2007 tarihli bu eski Nokia, eBay’de 1.300 Euro’ya satılıyor

Şans eseri ya da ne yazık ki, 1000 Euro’yu aşan akıllı telefonlar görmeye alıştık. En iyi üreticilerin amiral gemileri bu psikolojik engeli aşmıştır ve dört rakamlı psikolojik engel aşıldığında kimse şaşırmaz. Ancak, evet bize 13 yıl önceki bir cep telefonunu satmaya kalksalardı yapardık bu fiyat için.

Bu nedenle, satın alabileceğiniz eBay gibi portallarda bazı “retro mücevherler” bulmak oldukça yaygındır. Nokia N95, 2007 yılından itibaren, neredeyse 1.300 Euro’ya. Elbette böyle bir fiyatın, cep telefonlarının yaşayan bir tarihi olmasının ötesinde bir açıklaması var: Şirket yöneticilerine verilen özel bir baskıdan bahsediyoruz. tüm dünyada sadece 90 tane var. Bunca yıllık geçmişi olan bir cep telefonunun özellikleri nelerdir?

Bu, en çok hatırlanan Nokia telefonlarından biridir.

Bunlar efsanevi bir karakterin özellikleridir.

nokia n95

Özellikler
Boyutlar 99 x 53 x 21 mm | 120 gram
Ekran 240 x 320 piksel çözünürlüğe sahip 2,6 inç LCD
İşlemci 332MHz Çift KOL 11
Veri deposu 64 MB
işletim sistemi Symbian işletim sistemi
Depolamak 160 MB genişletilebilir
kameralar 5 megapiksel arka | Ön QVGA
pil 950mAh (çıkarılabilir)
Diğerleri FM radyo, 3,5 mm jak, miniUSB 2.0, Wi-Fi
Ayrılış tarihi Mart 2007
başlangıç ​​fiyatı Yaklaşık 640 Euro

Nokia cep telefonu var 240 x 320 piksel çözünürlüğe sahip küçük 2,6 inç LCD ekran. İkonik cihazın en özel yanı, tasarımı, kayar ve bağımlılık yapan bir mekanizmaya sahip olmasıdır. Tamamen plastikten yapılmıştı – o zamanlar en yaygın olanıydı – ve yaklaşık 120 gram ağırlığında.

Tahmin edebileceğiniz gibi, onun sayesinde yaşadığı için Android’i yok. Symbian işletim sistemi, Nokia tarafından geliştirilen işletim sistemi. Özellikleri oldukça şaşırtıcı. 64 MB RAM ve 160 MB dahili depolama. Daha sonra olmasına rağmen 128 MB RAM ve 8 GB depolama alanına sahip bir modeli de var. Bu N95’in pili küçük görünebilir, 950 mAh’ye sahip, ancak büyük bir özerkliğe dönüşüyor. Günler içinde tekrar şarj cihazından geçmek zorunda kalmamak için tek bir şarj yeterliydi.

İlginizi çekebilir: “5G öldürür ve Bill Gates bizi kontrol etmek istiyor”: neden bunların hiçbiri mantıklı gelmiyor

Nokia terminalinde ayrıca 5 megapiksel arka kamera ve QVGA ön kamera. Bugün sadece referans fotoğrafları çekebiliyordunuz, özellikle multimedya bölümlerinde son yılların teknolojik gelişmeleri kendini gösteriyor.

Gördüğünüz gibi, efsanevi bir telefondan bahsediyoruz, ama bunun toplamanın ötesinde bir faydası yok.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Giriş 2007’den bu eski Nokia, eBay’de 1300 Euro’ya satıldı, ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…