110’dan fazla Apple tedarikçisi yakında %100 yenilenebilir enerjiyle çalışacak

110'dan fazla Apple tedarikçisi yakında %100 yenilenebilir enerjiyle çalışacak

Apple bugün dünya çapındaki 110 tedarikçisinin ve iş ortağının yenilenebilir enerjide %100 çalışma hedefine yaklaştığını duyurdu. Bu başarı, yenilenebilir kaynaklardan gelen yaklaşık 8 gigabayt elektriğin yakında Apple ürünlerinin üretimine gireceği anlamına geliyor. Geçiş tamamlandıktan sonra 15 milyon metrik tondan fazla CO2 eşdeğeri emisyonu önlenecekher yıl 3.4 milyondan fazla otomobilin dolaşımdan çıkarılmasıyla karşılaştırılabilir rakamlar.

Yaklaşan ortak bir hedef

{«videoId»:»x7zguti»,»autoplay»:true,»title»:»iMessage ve hizmeti güçlendirmek için yenilenebilir enerji kullanımı»}

Apple, tüm tedarik zincirini %100 tarafsız hale getirme hedefini belirlemiştir. 2030 yılına kadar karbonda, şimdiden ulaşma yolunda oldukları iddialı bir hedeften daha fazlası. Geçen Temmuz ayında niyetlerini açıkladıklarından bu yana, dünyanın her yerinden şirketler, şüphesiz memnuniyetle karşılanacak bir girişime katıldılar.

Lisa Jackson, “Tedarikçilerimizin 2030 yılına kadar karbon nötr hale gelmesine yardımcı olmaya büyük önem veriyoruz ve bize katılan şirketlerin Almanya, Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan ve Fransa dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından sektörleri ve ülkeleri kapsamasından memnunuz.” dedi. , Apple’da Çevre, Politika ve Sosyal Girişimler başkan yardımcısı. “Başka hiçbir şeye benzemeyen bir yılda Apple, iklim değişikliğinden en çok etkilenen topluluklar da dahil olmak üzere küresel bir iş arkadaşları, işletmeler ve savunucular ağıyla, yaptığımız her şeyi hayatın iyiliği için bir güç haline getirme çabalarımızı yönlendirmeye yardımcı olmak için çalışmaya devam etti. insan ve çevre.”

bunu hatırlayalım Apple artık karbon nötr tüm işlemleriniz içinBununla birlikte, 2030 hedefi, tüm tedarik zincirinin bu çalışma şekline katılmasıdır. Böylece şirketin ürettiği tüm ürünler gezegenimiz üzerinde sıfır iklim etkisine sahip olacak. Buna paralel olarak, Apple çevre projelerini desteklemek için yaklaşık 4.700 milyon dolar tahsis etti.

Gerekli bir geçişte sağlayıcı desteği

manzana sürekli gelişir yeni araçlar tedarikçilerinizin hedeflerine ulaşabilmesi için yenilenebilir enerjide ve dünyadaki topluluklara temiz yeni enerji getirmek. Avrupa’da, DSM Engineering Materials’ın rüzgar enerjisi satın alma anlaşması Hollanda’daki şebekeye temiz yeni enerji getiriyor ve STMicroelectronics’in Fas’taki güneş enerjisi park yeri bölgesel enerji üretimini destekliyor.

Solvay gibi şirketler, beş yıl önce Apple’ın Tedarikçiler için Temiz Enerji Programına katıldıktan sonra faaliyetlerinde yenilenebilir enerji kullanımını genişletiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Alpha ve Omega Semiconductor, Marian, The Chemours Company ve Trinseo yakın zamanda programa katıldılar. Ve Çin’de, daha fazla Son altı ayda 15 tedarikçi Apple programına katıldı.

Apple’ın kendisinin halihazırda yapmış olduğu bir geçiş sürecindeki tecrübesinin sektördeki tüm şirketler için paha biçilmez bir yardım olduğu açıktır. Apple, en iyi uzmanlarla gelişmiş eğitim ve öğretim sağlar ve farklı sağlayıcıların katılabileceği endüstri birliklerinin oluşturulmasını ve büyümesini destekler.

Apple’ın yenilenebilir enerji kullanma konusundaki uzmanlığı, tedarik zincirinin geri kalanı için çok değerlidir.

Örneğin, Çin’de birkaç tedarikçi temiz enerjiye erişmekte güçlük çekiyordu, bu nedenle Apple, Çin Temiz Enerji Fonu’nu kurdu. bu tedarikçilerin projelere yatırım yapmasına izin verdi bu da bir gigabit temiz enerjinin üretilmesiyle sonuçlanır. Şirketin bir sonraki hedefi, bu enerji için depolama çözümlerine yönelik yatırımlara odaklanmak olacak; bu, yenilenebilir enerjilerin başarısı için çok gerekli bir şey.

Enerji depolama, sonraki aşama

Apple, Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Yapan 110'dan Fazla Tedarikçisiyle Yeni İklim Çabalarını Duyurdu 033121 Big Jpg Large 2x

California Flats, Apple’ın California’da inşa ettiği, şebeke ölçeğinde bir enerji depolama projesidir. Türünün ilk örneği olan bu altyapı, Bir gün boyunca 7.000’den fazla eve güç sağlamak için yeterli olan 240 megavat saatlik enerji depolamak. Bu proje, gün içinde üretilen fazla enerjiyi depolayarak ve talep arttığında serbest bırakıp dağıtarak şirketin 130 megavatlık güneş parkı ile birlikte çalışır.

Yenilenebilir enerji kaynakları tarafından üretilen enerji için yeni depolama mekanizmaları, kullanımının ve genişlemesinin anahtarıdır.

nasıl olduğunu görüyoruz rüzgar ve güneş enerjisi dünyanın birçok yerinde en karlı temiz enerji kaynaklarından biridir. Ancak, bu teknolojilerin kesintili doğası, California Flats gibi projelerin dengelemeye çalıştığı bir engeldir. Gerçek şu ki, yenilenebilir kaynaklar aracılığıyla üretilen enerji için depolama mekanizmalarının araştırılması ve geliştirilmesi, kullanımı ve genişletilmesi için yeni bir canlılık sağlıyor.

Apple, 2030'da çevreye sıfır etkisi olan bir şirket olma yolundaki tedbirlerini duyurdu

Apple’da bunun farkındalar ve Santa Clara Vadisi’nde ve Apple Park mikro şebekesinde halihazırda faaliyette olan bu depolama sistemlerine yatırım yapıyorlar. Bu önlemler ve diğer pek çok önlemle Apple, karbon ayak izini %40’tan fazla azaltarak 2030 hedefine doğru istikrarlı bir ilerleme kaydetti.Elbette Dünya gezegenini bulduğumuzdan daha iyi bırakmamıza yardımcı olacak bir mega proje. .

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler 110’dan fazla Apple tedarikçisi yakında %100 yenilenebilir enerjiyle çalışacakaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…