2020'de kanser araştırmalarında yapılan 12 ilerleme

2020’de kanser araştırmalarında yapılan 12 ilerleme

Koronavirüs yılı olan 2020’de araştırmalar, toplumu bir hastalığı yenmenin en iyi yolunun bilim olduğu konusunda daha da bilinçlendiren birçok haberin ön sayfası ve manşeti haline geldi. «kansere karşı CRIS» bunu yıllardır biliyor ve tüm kaynaklarını kanseri sona erdirmek için en yeni projeleri başlatmaya adadı. Bu nedenle kansere karşı CRIS, araştırmacıların yorulmak bilmeyen çabaları ve ortakları, bağışçıları ve işbirliği yapan şirketlerin destekleri sayesinde elde ettiği başarıları paylaşarak yılı kapatmak istiyor.

Kansere Karşı CRIS Vakfı, 9 yıl önce kurulmuş, kar amacı gütmeyen ve yalnızca kanseri sona erdirmek için araştırmaların teşviki ve geliştirilmesine adanmış bağımsız bir kuruluştur. Şu anda İspanya, Fransa ve Birleşik Krallık’ta 13 yetişkin ve pediatrik kanser araştırma projesini finanse ediyor. Böylece, 2020 yılında kansere karşı CRIS, aşağıdakilerin öne çıktığı farklı başarılar elde etti:

 1. I CRIS Araştırma Programları2019’da piyasaya sürülen, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde, İspanya’daki kanser araştırmalarında zaten bir referans ve bu çağrı, CRIS’i uluslararası bir referans haline getiriyor. Salgına rağmen, 2019’da ödüllendirilen üç araştırmacı şimdiden önemli ilerlemeler kaydediyor. 2020’de program, Clinical Talent and Excellence’a eklenen Post-Doc Talent adlı yeni bir çağrıyla genişletildi.
 2. Ünlü araştırmacı Mariano Barbacid ile yeni pankreas kanseri projesi fonu açık olan yenilikçi ve umut verici bir çalışmada (https://criscancer.org/barbacid/). Bu proje, 5 yıl sonra teşhis edilenlerin %96’sını geçmeyecek bir kansere küratif tedavi bulma umudunu açıyor.
 3. 2020’de CRIS, Prostat Kanseri konusundaki kararlılığını doğruladı, en agresif prostat tümörlerini araştırmaya devam etmek için Malaga’daki IBIMA’da yeni bir anlaşma ile. En kötü prognoza sahip tümörler üzerinde çalışmaya devam etmesi için Dr. David Olmos’a bir Mükemmellik Programı da iletilmiştir. Son olarak, önde gelen Prostat Kanseri Vakfı ile birlikte, Genç Araştırma Ödülleri’nde, projelerini Birleşik Krallık’ta geliştirmeleri için gelecek vaat eden iki araştırmacıya iki uluslararası araştırma hibesi verildi.
 4. Yeni Deneysel Tedaviler için yeni bir CRIS Birimi oluşturuldu Yüksek performans stratejileri aracılığıyla çok daha verimli bir şekilde yeni tedaviler oluşturmak isteyen Hospital Clínico San Carlos’ta. Diğer yenilikçi hatların yanı sıra, yumurtalık kanserinde yeni kişiselleştirilmiş hücre tedavilerini zaten araştırıyorlar ve yakında meme kanserinde de bunu yapacaklar.
 5. Lenfoma ve miyelomda yeni ufuk. itibaren Birim 12 de Octubre Universitario Hastanesinde Hematolojik Tümörlerin CRIS’i umut verici bir ufka sahip ikinci bir tedavi devrimine tanık oluyoruz.
 6. Mesanede dünya başarısı. umut verici mesane kanseri çalışması olarak CRIS tarafından kansere karşı teşvik edilmiştir. kalitesi ve uygunluğu açısından dünya çapında en iyi dört kişiden biri, Enrique Grande ile.
 7. CRIS, Çocukluk Çağı Kanserinde araştırmaları desteklemeye devam ediyor. Childhood Lösemi projesine ve Ewing Sarkom projesine olan bağlılığımızı yeniledik. Niño Jesús Hastanesi’ndeki Beyin Kanseri projeleri ve Paris’teki Gustave Roussy Enstitüsü’nde de beyin tümörleri üzerine yeni bir uluslararası proje üzerinde çalışmalar da başladı. Hospital de la Paz’daki İleri Tedaviler için CRIS Birimi, başka tedavi seçenekleri olmayan çocuklar için yeni kişiselleştirilmiş tedavilerin geliştirilmesinde yorulmak bilmeden faaliyetine devam ediyor.
 8. Yeni uluslararası projeler. saat Kanser Araştırma Enstitüsü Londra’da, (torasik tümörlerle savaşmak için yeni ve güçlü CAR-T hücreleri yaratmayı amaçlayan) bir İmmünoterapi projesi ve bu tümörlerin tedaviye karşı geliştirdiği direnci anlamaya ve çözmeye çalışmak için Multipl Miyelom üzerine bir başka proje oluşturuldu.
 9. Annede umutlu adım. Meme tümörlerinin en agresif türlerinden biri olan ve bu hastalığın vakalarının %20’sini oluşturan HER2+ meme tümörlerinin tedavisinde doktorlar Atanasio Pandiella ve Alberto Ocaña ile yeni keşif.
 10. Eğitim ve uluslararası bir araştırma ağı üzerine bahis oynamak: Her yıl CRIS, halihazırda 30’dan fazla araştırmacıyı ödüllendiren İspanyol tıp toplulukları (SEOM, SEOR, SEHH ve SEHOP) ile birlikte uluslararası konaklamalar için bir burs programı geliştirmektedir.
 11. Uluslararası sinerjilere öncülük etmek. Dünyanın en önemli iki kanser vakfı ile birlikte iki yeni uluslararası program başlatıldı: Damon Runyon Vakfı ve Prostat Kanseri Vakfı, Avrupa’da umut vaat eden projelerini geliştirmeye devam etmek için vakıf başına iki araştırmacının ortak finansmanıyla. .
 12. Covid’e karşı dünya yardımı. Kanser araştırmalarında kaynakları çıkarmadan ve kanser araştırmalarına olan bağlılığını sürdüren CRIS, 12 de Octubre, Clínico San Carlos ve La Paz’daki farklı Birimlerdeki yapıları ile Covid19’un çeşitli küresel denemelerinde işbirliği yaptı. Ayrıca, Covid19 ve Kanser Araştırma Fonu’nun oluşturulması sayesinde, mevcut pandemi ile mücadelede meyve veren üç yenilikçi klinik çalışma başlatıldı.

Leave a Reply