20 yıldır Steve Jobs’un açılış konuşmalarını yapan adam

Şimdiye kadar, Steve Jobs’un açılış konuşmalarını olduğu gibi kabul etmiştik. Nasıl üretildiğini düşünmeden mükemmel anlatıma sahip yeni ürünlerin sergisi. 2018’de Cake web sitesinde toplanan iki eski Steve Jobs çalışanı arasında geçen bir sohbet, geçtiğimiz günlerde yeniden gün yüzüne çıktı.

İçinde Wayne Goodrich’in hikayesini okuyabiliriz, bizi şaşırtan tüm önemli notların yaratılmasının arkasındaki yapımcı. Goodrich, NeXT’den Pixar’a ve Apple’a kadar 20 yıl boyunca Jobs ile yakın çalıştı. Ve burada bize bu sunumların başarısının meraklarını, yakınlıklarını ve anahtarlarını anlatıyor.

iMac için manuel bir kaide, iPad’de eksik çizgi ve bağlantı noktası yok

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/65/e9/e2/602a74854bd22fdbb7/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3d/63/83/602a74a03bef07a8af/orijinal/apple-imac-colors-1998.jpeg»}

Chris MacAskill, Cake’in sahibidir, ancak aynı zamanda NeXT’deki geliştirici ilişkilerinden de sorumluydu. İşte o zaman Wayne Goodrich ile tanıştı, bu konuşmayı kiminle yapıyorsun. En ilginç bölümlerden biri, 1998’de orijinal iMac’in sunumunda bir tanıtım videosu vesilesiyle gerçekleşti:

Steph Adams ve ben almaya çalışıyorduk [los iMac de colores] kaidelerinden kaldırarak ekrandan çıkarın. Etkinlikten bir hafta önce hala onları senkronize etmeye ve hareketi pürüzsüz hale getirmeye çalışıyorduk. Bu, bilgisayar kontrollü makineler kullanıma sunulmadan önceydi.

Jobs’a bundan bahsedildiğinde, Cirque du Soleil ekibiyle konuşmayı önerdi. Bunu yapmak için yeterli zamanları yoktu, bu yüzden krank sistemi ile gittiler. Yakından baktığında “gerçekten kötüydü”, ama seyirciden farkedilmeden gitti. Hiç kimse fark etmedi. İşler bittiğinde, Jobs onlara “hayal kırıklığına uğradığını” ve başka bir zamanda onları kovacağını söyledi. Bir sonraki açılış konuşması için, elektronik sisteme o kadar hassas bir şekilde sahiplerdi ki, “Cirque du Soleil bile göreve hazır değildi”.

"Ne oluyor be?"  Steve Jobs

Açılış konuşmalarında senaryo olup olmadığı sorulduğunda Goodrich açık sözlü: “Çoğu yöneticinin anlamadığı şey bu, biz asla bir senaryo yazmadık.” Onun yöntemi sunum slaytlarını parlatma ve yorulmadan prova yapın. Jobs için “çocuklarını dünyaya tanıtmak” gibiydi. Empatisi, duygusu, karizması ve kesinliği sayesinde senaryoya ihtiyaç duymadan halkla bağlantı kurmayı başardı.

Orijinal iPad, fotoğrafları “bozan” ve sonunda ortadan kaybolan 30 pimli bir çift konektöre sahip olmak üzereydi.

Orijinal iPad açılış konuşması üzerinde çalışırken, ekibin bir kısmı bunu yapmayı çok zor buldu. güzellik çekimleri tabletin. O zaman, modelde biri yanda olmak üzere iki adet 30 pinli konektör vardı. Goodrich karar verdi photoshop fotoğraf, fotoğrafı bozan bağlantı noktasını çıkarma mükemmel. Jobs, konektörün eksik olduğunu anlayana kadar bundan memnun kaldı.

iPad 2020 (8. nesil), analiz: günlük araç

Bir süre sonra, iPad tanıtıldı ve tek bir 30 pimli konektörle pazarlandı. Bu yapımcının etkisinden mi yoksa Jobs’un önceden ikna olmamasından mı kaynaklandığını bilmiyoruz ve fotoğraf kararı zorladı.

Orijinal iPhone rotasyon demosunu hazırlamak için bir ay

iPhone döndürme

Goodrich, bazı önemli konuşmaların üç aydan daha uzun bir süre önceden planlandığını söylüyor. Ekran döndürme “hilesinin” olduğu orijinal iPhone’un durumunu hatırlayın. tek bir mühendis için bir aylık geliştirme aldı. Jobs, seyircinin nefesini tutturmak için bu etkinin elde edilmesi gerektiğini biliyordu:

Bu yüzden, Steve’in iPhone demo ekranını grafik üzerinde aynı konuma yansıtarak slaytta iPhone grafiğini gösteriyoruz. İşin püf noktası, Steve iPhone’u yatay konuma getirdiğinde, […] iPhone grafiği de eklenen video ile senkronize olarak döndürülecekti.

Goodrich, pazarlama etkisinin aşağıdakiler aracılığıyla yaratıldığını tahmin ediyor: bu sunum 1.000 milyon dolara eşdeğerdihalkla ilişkiler yatırımında s. Başka bir deyişle, sadece 45 dakikalık bir segmentte yoğunlaşan acımasız bir pazarlama kampanyası.

İşten çıkarmaların ve Jobs etrafındaki mitolojinin gözden geçirilmesi

Steve Jobs

Öne çıkanlardan biri Steve Jobs altında işten çıkarmalar için yaptıkları “yönetim”.

NeXT donanım yapmayı bıraktığında kovuldum. Bir hafta sonra Steve beni aradı ve “tamam Wayne, buna ihtiyacımız var…” demeye başladı. Beni kovdun.” “Oha” dedi ve kapattı.

Ancak bu, ilişkinin sonu değildi, çünkü sekiz ay sonra hala NeXT’de çalışan kardeşi Jobs’u aramasını istedi. Vadesi dolmuş, sunumlar üzerinde çalışmaya başladı yaklaşık yirmi yıldır Pixar ve Apple’dan önemli oyuncular. Yıllar sonra başka bir olayda, Jobs uzun bir günün ardından bir gece onu ertesi gün kovulmayacağını düşünmesi için eve gönderdi. Goodrich eve gitti ve “her şeyi açıklamak için yaklaşık 15 veya 16 e-posta taslağı” hazırladı. Biraz düşündükten sonra şöyle dedi:

Steve, nasıl hissettiğimi biliyorsun ama patron sensin. Kovulursam ya da kovulmazsam yarın bana haber ver.

Ertesi gün konuya hiç değinilmedi.. Kişiliğinin etrafında, karşı koyamayanlardan gelen bir mitoloji olduğunu doğrular. İyi bir iş çıkardığını düşünen birçok kişi, bunu gösteriş yapmak ve Jobs’tan iyi sözler almak niyetiyle sundu. Ama niyetlerini öğrenirse onları yok ederdi.

Google uygulamaları güncellemelere geri dönüyor, YouTube zaten App Store'un gizlilik etiketlerini gösteriyor

Goodrich’in sözleriyle, Jobs genellikle haklıydı çünkü bu insanlar işlerini iyi yapmamışlardı. “Yorulan ve bütün bunları daha sonra söyleyenler, çünkü buna ayak uyduramadıklarını kabul edemediler.” Steve Jobs’un her iki eski çalışanı arasındaki takas en ilginç olanı. Daha fazla ayrıntı içerdiği için bir göz atmanız şiddetle tavsiye edilir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler 20 yıldır Steve Jobs’un açılış konuşmalarını yapan adam aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…