1Password ile şifrelerinizi güvenli bir şekilde oluşturun ve yönetin

İnternette gezinirken, birçok sayfada hesabımıza erişmek için kaydolmamız ve bir şifre kullanmamız yaygındır. Bir foruma katılmak, bir mağazada çevrimiçi alışveriş yapmak veya bankamıza erişmek için şifre temel bir unsur haline gelir. Güvenlik için her parola benzersiz, uzun olmalı ve bilgisayar korsanlarının erişmesi zor olan farklı karakterler içermelidir. Bu şifreleri ezberlememize gerek kalmaması için aşağıdaki gibi şifre yöneticileri bulunmaktadır. 1Şifrebugün hakkında konuşacağız.

Bir şifre yöneticisinin amacı, farklı sayfalarda barındırılan tüm şifrelerimizi saklamaktan başka bir şey değildir, böylece onları hatırlamamız gerekmez. Aynı şekilde, uzun ve karmaşık olmaları ve daha yüksek düzeyde güvenlik sunmaları için oluşturulmasında bize yardımcı olur. Bunun için güçlü bir şifreleme sistemine sahipler, böylece istenmeyen ellere düşmelerini önlüyoruz.

1Password’in başlıca özellikleri

1Password, Kanadalı şirket tarafından geliştirilen bir yazılımdır. Çevik Bitler hangisi sorumludur tüm şifrelerimizi kaydedin ve senkronize edin rahat, hızlı ve güvenli. Bu yardımcı program, hesaplarımızın güvende olduğundan emin olmak için kendi son derece karmaşık şifrelerinizi oluşturmaya özen gösterecektir. Bu şekilde her bir şifremizi hatırlamak zorunda kalmamamıza yardımcı olacaktır.

1Password kullanmanın ana avantajlarından biri, uygulamanın kendi şifre üreticiniz. Bu, hesaplarımızın maksimum güvenliğini garanti eder. Sakladığı tüm verilerle, belirli bir hesaba her erişmek istediğimizde uygulama onu hatırlamaktan ve girmekten sorumlu olacağından tekrar şifre hakkında endişelenmemize gerek kalmayacak. Sadece uygulamaya girdiğimiz bir şifreyi hatırlamamız gerekiyor ve gerisini o halledecek.

Bulabileceğimiz işlevlerden bir diğeri, şifrelerin kurtarılması ve ayrıca bir kişisel güvenlik aile ve arkadaşlarla paylaşabileceğimiz veya çalışanlarımız için kimlik bilgileri oluşturabileceğimiz. Oturum açma işlemlerine ek olarak, özel notları, kredi kartlarını, kimlik belgelerini, PDF belgelerini, sürücü belgelerini, pasaportları, yazılım lisansını veya yönlendiricimizin anahtarını saklamanıza da olanak tanır.

Gözetleme kulesi sütunundan uygulamanın kaynaklarını yönetebiliriz. İçinde bize güvenliği ihlal edilebilecek web sayfalarını, savunmasız olduğunu düşündüğü şifreleri ve yeniden kullanılan veya zayıf olanları gösterecekler. Ayrıca, hangi öğelerin ikinci bir kimlik doğrulama faktörüyle uyumlu olduğunu kontrol edebilmemiz için, güvenli olmadığını düşündüğü web sitelerini ve İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı etkinleştirme olasılığını gösterecek.

Bu yönetici ile belgeleri ve şifreleri yönetin

Hesabımızla giriş yapabileceğimiz uygulamayı çalıştırdığımızda veya 30 gün boyunca deneyebileceğimiz yeni bir hesap oluşturduğumuzda.

«ÜCRETSİZ Deneyin» seçeneğine tıklayarak, tarayıcımızı açacak ve e-posta ve ana şifre. Hesap oluşturulduktan sonra, ana şifreyi unutmamız durumunda hesabımızı geri yüklememize yardımcı olacak PDF formatında bir “Acil Durum Kiti” indirmemizi önerecektir. Bitirdikten sonra, hesabımızı tarayıcıdan yönetmeye başlayabilir veya uygulamayı kullanabiliriz.

