fiber ve mobil fiyatları bu şekilde iyileşti aslen yayınlandı Engadget Mobil plokiko tarafından.

Leave a Reply