Mehmetçik vakfı bağış
Son Dakika

‘Tunceli için yeni süreç başlayacak’

Mehmetçik vakfı bağış

TUNCELİ 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Tunceli’ye gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, valiliği ziyaret ederek Şeref Defteri’ni imzaladı.

Bakan Sarıeroğlu, Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel ile makamında bir süre görüştü.

Ziyaretin ardından valilikte gazetecilere açıklamada bulunan Sarıeroğlu, Tunceli’ye ilk kez gelmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kendisinin de Elazığlı bir Zaza kızı olduğunu ifade eden Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“Sayın Valimizin birlik ve beraberlik içerisinde yaptığı çalışmalar bizi de heyecanlandırdı. İnşallah bundan sonra da Tunceli’nin daha fazla kalkınması, kentte daha fazla istihdam sağlanması için elimizden gelen çabayı ve desteği tüm Tunceli halkımıza vereceğiz. Tunceli’de, 15 yıldır yaklaşık 5,3 milyar liralık yatırım gerçekleştirilmiş, sadece bu yıl 2 milyar liranın üzerinde yatırım söz konusu. İnşallah bu yatırımlarımızın da devreye girmesiyle Tunceli için yeni bir süreç başlayacak.”

Sarıeroğlu, öncelikli gündem maddelerinin işsizlikle mücadele olduğunu anımsatarak, istihdamın artışına çok önem verdiklerini belirtti.

Tunceli’de Türkiye’ye örnek olacak iki atölyenin oluşturulduğunu anlatan Sarıeroğlu, “Atölyelerimizin güçlendirilmesi ve en sonunda 2 bin 500 kişiye kadar bir istihdam rakamına ulaşması hedefindeyiz. Desteğimiz bu gün olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir.” diye konuştu.

Muhabir: Yunus Okur,Haydar Toprakçı


Haberin Kaynağı İçin Tıklayın

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate For »