₿tröst: Jack Dorsey ve rapçi Jay-Z’nin büyüyen ülkelerde bitcoin’i teşvik eden bir fon için birliği

Twitter ve Square’in kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey ve dünyanın en zengin rapçilerinden Jay-Z, projeyi yürütmek için bir araya geldi. ₿Gelişmekte olan ülkelerde bitcoin varlığını artırmayı amaçlayan güven Hindistan ve Afrika kıtasındaki bazı pazarlardan başlayarak. Bunu yapmak için 500 bitcoin (19,6 milyon euro) yatırımını duyurdular.

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su, platformundaki bir yayında, bu fikirdeki ne kendisinin ne de ortağının bu fonun yönüne müdahale etmeyeceğini açıkladı. İçin yönetim kurulu için 3 üye bulDorsey, bu yeni projeye cesaret eden kişilerin e-posta, ad veya takma ad ve çalışmaları gibi bilgileri girmesi gereken bir Google belgesine bağlantı ekledi.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Bu belge şunu açıklığa kavuşturuyor: tüm adaylığı görünenlere göre değerlendirin” açıklaması bölümünde yazılı kişinin deneyiminden.

Dorsey ve Jay-Z, Tidal’ı tartışmak için 2019’da birçok kez bir araya geldi

jack dorsey bitcoin

Hiçbir şey bilinmiyor teknoloji yöneticisi ve rapçi bu girişimde nasıl bir araya geldi?. Aslında, Jay-Z (Twitter sosyal ağındaki Mr.Carter) profilinde hiçbir şey yayınlamadı. Beyoncé’nin ortağı olarak da bilinen, 3 milyondan fazla takipçisi olduğunu ancak Twitter’da kimseyi takip etmediğini ve Kasım 2018’den bu yana hiçbir şey yayınlamadığını vurguluyor.

Her halükarda, geçen yılın sonunda, Jack Dorsey tarafından yaratılan ve yönetilen bir fintech şirketi olan Square’in Jay-Z’nin Tidal hizmetini devralmak istediği ve aynı sonuçları elde etmeden pazarda Spotify ile rekabet ettiği konuşuldu. Bloomberg’in bildirdiği gibi. Bu bilgi şunu da ortaya çıkardı. Önceki aylarda, Dorsey ve rapçi birkaç kez bir araya geldi.bu yüzden bu toplantılardan birinde bitcoin ile yeni fikir ortaya çıkmış olabilir.

Twitter ve Square CEO’su yıllardır Bitcoin üzerine bahse giriyor

Meydan

Jack Dorsey bir süredir bitcoin üzerine bahis oynuyor. Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın başka vesilelerle yaptığı gibi, Dorsey, Twitter profilinin tek açıklaması olarak #bitcoin hashtag’ine sahip.. Musk’ın bu açıklamayı en son Twitter biyografisine koyduğunda, kripto para biriminin değerini önemli ölçüde artırdığını vurguluyor. Bu durumda, bu para birimleri için piyasa üzerinde etkisi olan hiçbir şey yayınlanmamıştır. Her durumda, Dorsey uzun süredir bitcoin üzerine bahse giriyor. Square platformu, 2014’te zaten bir ödeme yöntemi olarak içeriyordu.

Bitcoin: nedir, nasıl çalışır ve geleceği neden hepimize fayda sağlayabilir?

Burada vurgulanması gereken bir diğer olay, Ekim Meydanı’nda yaklaşık 50 milyon dolar (41,2 milyon euro) değerinde 4.709 Bitcoin (BTC) satın aldığını duyurduğu geçen yıl. Bu duyuru, Dorsey’in bunu yayınlamasından sadece birkaç gün sonraydı. bitcoin «doğrulanamayan ve münhasır bir finansal sisteme karşı doğrudan bir aktivizmdir Bu, toplumumuzun büyük bir bölümünü olumsuz etkiliyor” diyerek geleneksel sistemden bahsediyor.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Ek olarak, birkaç gün önce sosyal medya platformunun baş mali sorumlusu Ned Segal, CNBC’ye Twitter’ın tedarikçilere veya tedarikçilere nasıl ödeme yapabileceğini düşündüğünü söyledi. işlem yapmak istemeleri durumunda bitcoin kullanan çalışanlar bu sanal para birimi ile.

Nijerya, bitcoin ticareti hacminde dünyanın ikinci ülkesi

bitcoin

Ayrıca, tüm Afrika kıtasındaki hangi ülkelerin kendilerini en çok ilgilendirdiğini açıklığa kavuşturmak da onlara kalıyor. Bu kapsamlı yatırımın hedefleri tam olarak nedir? yarattıkları arka planda.

TechCrunch Afrika’ya göre, genel olarak, ancak özellikle Nijerya (190 milyondan fazla nüfusuyla tüm kıtada açık ara en kalabalık ülkedir), son yıllarda kripto para işlemlerinde bir artış gördü. Geçen yıl, Nijeryalılar büyük borsalarda 400 milyon doların üzerinde kripto para ticareti yaptı yerel ve ülke, son beş yılda işlem gören bitcoin hacmi açısından Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra ikinci sırada.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/24/5f/82/5fe1bdba4bd22fe2b6/default-standard-360.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/7b/58/b3/5fe1bd1c4bd22fe0cb/original/cryptomonedas.jpeg»}

Kripto para biriminin bu popülaritesi, bitcoin’in kolayca devalüe edilebilen bazı ulusal para birimlerine karşı sunduğu istikrardan kaynaklanmaktadır. Örneğin, Nijerya’da bitcoin ticareti geçen yıl protestolar sırasında arttı Ülkede gerçekleşen #EndSARS (polis vahşetine karşı). Ülkenin birçok vatandaşı (hem yerel hem de diasporada) protestoları desteklemek için para bağışlamak istedi. Devlet bunun için kullanılan banka hesaplarını kapattı ve çözüm bitcoin oldun kitle fonlamasına devam etmek ve protestoları sürdürmek.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ₿tröst: Jack Dorsey ve rapçi Jay-Z’nin büyüyen ülkelerde bitcoin’i teşvik eden bir fon için birliği aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…