Zaten uygulamada 1Password hesabımıza giriş yapıyoruz ve bir sonraki ekranda bize hesabımızı eklemek için farklı seçenekler sunacak. En kolay yol indirmiş olduğumuz PDF Acil Durum Kiti’dir, çünkü onu ekleyip ardından kaydettiğimiz ana şifreyi girmek yeterli olacaktır. Girildikten sonra, ana menüsünün görünmesi için Oturumu başlat’a tıklayın.

Ana menüye girdikten sonra yapılacak bir sonraki şey yeni bir kasa oluştur bunun için “1Password” sekmesine ve ardından “Bu bilgisayarda yeni kasa” üzerine tıklıyoruz. Kasa ile senkronize etmek için bir isim ve şifre ve bir klasör girip “Kasa oluştur” a tıklıyoruz. Bir kez yarattıktan sonra yapmalıyız kaydetmek için öğeler sağlamak. Bunu yapmak için üst kısımda bulunan artı (+) butonuna tıklayacağız ve kaydedebileceğimiz öğelerin (kartlar, şifreler, notlar, belgeler vb.) bir listesi açılacaktır. Örneğin Notes’u seçiyoruz, ona bir isim ve içerik veriyoruz ve bitirdikten sonra, kasamızda saklanması için Kaydet’e tıklıyoruz.

1Parolayı İndirin

1Password, bir abonelik için ödeme yaparak çalışan bir hizmettir, ancak 30 gün boyunca ücretsiz deneyin, uygulamayı web sitesinden indirerek. Bu parola yöneticisi çok cihazlıdır, bu nedenle Windows, Linux ve macOS üzerindeki bir uygulama ile iOS ve Android gibi mobil cihazlarda kullanabiliriz. Ayrıca ana tarayıcılar (Chrome, Firefox, Edge ve Brave) için bir uzantıya sahiptir ve herhangi bir bilgisayardan çevrimiçi olarak hesabımıza erişir.

1Parola Planları ve Fiyatlandırma

Ev kullanımı için 1Password’ün bir kişiye mi yoksa aileye mi yönelik olduğuna bağlı olarak iki fiyat planı vardır:

  • Kişiye özel: oranı var aylık 2,99$ yıllık faturalandırma ile. Sınırsız parola, öğe ve 1 GB belge depolama alanıyla Mac, iOS, Windows, Android, Linux ve Chrome OS için uygulamalar içerir. Ayrıca, ekstra bir koruma katmanı için iki faktörlü kimlik doğrulama ve silinen şifreleri geri yüklemek için 365 günlük öğe geçmişi içerir.
  • Aile: fiyatı var aylık 4,99$ fatura ile. Ailemizin 5 üyesiyle paylaşabileceğimiz ve her biri 1 dolara daha fazlasını davet edebileceğimiz 1Password’ün tüm özelliklerini içerir. Aile üyelerinin neler görebileceğini ve yapabileceklerini yönetebileceğiz ve erişimini kaybeden aile üyelerinin hesaplarını kurtarabileceğiz.

Diğer şifre yöneticileri

Bir şifre yöneticisi arıyorsak, 1Password’e bilmemiz gereken birkaç alternatif öneriyoruz:

Son Geçiş

En iyi güvenlik seviyesini sağlamak için güçlü 256-bit AES şifrelemesine sahip çok popüler bir şifre yöneticisidir. Ayrıca, kendimiz oluşturmak istemememiz durumunda otomatik ve rastgele şifreler oluşturmamıza da olanak tanır. Bunu kullanmak için yalnızca bir e-postaya ve bir ana parolaya ihtiyacımız olacak. LastPass’ın ücretsiz sürümüne bu bağlantıdan kaydolabiliriz.

KeeWeb

Windows, Mac veya Linux üzerinde kullanabilmemiz için açık kaynak kodlu ve çok sistemli bir şifre yönetim programıdır ve hem uygulama hem de web tarayıcısı ile erişilebilir. Özellikleri arasında bulut senkronizasyonu, eklenti desteği ve işlevlerine erişmek için klavye kısayolları bulunur. Ayrıca, farklı bilgisayarlar arasında şifre dosyalarını senkronize edebilme özelliği ile bulut servisleri ile uyumluluk sunar. Buradan ücretsiz olarak indirebiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…